Video În afara golului superb, Andone trebuia să primească și un penalty. ”Preferam să nu înscriu și să câștigăm”
19.11.2016, 17:53Florin Andone a marcat cel de-al doilea său gol în acest sezon de La Liga. După ce a punctat în etapa trecută cu Granada, Andone a reușit și primul gol pe Riazor. Internaționalul român a înscris golul doi al celor de la Deportivo La Coruna, în înfrângerea cu 2-3 în fața Sevillei.
![andone gol](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTYl/MkYxMSUyRjE5JTJGNzA4MTYyXzcwODE2/Ml9hbmRvbmVfZ29sLmpwZyZ3PTEwNjAm/aD02MzYmaGFzaD1kNTJiYTZmMTQzZmFkYTA4OTEzNDNiMDAyYjlmMzJiMw==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Andone consideră că echipa sa a pierdut nemeritat. Depor a condus cu 2-0, golul victoriei fiind reușit de către andaluzi în minutele de prelungiri.
”Am pierdut jocul în ultimele minute. Simt foarte multă dezamăgire, pentru că am muncit din greu, am condus cu 2-0 și a fost un joc pe care nu meritam să-l pierdem, acesta este fotbalul, păcat că nu am câștigat. Sevilla are jucători foarte mari, au jucat foarte bine și ne-au forțat să facem un pas înapoi.
Ne-am apărat foarte bine, dar adversarii au foarte multă calitate și au câștigat. Nu sunt fericit, aș fi preferat să nu înscriu, dar să câștigăm. Este dureros să pierzi în ultimele 5 minute. Din punctul meu de vedere, am fi meritat să câștigăm”, a declarat Florin Andone, la finalul jocului.
VIDEO: Golul superb al lui Andone
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Atacantul galicienilor ar fi putut face dubla în repriza secundă a jocului, însă a fost împins în careu de Mercado. Andone a solicitat penalty, însă centralul a lăsat jocul să continue.
”Cred că a fost penalty. Am simțit cum adversarul a pus mâna pe mine. Mă pregăteam să șutez și am lovit pământul. Dacă nu mă împingea aș fi lovit mingea”, a mai spus Andone.
VIDEO: Faultul nesancţionat asupra lui Andone
Etichete: deportivo la coruna , sevilla , florin andone , gol andone , andone depor , andone sevilla
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...