Club Brugge / Paok
Exclusiv ”Ce ai simțit după ce Olympiacos a câștigat Conference League?”. Răspunsul categoric dat de Răzvan Lucescu
Olympiacos Piraeus vs AFC Fiorentina - UEFA Conference League Final
Recordul lui Cristiano Ronaldo e istorie!
denis alibec
Exclusiv Lovitură! Louis Munteanu, tot mai aproape de SuperLigă: ”Sunt șanse mari”
Stirile Digi Sport

Antrenorul lui Viking a mers direct în vestiarul arbitrilor, pentru a lămuri faza penalty-ului! Răspunsul a venit imediat

26.08.2022, 12:06

Viking a ratat calificarea în grupele Conference League, după ce a pierdut pe teren propriu meciul cu FCSB, scor 1-3 (3-4 la general).

Prague, Czech Republic. 20th July, 2022. Head coach Morten Jensen attends a news conference of Viking Stavanger prior to the UEFA Europa Conference League match AC Sparta Praha vs Viking Stavanger (of Norway) in Prague, Czech Republic, July 20, 2022. Cred
Morten Jensen, antrenorul lui Viking / Foto: Profimedia
  • SuperLiga: U Cluj - Hermannstadt, duminică, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Dinamo-Petrolul, duminică, 22:00, DGS 1

Două faze au cântărit enorm în economia rezultatului - gafa portarului lui Viking de la golul lui Andrei Cordea, dar mai ales penalty-ul dictat de centralul Tamas Bognar în prelungiri și transformat apoi de Risto Radunovic.

Antrenorul lui Viking a mers direct în vestiarul arbitrilor, după meciul cu FCSB

În minutul 90+3, Sondre Bjorshol a avut o intrare întârziată prin alunecare asupra lui Florinel Coman, iar arbitrul maghiar a arătat punctul cu var.

Unul dintre cei doi antrenori principali ai lui Viking, Morten Jensen (42 de ani), a declarat la flash-interviu că a mers în vestiarul arbitrilor pentru a le cere socoteală asupra deciziei care a stabilit câștigătoarea dublei manșe.

Totuși, chiar și după ce au revăzut imaginile, Bognar și restul brigăzii de arbitri au fost convinși că au luat decizia corectă.

"Am avut o mică discuție cu arbitrii imediat după meci. Au văzut reluările, așa că am vorbit din nou despre fază. Noi nu suntem de acord cu ei. Da, asta cred ei (n.r. că a fost fault asupra lui Coman)", a declarat Jensen, conform Eurosport

Gafa lui Gunnarsson și un penalty acordat în minutul 90+3 au trimis-o pe FCSB în grupele Conference League

Florinel Coman a centrat perfect pentru Malcom Edjouma, iar mijlocașul francez a deschis scorul la Stavanger, în minutul 3.

La jumătatea primei reprize, Târnovanu l-a faultat în careu pe Karlsbakk, iar Tripic a marcat de la punctul cu var.

În minutul 53, Cordea i-a readus pe roș-albaștri în avantaj, cu un șut din afara careului, dar și cu largul concurs al lui Gunnarsson, portarul lui Viking.

Jucătorul FCSB-ului a trimis puternic, pe direcția goalkeeper-ului nordicilor, iar acesta a scăpat balonul printre picioare, care apoi s-a scurs în poartă.

Partida părea că se îndreaptă către două reprize de prelungiri, însă centralul a acordat penalty, după o incursiune a lui Florinel Coman în careul advers. Era minutul 90+3.

Radunovic și-a asumat responsabilitatea execuției și a trimis fără nicio șansă pentru Gunnarsson, aducând astfel victoria și calificarea FCSB-ului în grupele Confernce League.

Etichete: viking , play-off conference league , morten jensen

Un influencer a fost găsit mort în casă. Ce a stabilit Poliția despre cel care își spunea „regele fițelor”

Un influencer a fost găsit mort în casă. Ce a stabilit Poliția despre cel care își spunea „regele...

Screenshot 2024-07-19 145931
MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Alvaro Morata a plecat de la Atletico Madrid

MERCATO 2024 | Fereastra de transferuri din vara acestui an, în care se desfășoară și EURO 2024, se...

"Telenovela" Radu Drăgușin s-a încheiat! Cum l-au numit englezii pe fundașul român
Slovakia v Romania: Group E - UEFA EURO 2024
S-a retras din campionat! Va fi OUT și din Europa. Echipa care ar obține calificarea la ”masa verde”
Panathinaikos F.C. v SC Dnipro-1 UEFA Champions League A general view of the match under a full moon during the UEFA Cha
Gigi Becali, dialog nervos cu Vali Moraru în miez de noapte. ”E frumos ce faceți voi?” / ”Dumneata ai mintea întunecată”
colaj gigi becali vali moraru
Boris Becker n-a stat deloc pe gânduri, după ce Ralf Schumacher a dezvăluit că este homosexual
profimedia-0083258353

Foto Arnold Garita nu renunță la SuperLiga! Postarea făcută în timpul meciului Rapid - CFR Cluj
CFR Cluj v FC Arges - SuperLiga, Cluj-Napoca, Romania - 19 Feb 2023
Video A văzut imaginile din SuperLiga și nu s-a abținut: ”Îl dădeam afară”
FOTBAL: POLI IASI - FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (19.07.2024)
William Baeten, OUT! FCSB a luat decizia înaintea meciului cu Maccabi Tel Aviv
FOTBAL:ANTRENAMENT OFICIAL FCSB INAINTEA MECIULUI CU FC VIRTUS, PRELIMINARIILE CHAMPIONS LEAGUE (15.07.2024)
Lovitură de teatru: FRF l-a contactat pe Mirel Rădoi să preia funcția de selecționer în locul lui Edi Iordănescu
Surpriză la CFR Cluj! Dan Petrescu îl credea plecat, dar jucătorul s-a întors la echipa din Gruia. „E la antrenament”
Emma, nepoata Juliei Roberts, susține că a pierdut roluri din cauza celebrității rudelor sale: „Oamenii au opinii!”
Fiica Antoniei, pe aceeași scenă cu Alex Velea. A dansat la mare, cot la cot cu dansatorii tatălui ei vitreg
Halep, greșeala care i-a stricat revenirea în tenis: Țiriac a explicat unde a ”comis-o” Simona
Șoferii, „furați" la benzinărie pe caniculă. De ce trebuie să faci plinul doar între anumite ore
Controversatul Influencer Andrei Versace a fost găsit mort în locuința sa din Sectorul 1
Brighton a luat o decizie în ceea ce îl privește pe Adrian Mazilu
CFR Cluj și Universitatea Craiova și-au aflat adversarele din turul 2 preliminar Conference League!
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (25.04,2024)

Când e cel mai bine să faci dușul zilnic. Așa scapi de stres și de unele alergii, dar îți ajuți și pielea
„Fantoma” unui câine a fost surprinsă pe camerele de supraveghere. Imaginile au stârnit o dezbatere în mediul online