messi-2

Barcelona pregătește transferul ”extraterestru”! Lovitură pentru rivala Real! Starul pentru care insistă Messi

Video La Coruna - Atletico 0-1. Pantilimon, învins ușor în prelungiri!

pantilimon

Video Pantilimion, făcut praf după meciul cu Atletico! "Aşa se întâmplă când joci fără portar"

Andone Atletico

04.11.2017, 19:33
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Atletico Madrid rămâne în preajma podimului după victoria de pe terenul lui Deportivo, scor 1-0.

Florin Andone a fost rezervă la gazde și folosit în ultimul sfert de oră, iar Pantilimon a început meciul din postura de titular.
Portarul român a intervenit de două ori în partea a doua, la șuturile lui Griezmann (46) și Gaitan (50).

Singurul gol al partidei a fost marcat în prelungiri: Gabi a prelungit pentru Thomas Partey, care l-a învins pe Pantilimon (92), românul neavând nicio reacție.

Atletico rămâne neînvinsă în campionat, în timp ce La Coruna suferă al treilea eșec consecutiv pe teren propriu în toate competițiile.

ECHIPELE:

La Coruna: Pantilimon - Juanfran, Schar, Sidnei, Luisinho ('82 F. Navaroo) - Borges ('75 Mosquera), Guilherme - Cartabia, Valverde, Bakkali ('75 Andone) - Perez

Atletico: Oblak - Juanfran, Godin, Savic, Lucas - Gabi, Thomas, Augusto ('61 Gameiro), Saul - Griezmann ('80 Gimenez), Correa ('46 Gaitan)

La nici două luni de la deschidere, Garda Financiară trimisă de concurenţă era cât pe ce să închidă...

Video Primul gol al lui Florin Andone în 2018! Reușită salvatoare pe terenul lui Villarreal