Marea dilemă a lui Dan Petrescu după meciul cu “U” Cluj: “Ce facem?”
articol scris de Digi Sport21.10.2022, 09:57
Universitatea Cluj și CFR Cluj au încheiat la egalitate, scor 1-1, în prima rundă din Grupa C a Cupei României.
![dan-petrescu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMTAl/MkYyMSUyRjE2MDYwNzRfMTYwNjA3NF9k/YW4tcGV0cmVzY3UtMy5qcGcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9ZGE2Yzg2Nzc1ZGU1Y2M0YzhlZDFiZWI2OWYxZDY3MDY=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Marea dilemă a lui Dan Petrescu după meciul cu “U” Cluj: “Ce facem?”
Campioana României a deschis scorul rapid, prin Daniel Bîrligea (2’), dar Universitatea Cluj a egalat în repriza secundă, prin autogolul brazilianului Roger (64’), care a deviat involuntar în propria poartă mingea şutată de Ioan Filip.
Universitatea Cluj și CFR Cluj nu se mai înfruntaseră din 2015.
Antrenorul CFR-ului, Dan Petrescu, se confruntă cu o problemă: faptul că nu are o soluție clară de rotație pentru postul de fundaș stânga, unde este titular căpitanul Mario Camora (35 de ani).
"Camora joacă mereu, toate meciurile, Brucic nu e pe lista de campionat. Am zis că dacă nu văd în Cupă ce soluție mai avem, atunci când? Roger a jucat foarte bine fundaș stânga în cantonament. Astăzi, la meci oficial am vrut să-l vedem. Din păcate, a marcat autogol și a avut ceva probleme. Dar el nu e fundaș, joacă pentru că l-am băgat eu acolo.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Să vedem, dacă Camora nu e, ce facem? E posibil să fie Camora suspendat sau accidentat, trebuie să avem o soluție. De aceea l-am băgat pe Roger", a spus Dan Petrescu, la conferința de presă.
- Universitatea Cluj și CFR Cluj se vor întâlni din nou duminică, tot pe Cluj Arena, de la ora 21:00, în direct pe Digi Sport 1, în ultima etapă a turului Ligii 1.
VIDEO Rezumatul meciului "U" Cluj - CFR Cluj 1-1
Etichete: cfr cluj , u cluj , cupa romaniei , dan petrescu , mario camora , razvan sava , roger
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...