Cătălin Țîră, mesaj pentru Mircea Rednic după golul din Cupă: "Mă așteptam la mai multă încredere"
articol scris de Digi Sport27.10.2021, 08:33
Dinamo a fost învinsă de FC Argeș, 2-1, în optimile Cupei României, dar "câinii" pot avea și motive de satisfacție.
![FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC ARGES, CUPA ROMANIEI (26.10.2021)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMTAl/MkYyNyUyRjE0MDU4ODRfMTQwNTg4NF9E/SU5BTU8tQlVDVVJFU1RJLUZDLUFSR0VT/LUNVUEEtUk9NQU5JRUktMjZfMTBfMjAy/MS0zLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFz/aD0wZDA2Mjk1NWE3YTY4NzcwYmQ4NWUyZWYwZTBkZWZiZQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Apariția lui Țîră pe teren a fost una neașteptat de bună, iar impactul acestuia ar putea să constituie un punct de plecare pentru atacul lui Dinamo în următoarele partide.
Țîră: "Îi mulțumesc că m-a reprimit. Nu m-am de râs și am marcat"
Atacantul care a sosit la Dinamo în această vară nu a reușit să convingă până în acest moment, lucru pe care chiar el l-a recunoscut după meciul de Cupă contra celor de la FC Argeș. Acesta speră că reușita contra piteștenilor să fie un nou început pentru el, mulțumindu-i lui Rednic pentru încrederea acordată.
"Am făcut o repriză bună, am dominat, am avut ocazii. Au făcut și ei un meci bun. Trebuie să fim atenți ca să nu mai facem greșeli în apărare și să câștigăm.
A fost puțin neplăcut pentru mine la început, mă așteptam să am mai multă încredere din partea dânsului. Îi mulțumesc că m-a reprimit în lot, că m-a băgat în echipă.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Nu m-am făcut de râs și am marcat. Concurența este bună. La domnul Rednic o să joace cine dă randament. Eu sunt pregătit, sunt gata să îmi ajut echipa și o să fac treaba cât mai bine când vrea domnul Rednic să mă bage.
Fanii lui Dinamo sunt cei mai frumoși pentru mine și ne-ar fi ajutat foarte mult dacă erau lângă noi", a spus Cătălin Țîră după meciul dintre Dinamo și FC Argeș.
Rednic, foc și pară după eliminarea lui Dinamo din Cupa României
Antrenorul dinamovist a răbufnit după a 3-a partidă consecutivă în care gruparea din Ștefan cel Mare primește gol în prelungiri și a avut declarații dure la adresa fotbaliștilor săi.
Totuși, a ținut să-l laude pe Cătălin Țîră, care a intrat foarte bine în meci și a reușit să și marcheze.
"Normal că e frustrant. Muncești, ești aproape să te califici și iei două goluri incredibile. Să scape ăla de la jumătatea terenului singur... Nu știu ce s-a întâmplat cu Filip. A zis că e ok, altfel nu-l riscam să joc. S-a accidentat și a trebuit să-l schimb, acum cred că are ruptură musculară, o lună cred că e out.
Acum cred că am mai câștigat, vreo 75 de minute ne-am mișcat, dar e de muncă. Jucătorii care au venit nu reușesc să joace două meciuri la rând. E oboseală, sunt probleme, nu puteam să risc ținând cont că pentru noi e important campionatul, dar azi am dat șanse și altor doi jucători.
Am jucat cu alți doi atacanti, i-am lăsat aici acum 4 ani și tot aici i-am găsit. Nici măcar nu aleargă și sunt tineri... nu e de mirare că aduc alți jucători. Bravo lui Țîră, așa vreau, mi-a arătat că mă pot baza pe el. Sunt mulți care plâng, dar au șansa pe care o au acum și nu-mi demonstrează că mă pot baza pe ei", a spus Mircea Rednic la finalul partidei.
Etichete: dinamo , cupa romaniei , fc arges , catalin tira
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...