Video Bratu a analizat golul marcat de Craiova cu Dinamo: "Am fost surprinşi de această fază"
07.03.2018, 20:34Florin Bratu a debutat cu stângul pe banca lui Dinamo, care a fost eliminată în sferturile de finală ale Cupei României de CS U Craiova. Oltenii s-au impus cu 1-0 pe teren propriu, iar tehnicianul alb-roşiilor a analizat, la emisiunea "Fotbal Club", faza unicului gol al partidei.
![gol bancu dinamo](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYwMyUyRjA3JTJGODg3NTc2Xzg4NzU3/Nl9nb2wtYmFuY3UtZGluYW1vLmpwZyZ3/PTEwNjAmaD02MzYmaGFzaD01ZDA5NmQw/OTMxOGQyZmRlMTRmYjBmNWI2MGUxN2NiNQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Antrenorul formaţiei din Ştefan cel Mare a explicat că reuşita lui Nicuşor Bancu a fost posibilă din cauza unei erori de poziţionare a apărării, un aspect la care Dinamo încă trebuie să lucreze, şi a recunoscut că acţiunea gazdelor a fost una surprinzătoare.
Acţiunea echipei pregătite de Devis Mangia a început cu pasa lui Tiago Ferreira, care a avansat nestingherit în jumătatea adversă. Dan Nistor ar fi trebuit să-l blocheze pe fundaşul brazilian.
"Nistor are atitudine, nu am ce să-i reproşez. El nu e un jucător agresiv, însă putea face mai mult la această fază. A vrut să-l blocheze pe Tiago, dar, din păcate, a venit puţin mai târziu. Ar fi trebuit să fie mai sus, dar ştiţi cum e jocul, dinamica lui. Te pot surprinde, pentru că ei, jucând cu trei în apărare, desfac foarte mult. În faza asta, Tiago apare ca fundaş lateral stânga", a precizat Bratu.
În continuare, Bancu a profitat de indeciziile lui Sergiu Hanca şi Luka Maric, dar şi de o ieşire greşită a lui Jaime Penedo pentru a trimite în poarta goală, deşi se află într-o poziţie dificilă, în unghi.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
"E o greşeală de poziţionare a apărării. Sergiu a făcut un pas înainte şi acolo e o distanţă destul de mare între el şi Mmaric, care putea să vină la dublaj acolo. Când se trimite o minge în spatele fundaşului lateral, trebuie să intervină dublajul, dar Maric a stat în zonă, cu omul lui. Am fost surprinşi de această fază. Dar se întâmplă, sunt lucruri la care trebuie să mai lucrăm.
Penedo a crezut că ajunge mingea, cu siguranţă asta a fost. În mod normal, situaţia asta nu era o situaţie de unu la unu, într-o poziţie perpendiculară, şi putea să aştepte. Dar Penedo a făcut o partidă bună, nu avem ce să-i reproşăm", a precizat Bratu.
Etichete: dinamo , video , cupa romaniei , florin bratu , dan nistor , cs u craiova , sergiu hanca , jaime penedo , luka maric , video craiova dinamo , bancu dinamo , video bancu dinamo
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...