keseru ludogorets

Video Keșeru a făcut deplasarea în Elveția și poate juca împotriva lui Basel. ”Totul este ok”

Video Rezultatele, marcatorii și clasamentele după prima etapă din UCL. Victorie dramatică pentru Real

ter stegen

Foto Ter Stegen a primit acceptul medicilor să joace cu Celtic

ucl logo

13.09.2016, 11:12
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Marți și miercuri seară au avut loc partidele din prima etapă a fazei grupelor în Liga Campionilor. Cea mai mare surpriză se putea produce pe Santiago Bernabeu, acolo unde Real Madrid a câștigat cu mari emoții disputa cu Sporting Lisabona.

Lusitanii au condus până în minutul 89, atunci când Ronaldo a adus egalarea, marcând în poarta echipei care l-a lansat în fotbalul mare. Golul de 3 puncte al madrilenilor a fost înscris de Alvaro Morata în al patrulea minut de prelungiri.

Barcelona a reușit cea mai categorică victorie a primei etape. Formația lui Luis Enrique a învins cu 7-0 pe Celtic Glasgow, într-o partidă în care Messi a marcat un hat-trick. Victorii la scor au obținut și două formații din Germania. Bayern și Borussia Dortmund au câștigat cu5-0 și 6-0. Singurul meci fără gol marcat a avut loc la Torino, între Juventus și Sevilla.

Singurul român care a evoluat în prima etapă din faza grupelor a fost Cosmin Moți. Fundașul central a fost pe teren toate cele 90 de minute în remiza obținută de Ludogorets pe terenul lui FC Basel.

Grupa A:

PSG - Arsenal 1-1 ('1 Cavani / '78 A. Sanchez) VIDEO
Basel - Ludogorets 1-1 ('80 Steffen / '45 Cafu) VIDEO

Grupa B:

Dinamo Kiev - Napoli 1-2 ('26 Garmash / '36, '45 Milik). Sydorchuk (D. Kiev) a fost eliminat în minutul 68. VIDEO
Benfica - Beşiktaş 1-1 ('12 Cervi / '90 Talisca) VIDEO

Grupa C:

Barcelona - Celtic, în direct la Pro TV 7-0 ('3, '27, 60 Messi, '50 Neymar, '59 Iniesta, '75, '88 Suarez) VIDEO
Manchester City - Monchengladbach 4-0 (Aguero '9, pen. '28, '77, Iheanacho '90+1) VIDEO

Grupa D:

Bayern - Rostov 5-0 ('28 Lewandowski - pen., '45 Muller, '53, '61 Kimmich, '90 Bernat) VIDEO
PSV - Atletico 0-1 ('43 Saul) VIDEO

Grupa E:
Leverkusen - CSKA Moscova 2-2 (Mehmedi '9, Calhanoglu '15 / Dzagoev '36, Eremenko '38) VIDEO
Tottenham - Monaco 1-2 (Alderweireld '45 / Bernardo Silva '15, Lemar '31) VIDEO

Grupa F:
Real Madrid - Sporting 2-1 (Cristiano Ronaldo '89, Morata '90+4 / Bruno Cesar '48) VIDEO
Legia - Dortmund 0-6 (Gotze '7, Sokratis '16, Bartra '17, Guerreiro '51, Castro '76, Aubameyang '87) VIDEO

Grupa G:
Club Brugge - Leicester 0-3 (Albrighton '5, Mahrez '29, pen. '61) VIDEO
Porto - Copenhaga 1-1 (Otavio '13 / Cornelius '52) VIDEO

Grupa H:
Lyon - Dinamo Zagreb 3-0 (Tolisso '13, Ferri '49, Cornet '57) VIDEO
Juventus - Sevilla 0-0

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Hazard rămâne modest: "Este frumos să fii comparat cu cei mai mari, Messi sau Ronaldo"

hazard messi

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Se ştiu toate echipele calificate în optimile de finală ale UCL! Rezultatele ultimei etape şi clasamentele

UCL logo

Foto S-au stabilit grupele Cupei Mondiale 2018. Rusia-Arabia Saudită, meciul de deschidere. Care e "grupa morţii"