Costin Amzăr, după al doilea meci al lui Dinamo cu Zeljko Kopic antrenor: "Tacticile sunt la fel, noi jucăm ce știm"
articol scris de Digi Sport07.12.2023, 23:28
Dinamo nu a obținut decât o remiză pe teren propriu cu Oțelul Galați, scor 3-3, în ultima etapă a grupelor Cupei României.
![London Stadium, London, UK. 9th Dec, 2021. Europa League football West Ham versus Dinamo Zagreb; GNK Dinamo Zagreb Manager Zeljko Kopic Credit: Action Plus Sports/Alamy Live News](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTIl/MkYwNyUyRjE4NTYyNTBfMTg1NjI1MF9w/cm9maW1lZGlhLTA2NDc2NDI3OTEuanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTU3ZmUz/MjJmZTliZTkwY2IzMmY2NjZiYmQzNjc0OTRj.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Astfel, "Câinii Roșii" au încheiat grupa pe locul 4 și nu vor juca în sferturile competiției. A fost al doilea meci al lui Dinamo cu Zeljko Kopic pe bancă, după cel din campionat cu Sepsi, scor 1-2.
Dinamo nu s-a schimbat din punct de vedere tactic, afirmă Costin Amzăr
La flash-interviul de după meci, Costin Amzăr (20 de ani) a făcut o declarație surprinzătoare - faptul că tehnicianul croat nu a modificat, cel puțin până acum, tacticile rămase din mandatul lui Ovidiu Burcă.
"Ne pare rău pentru asta, și în vestiar eram supărați că n-am putut face mai mult. Mergem mai departe, n-avem ce să facem. 3-1 (n.r. în minutul 57) pe greșelile noastre, ei n-au putut să ne facă nimic. Asta e.
Trebuie să începem să facem și noi puncte, ăsta să fie meciul de unde să începem cu victoriile în campionat. Sperăm s-o scoatem la capăt și să fie bine. În două-trei zile cât a fost Mister aici nu cred că a putut să schimbe ceva.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Are o altă gândire față de Ovidiu, dar tacticile sunt la fel, noi jucăm ce știm. Calcule... Nu ne facem niciun calcul, o luăm de la meci la meci. Fanii sunt nemulțumiți, n-aș vrea să discut eu despre asta.
E un meci de Cupă, afară a nins de dimineață până acum, cred c-a fost și asta o problemă. Habar n-am. (...) Noi ne facem meciurile, jucăm ce trebuie și mergem mai departe. Sperăm să scoatem maximum de puncte ca să ne salvăm", a declarat Amzăr.
VIDEO cu rezumatul meciului Dinamo - Oțelul Galați 3-3:
Etichete: grupe cupa romaniei , costin amzar
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...