Dan Petrescu, mesaj pentru contestatari: ”Singura echipă din România care a făcut ceva în ultimii 5 ani a fost CFR!”
articol scris de Digi Sport26.11.2021, 10:14
Dan Petrescu (53 de ani) nu le-a rămas dator contestatarilor săi, după eliminarea lui CFR Cluj din Conference League, ca urmare a eșecului cu Randers, scor 1-2.
![Celtic v CFR Cluj - UEFA Champions League Third Qualifying Round: Second Leg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMTEl/MkYyNiUyRjE0MjA0NzNfMTQyMDQ3M19k/YW4tcGV0cmVzY3UtY2ZyLWNsdWouanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTg0M2U4/YmI0NWEwYjI5YmFhMjBmZTM2ZjBhZDYzMDgz.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
”Bursucul” a precizat că echipa sa putea obține măcar un egal în Danemarca, dacă avea șansă, dar a vorbit și despre faptul că este nevoie de o nouă strategie pentru sezoanele viitoare.
”Știu că acum vor fi multe critici, dar să nu uităm că în ultimii 5 ani singura echipă din România care a făcut ceva a fost CFR. Naționala nu a făcut nimic, echipele de club 0, singura care a ținut steagul sus a fost CFR.
Asta e realitatea, anul ăsta nu a fost prea bun în Europa, trebuie să gândim o strategie învingătoare pentru sezoanele următoare!”, a spus Petrescu, la conferința de presă de după meciul de joi seară.
Dan Petrescu, mesaj pentru contestatari: ”Un egal ar fi fost bun pentru moral, nu pentru calificare”
Petrescu a vorbit chiar despre faptul că CFR putea câștiga meciul cu Randers, dar și că un egal ar fi contat foarte mult pentru moralul jucătorilor săi.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”E clar că gazdele au meritat victoria. Dacă nu luam acel gol imediat după 1-1, erau speranțe să câștigăm pe final. Prima repriză au dominat-o ei, dar a doua a fost mai echilibrată.
E foarte ciudat, pentru că în a doua au dat două goluri, iar în prima nu au marcat. Pe final cred că mai meritam și noi un gol, am avut niște ocazii importante, la fel ca la 0-0.
E clar că cei de la Randers au foarte mulți jucători de atac foarte buni, de asta sunt pe locul 3 în Danemarca. Cu puțin noroc, puteam scoate mai mult. Un egal ar fi fost bun pentru moral, nu pentru calificare”, a mai spus Petrescu.
Etichete: dan petrescu , dan petrescu cfr cluj , cfr cluj conference league , cfr cluj randers 1-2
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)