S-a încheiat play-out-ul Ligii 2! Echipele retrogradate și participantele la barajul de menținere

Haos la Ripensia! Cum au reacționat jucătorii după ce-au aflat că echipa nu va mai fi înscrisă de patronat în Liga 2

Tragedie în fotbalul românesc. Marijan Maric, fotbalistul Ripensiei Timișoara, decedat la doar 19 ani

Marijan Maric

Erik Lincar, cucerit de jucătorii de la U Cluj: "Este cel mai frumos lucru pe care puteam să-l primesc"

lincar

Video Ripensia Timișoara - U Cluj 0-3. Puștiul Hofman reușește o nouă dublă și duce echipa lui Lincar pe locul 2

albert hofman

Video Haită a înșirat 4 adversari și a înscris un gol superb pentru U Cluj: "Ce acțiune! O finalizare de nota 10"

haita 1

Video FC Hermannstadt – Ripensia 2-2. Remiză frumoasă în etapa a noua din Liga 2

coulibaly

Ianis Zicu, dorit de o echipă din Liga 2. Unde ar putea antrena fostul tehnician de la Farul

Ianis Zicu, antrenorul de la Farul Constanța / Foto: Sport Pictures

Video Liga 2, etapa 8 | Petrolul rămâne lider. Victorie pentru toate echipele din top 6. Clasamentul actualizat

Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro

Deian Sorescu: "Aveam nevoie de o victorie, trebuia să ne descărcăm!" Cum a trăit revenirea pe Dan Păltinișanu

image_2021-09-23_184820

Video Ripensia Timișoara - Dinamo 0-1. "Câinii roșii" merg în optimi după golul lui Cosmin Matei. Victorie după aproape două luni

cosmin matei

Problemele nu se mai termină la Dinamo! Doi dintre jucătorii de bază vor rata duelul cu Ripensia din Cupă

Fotbaliștii lui Dinamo, într-un meci cu Astra / Foto: Sport Pictures

Video Exclusiv Iosif Rotariu, mesaj pentru Edi Iordănescu: "Nu ești stelist convins dacă ai copilărit în Ghencea"

rotariu

Video Exclusiv Iosif Rotariu, avertisment pentru Cicâldău și Moruțan: "Lumea nu așteaptă, le va fi foarte greu la Galatasaray"

Video Dunărea Călărași - Ripensia Timișoara 2-2. "Remontada" bănățeană, anulată de Cristi Pușcaș. Pustai urcă pe podium

dunarea

Nicolae Grigore, calm după ce Rapid a fost egalată în prelungiri de Ripensia: "Vom analiza greșelile"

FOTBAL:REUNIRE LOT RAPID BUCURESTI (11.01.2021)

Video Ionuț Voicu, criză de nervi după Rapid - Ripensia! Golul încasat în minutul 90+3 l-a scos din minți

ionut-voicu

Video Rapid - Ripensia Timișoara 2-2. Giuleștenii au condus cu 2-0, dar au fost egalați în minutul 90+3

rapid-ripensia

Video Ratare uriașă în Rapid - Ripensia! Atacantul a rămas singur cu poarta goală, dar nu a nimerit ținta

ratare-ripensia

Final de an în Liga 2. Ripensia a produs surpriza împotriva Farului, Zicu și Marica sunt tot mai departe de play-off

captura ripensia

Video Tamaș, primul gol pentru Universitatea Cluj! Cum a înscris veteranul în meciul cu Ripensia Timișoara

gabi-tamas

Video Ripensia - Astra 1-5. Neagoe și-a trezit băieții la pauză. "Dublă" pentru Montini

FOTBAL:RIPENSIA TIMISOARA-ASTRA GIURGIU, CUPA ROMANIEI (29.11.2020)

Un nou meci din Liga 2 a fost amânat, din cauza cazurilor de COVID-19. Anunțul oficial

Untitled

Dinamo, așteptată cu brațele deschise în Liga 2: "Speranța mea e ca turul să-l jucăm acasă"

FOTBAL:DINAMO-FC VOLUNTARI, PLAY-OFF, LIGA 1 CASA PARIURILOR (26.06.2020)

Video Comando în carantină. Se antrenează ca în trupele speciale, cu buşteni şi cauciucuri, în aşteptarea reluării meciurilor

FOTBAL:REUNIRE LOT FC RIPENSIA TIMISOARA (14.01.2019)

Un club din Liga 2 se implică în lupta cu virusul COVID-19 cu o donație importantă: "Haideți să facem un efort comun"

FOTBAL:RIPENSIA UVT-CONCORDIA CHIAJNA, LIGA 2 (2.11.2019)

Video Ripensia - Petrolul 0-1. Ploieștenii se impun și fac 10 puncte. Ocazii uriașe ratate în prelungiri

buc petrolul

Video Festivalul gafelor. Execuții de neînțeles în U Cluj - Ripensia Timișoara. Mansour s-a făcut de râs

gueye mansour

Video ASU Poli - Sportul Snagov 1-2. Rezultatele etapei a 16-a din Liga 2 și clasamentul

Sportul Snagov

Video Ripensia Timișoara - Universitatea Cluj 1-1. Gazdele au egalat în prelungiri

U Cluj

Meci terminat cu vărsare de sânge în România. Jucătorul care l-a imitat pe Mirel Rădoi

rauta geam spart

Video Olimpia - AFC Hermannstadt 2-0. Chindia, 9 goluri în deplasare. Rezultatele etapei a 4-a din Liga 2 și clasamentul

bucurie olimpia

Video Ripensia, fosta campioană a României, revine în Liga 2 după aproape 70 de ani

Ripensia

VIDEO Jucătorii Ripensiei răsuflă ușurați: "Mulțumim lui Dumnezeu că nu a fost un scor mare"

captura agbonlahor

VIDEO Eroii Ripensiei, la meciul carierei: "Jucăm cu o echipă de cupe europene"

VIDEO Un meci pentru istorie! Prima finală a Cupei, după 79 de ani, la Digi Sport 1 (18:30)

meci istoric

VIDEO Ripensia, singura echipă din liga a V-a din Cupă, nu se teme de ”U” Cluj

2ripensia-1

Reportaj special în Catalunia: "Ripensia, Barca României"

ripensia

VIDEO Se rescrie istoria? Ripensia a renăscut oficial și a debutat cu victorie în liga a 6-a!