neymar malaga

Video Barcelona - Malaga 0-0. Două goluri nevalidate ale catalanilor și două eliminări la oaspeți

Video În afara golului superb, Andone trebuia să primească și un penalty. ”Preferam să nu înscriu și să câștigăm”

barcelona malaga

Greu cu Malaga! Andaluzii sunt singurii care nu au luat gol pe Camp Nou, în ultimele 61 de jocuri

andone gol

19.11.2016, 17:53
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (duminică, 21:45, Digi Sport 2).
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (duminică, ora 20:45, Digi Sport 1)

Florin Andone a marcat cel de-al doilea său gol în acest sezon de La Liga. După ce a punctat în etapa trecută cu Granada, Andone a reușit și primul gol pe Riazor. Internaționalul român a înscris golul doi al celor de la Deportivo La Coruna, în înfrângerea cu 2-3 în fața Sevillei.

Andone consideră că echipa sa a pierdut nemeritat. Depor a condus cu 2-0, golul victoriei fiind reușit de către andaluzi în minutele de prelungiri.

”Am pierdut jocul în ultimele minute. Simt foarte multă dezamăgire, pentru că am muncit din greu, am condus cu 2-0 și a fost un joc pe care nu meritam să-l pierdem, acesta este fotbalul, păcat că nu am câștigat. Sevilla are jucători foarte mari, au jucat foarte bine și ne-au forțat să facem un pas înapoi.

Ne-am apărat foarte bine, dar adversarii au foarte multă calitate și au câștigat. Nu sunt fericit, aș fi preferat să nu înscriu, dar să câștigăm. Este dureros să pierzi în ultimele 5 minute. Din punctul meu de vedere, am fi meritat să câștigăm”, a declarat Florin Andone, la finalul jocului.

Atacantul galicienilor ar fi putut face dubla în repriza secundă a jocului, însă a fost împins în careu de Mercado. Andone a solicitat penalty, însă centralul a lăsat jocul să continue.

”Cred că a fost penalty. Am simțit cum adversarul a pus mâna pe mine. Mă pregăteam să șutez și am lovit pământul. Dacă nu mă împingea aș fi lovit mingea”, a mai spus Andone.

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

Video Alaves - Deportivo La Coruna 1-0. Florin Andone a avut o ratare uriașă în prima repriză

sevilla andone

Doi pensionari nevinovaţi, loviţi de mascaţi. Poliţie: S-a acţionat conform procedurii

Video Deportivo - Betis 0-1. Andone, cu o bară, nu l-a putut salva pe Seedorf la debut