(SP)ITALY VERONA FOOTBALL SERIE A HELLAS VERONA VS AC MILAN
Bayern a pregătit oferta pentru starul de 60.000.000€ al lui AC Milan, iar italienii au luat imediat decizia
Training FC Bayern
Bayern Munchen a dat ”asaltul” final pentru Ronald Araujo. Ofertă imensă pentru Barcelona
FOTBAL:ROMANIA-IRLANDA DE NORD, AMICAL (22.03.2024)
Italienii au văzut prestația lui Dennis Man din amicalul contra Columbiei și au dat verdictul
Fotbal European
Bayern Munich Bayern Munich
5 - 2
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt
Sb 23.05.2020 20:30

Bayern Munchen - Eintracht Frankfurt 5-2. Meci nebun pe "Allianz Arena". Pentru bavarezi urmează derby-ul cu Borussia

23.05.2020, 20:55

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Bayern Munchen a demolat-o pe Eintracht Frankfurt, scor 5-2, astfel că reface diferența de patru puncte față de Borussia Dortmund.

Marți, de la 19:30, Bayern și Borussia Dortmund se vor duela într-un meci decisiv pentru titlu, în direct la Digi Sport 1.

Campioana Germaniei a revenit cu victorie după pauza forțată cauzată de pandemia de coronavirus, scor 2-0 în deplasare la Berlin, în fața lui Union. Bavarezii au ajuns la 12 meciuri consecutive fără înfrângere în Bundesliga, dintre care unul singur a fost un rezultat de egalitate, scor 0-0 cu RB Leipzig.

Frankfurt nu s-a bucurat de un succes etapa trecută și a piedut pe teren propriu în fața Borussiei Monchengladbach cu scorul de 3-1.

Bayern Munchen a fost umilită în ultima partidă cu Eintracht Frankfurt

Bayern Munchen se află pe "fotoliul de lider" din Bundesliga, cu 58 de puncte, lao diferență de patru puncte față de ocupanta locului 2, Borussia Dortmund.

Frankfurt se află abia pe locul 13, cu 28 de puncte în 25 de partide.

În ceea ce privește ultimele cinci întâlniri directe, Bayern s-a impus de trei ori, în timp ce Eintracht Frankfurt a învins în celelalte două partide. Ultima întâlnire dintre cele două formații a avut loc pe 2 noiembrie 2019, meci în care Frankfurt s-a impus incredibil, scor 5-1 pe teren propriu.

Bayern Munchen - Eintracht Frankfurt | Echipe probabile

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Hummels, Alaba - Vidal, Thiago - Robben, Muller, Costa - Lewandowski

Frankfurt: Hradecky - Hector, Hasebe, Abraham - Chandler, Mascarell, Gacinovic, Tawatha - Blum, Rebic - Hrgota

• 90 final

Fluier final! Bayern s-a distrat cu Eintracht.

• 74 ag ag

GOOOL Bayern! După ce a înscris de două ori în poarta bavarezilor, Martin Hinteregger a trimis în propria poartă.

• 61 g g

GOOOL Bayern! Fernandes a pasat greșit în interiorul careului, iar Alphonso Davies a interceptat și l-a învins pe Kevin Trapp pentru 4-2.

• 56 g g

GOOOL Eintracht Frankfurt! Martin Hinteregger înscrie după o nouă fază fixă și oaspeții pot visa cu ochii deschiși să revină pe tabelă.

• 52 g g

GOOOL Eintracht Frankfurt! Martin Hinteregger aprinde speranța în tabăra oaspeților.

• 46 g g

GOOOL Bayern! Kinglsey Coman a centrat în fața porții, iar Robert Lewandowski a reluat din cădere, cu capul. Mingea s-a oprit în plasă, Kevin Trapp fiind prins pe picior greșit. Bayern face 3-0 după numai 46 de secunde din repriza secundă.

• 46 sr2 sr2

Pauză la Munchen. Bayern a controlat partida din minutul 1 și conduce cu 2-0 după prima parte.

• 41 g g

GOOOL Bayern! Thomas Muller preia în interiorul careului după o pasă perfectă a lui Alphonso Davies și îl învinge cu sânge rece pe Kevin Trapp.

• 33 fm fm

Portar sau libero? Manuel Neuer rezolvă cu multă eleganță o fază de atac a oaspeților.

• 17 g g

GOOOL Bayern! Thomas Muller a centrat perfect în centrul careului, iar Leon Goretzka a catapultat mingea sub bara transversală, pentru 1-0.

• 11 oc oc

Ocazie pentru Bayern! Robert Lewandowski a șutat din voleu în urma unei lovituri de colț, iar balonul a zguduit bara transversală. Rămâne 0-0.