FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (28.02.2024)
Exclusiv Angelescu a spus de ce a fost demis Bergodi. ”Au fost lucruri care nu au fost normale”
Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am distrus!”. Răsturnare de situație! ”Petrescu m-a vrut și înaintea lui Balaj”
Dunărea Călăraşi Dunărea Călăraşi
1 - 1
Voluntari Voluntari
Sb 06.04.2019 15:30

Dunărea Călărași - FC Voluntari 1-1. Armaș a egalat în minutul 93, după ce Dunărea a rămas în 10 jucători

06.04.2019, 14:09

• SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul - Oțelul, duminică, 15:30, DGS 1

Dunărea Călăraşi-Voluntari 1-1 | Voluntariul lui Cristiano Bergodi rămâne neînvinsă şi după cel de-al patrulea meci disputat în play-out. Condamnată la un moment dat de mulţi la retrogradare, ilfovenii au trecut prin emoţii mari la Călăraşi. Dunărea a deschis scorul prin Daniel Benzar, după o gafă mare a "căpitanului" Vâtcă.

Portarul Voluntariului a ieşit aiurea la vreo 30 de metri de poartă, Benzar l-a driblat şi a trimis în poarta goală. Era minutul 76.

Când lucrurile păreau că nu se mai pot schimba, oaspeţii au reuşit să egaleze în ultimele moment ale meciului. Era deja minutul 93, când Armaş a trimis cu capul mingea în poarta lui Straton. Gazdele erau fără Sîrghi pe teren, trimis la cabine după două cartonaşe galbene în minutul 88.

Voluntari are 3 victorii şi un egal, a acumulat 21 de puncte şi este pe locul trei din play-out.

Dunărea Călăraşi a ratat şansa să treacă peste Hermannstadt. Are 16 puncte, cu unul mai puţin decât sibienii. Play-out-ul este condus de Dinamo, cu 25 de puncte.

Ştirea iniţială

FC Voluntari și-a revenit spectaculos de la numirea lui Cristiano Bergodi pe banca tehnică, ilfovenii având 4 victorii și două remize în ultimele 6 meciuri. În etapa a patra din play-out, Voluntari întâlnește Dunărea Călărași, care a ajuns într-o situație critică, deși a învins în etapa trecută pe terenului celor de la FC Botoșani. Nou-promovata se află pe penultimul loc al clasamentului.

FC Voluntari vine după 3 victorii consecutive, 2-0 cu Poli Iași, 2-1 cu FC Botoșani și 2-1 cu Concordia Chiajna, iar cu o etapă înainte a remizat surprinzător cu FCSB.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de două ori în acest sezon, ambele meciuri fiind remize.

Meciul Dunărea Călărași - FC Voluntari, din etapa a patra a play-out-ului, e de la ora 14:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1 și LIVE VIDEO&TEXT pe digisport.ro și m.digisport.ro

• 90+5 fr2

Final de meci. Voluntariu smulge un punct în prelungiri și termină la egalitate pe terenul Dunării CĂlărași, 1-1.

• 90+3 g g

GOOOOOL Voluntari! Armaș trimite cu capul, în urma unui corner și egalează in extremis.

• 88 cgr cgr

Sîrghi primește al doilea cartonaș galben și este eliminat.

• 83 oc oc

Gabi Deac trimite în fața porții, iar Tudorie reia din cădere, dar mingea trece pe lângă. Ocazie mare a ilfovenilor.

• 82 s s

Signorelli este înlocuit cu Bălan.

• 76 g g

GOOOOOL Dunărea! Gabi Iancu îi pasează perfect lui Daniel Benzar, care profită de o gafă incredibilă a lui Vâtcă, ieșit aiurea din poartă, și deschide scorul.

• 73 cg cg

Sîrghi primește cartonaș galben.

• 71 oc oc

După un "un-doi" cu Căpățână, Ion Gheorghe centrează în careu, iar Tudorie, aflat cu spatele la poartă, încearcă o reluare spectaculosă, în stilul lui Ibrahimovic, însă mingea trece peste.