Hanca, despre scandalul de la Dinamo: "Steliano Filip a fost foarte afectat. Nu ştiu de unde au apărut zvonurile"
26.10.2017, 23:33Sergiu Hanca a infirmat informaţiile potrivit cărora colegul său de cameră, Steliano Filip, s-a îmbătat în noaptea de miercuri spre joi, înaintea meciului de Cupa României cu Aerostar Bacău, fiind nevoie de intervenţia poliţiei pentru calmarea spiritelor.
![steliano scandal](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTcl/MkYxMCUyRjI2JTJGODM3MDg4XzgzNzA4/OF9zdGVsaWFub19zY2FuZGFsLmpwZyZ3/PTEwNjAmaD02MzYmaGFzaD1hNjc0NGMw/ZWI5ZDIwOWI2ZTg4M2YxY2M1MWQ1MWIxNA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Hanca spune că nu a fost afectat de scandal, spre deosbire de Filip, personajul central în această poveste.
"Nu am fost afectat, pentru că nu am fost implicat. În schimb, Stelu, care e colegul meu de cameră, a fost foarte afectat. Măcar de era adevărat ce s-a scris. Nu ştiu de unde au apărut aceste zvonuri. Ne-am uitat la meci, la Leipzig cu Bayern Munchen, apoi ne-am băgat la somn. Nu a venit nicio poliţie la uşa noastră, nu ştiu de unde au apărut zvonurile", a declarat Hanca, la finalul partidei cu moldovenii, pe care Dinamo a câştigat-o greu, scor 1-0, datorită unui gol marcat pe final de Adam Nemec.
"Ne aşteptam la un meci greu, pentru că ştiam că au ambiţie foarte mare. E o problemă cu motivarea când joci cu echipe mai mici. Am avut ocazii, dar ne-am făcut meciul greu. Însă e important că am câştigat şi ne-am califcat", a precizat internaţionalul de 25 de ani, înlocuit la pauza partidei de la Piatra Neamţ.
Dinamo e în afara play-off-ului în Liga 1 şi va juca în următoarea etapă pe teren propriu contra campioanei Viitorul, luni, de la ora 20:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
"E un meci foarte greu. Nu e decisiv, dar e important şi vrem să-l tratăm serios şi cu determinare, pentru a începe să strângem puncte. Toţi ceilalţi fac puncte, iar noi ne chinuim puţin", a spus Sergiu Hanca.
Etichete: dinamo , cupa romaniei , steliano filip , scandal dinamo , sergiu hanca , aerostar bacau
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...