florin andone

Video În formă maximă! Florin Andone, al treilea gol la rând în La Liga

Video Malaga - Deportivo La Coruna 4-3. Două super-execuții, dintre care un vinclu perfect!

Ronaldo gol

Video Real Madrid - Sporting Gijon 2-1. Dublă pentru Ronaldo, oaspeții au ratat penalty pe final

captura vinclu malaga

26.11.2016, 16:55
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Forin Andone (23 de ani) a fost integralist pentru Deportivo La Coruna, care a început excelent deplasarea cu Malaga, scor 4-3.

În minutul 3, Bruno Gama a căzut în careu, iar Borges a transformat penalty-ul. Andone a avut o singură oportunitate în prima repriză, când a şutat slab spre poartă. În minutul 20, Michael Santos a fost faultat în careu de Guilherme şi tot el a egalat de la punctul cu var.

Andaluzii au trecut în avantaj până la pauză, prin execuţia impecabilă a lui Sandro Ramirez, care a trimis din lovitură liberă, din afara careului, direct în vinclul din dreapta porții. La reluare, gazdele şi-au mărit avantajul, prin Michael Santos. Andone a mai irosit o situaţie de gol în minutul 70, dar s-a revanşat peste 60 de secunde, când a fructificat centrarea lui Gil.

VIDEO cu golul marcat de Andone

Românul a trecut apoi pe lângă egalare, cu un şut blocat de Kameni, dar colegul său, Borges, a marcat pentru 3-3, după eroarea portarului de la Malaga.

În prelungiri (90+2), tânărul Ontiveros a marcat superb şi a adus victoria gazdelor, a cincea din acest sezon. În schimb, Deportivo a ajuns la patru înfrângeri în ultimele şase etape.

Malaga - Deportivo 4-3
Au marcat: Michael Santos 21-penalty, Sandro Ramirez 40, Michael Santos 56, Javi Ontiveros 90+2 / Borges 4 și 81, Florin Andone 72

Malaga: Kameni - Rosales, Miguel Torres, Villanueva, Ricca - Anor, Ignacio Camacho, Fornals (Duda 87), Castro - Michael Santos (Ontiveros 73), Sandro Ramirez (Nesyri 54)
Antrenor: Junade Ramos

Deportivo: Tytori - Juanfran, Albentosa, Sidnei, Luisinho - Guilherme (Colak 90+3), Borges - Bruno Gama, Fajr (Carles Gil 68), Moreno (Mosquera 90) - Florin Andone
Antrenor: Gaizka Garitano

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Video Florin Andone era să-i rupă piciorul unul adrersar. Cum l-au catalogat spaniolii de la "AS"

andone captura fault

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Oficial: Sulley Muntari a semnat cu Deportivo La Coruna!

sulley muntari deportivo

Video La Coruna e în dificultate, dar Andone rămâne apreciat. Ce premiu a primit atacantul român