Fulham v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Craven Cottage, London, UK - 16 Mar 2024
Lovitură pentru Drăgușin! Anunțul lui Postecoglou
FCV Farul Constanţa FCV Farul Constanţa
0 - 0
UTA Arad UTA Arad
Sb 20.11.2021 15:00

Farul Constanța - UTA Arad 0-0. Remiză albă la Ovidiu! Cele două echipe rămân vecine de clasament

20.11.2021, 14:40

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Farul Constanța și UTA Arad au remizat, scor 0-0, în runda cu numărul 16 din Liga 1.

Jefte Betancor a fost cel mai periculos jucător al primei reprize, având mai multe șanse importante de a înscrie. Atacantul Farului chiar a lovit bara în minutul 14, când a șutat de la marginea careului arădenilor. UTA a fost aproape de gol cu două minute înainte de pauză, când Ubbink a expediat un șut în forță de la mare distanță, dar puțin peste poartă.

Gheorghe Hagi a făcut mai multe schimbări la pauză și la scurt timp după începutul reprizei secunde, însă dobrogenii nu au reușit să spargă gheața. Radaslavescu și Artean au fost aproape de gol din tabăra Farului, în timp ce UTA a avut și ea câteva șanse importante de a înscrie prin tânărul David Miculescu.

S-a terminat 0-0, iar Farul înregistrează prima repriză pe teren propriu din aceast sezon. Echipa lui Gică Hagi se află, pentru moment, pe loc de play-off, cu 25 de puncte, la fel ca UTA Arad, care are un golaveraj inferior.

În runda următoare, Farul va juca la Mediaș contra lui Gaz Metan, în timp ce UTA Arad va primi vizita lui FC Argeș.

VIDEO Rezumatul meciului Farul - UTA 0-0

Partida Farul Constanța - UTA Arad, din runda cu numărul 16 din Liga 1, va putea fi urmărită de la ora 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1 și în format LIVE TEXT pe digisport.ro.

Farul și UTA se întâlnesc într-o partidă cu ”miros de play-off”. La egalitate de puncte, 24, pe locurile 7, respectiv 8, înaintea meciului, ambele formații caută victoria care să le ducă printre primele șase clasate din Liga 1.

Farul Constanța - UTA Arad | LIVE VIDEO, ora 15:00, pe Digi Sport 1

Echipa lui Gică Hagi vine după o victorie importantă în fața Universității Craiova, 1-0, și este una dintre cele mai bune formații din Liga 1, în meciurile disputate pe teren propriu, șase victorii și un singur eșec, 0-1 cu FCSB.

De partea cealaltă, UTA nu a simțit gustul victoriei în precedentele două etape, din care a câștigat un singur punct. Trupa lui Laszlo Balint se numără printre fruntașele campionatului în partidele disputate pe teren străin, cu 12 puncte adunate în șapte meciuri și o singură înfrângere.

• În tur, UTA - Farul s-a încheiat la egalitate, 0-0.

Farul Constanța - UTA Arad | LIVE VIDEO, ora 15:00, pe Digi Sport 1. Echipele probabile

Cartonaş galben FCV Farul Constanţa

Adrian Petre este avertizat pentru proteste.

• 86 oc oc
    Ocazie UTA Arad

Chițu pierde o minge în apropierea propriului careu, însă Miculescu nu rueșește să profite și șutează pe lângă poartă.