FOTBAL:FC VOLUNTARI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 CASA PARIURILOR (24.08.2020)
Cel mai bun marcator străin din istoria SuperLigii a dezvăluit de ce nu a ajuns la FCSB sau Dinamo
Surpriză la FCSB! Elias Charalambous a anunțat o nouă absență pentru meciul cu Sepsi: ”Va fi OUT”
Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
2 - 1
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
Lu 23.07.2018 19:00

Gaz Metan - Concordia 2-1. Gol minunat marcat în prelungiri de un debutant în Liga 1!

23.07.2018, 20:00

• SuperLiga: Farul - Rapid, miercuri, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, miercuri, 21:45, DGS 1

VIDEO Gaz Metan - Concordia 2-1. Penultimul meci al primei etape din Liga 1 s-a jucat la Mediaș, unde Gaz Metan a primit vizita ilfovenilor de la Concordia Chiajna, ÎN DIRECT la Digi Sport 1. Cele două echipe au fost la un pas să termine la egalitate, însă golul superb al portughezului Fortes din ultimul minut al prelungirilor a adus toate cele trei puncte la Mediaș. Ploaia torențială însă a pus mari probleme pe parcursul jocului.

Medieșenii au deschis scorul în minutul 28 prin Chamed, care a reluat cu capul o centrare venită de la Crețu. Cu șase minute înainte de finalul primei reprize, ilfovenii au egalat prin golul debutantului Guessan, care a trimis în poartă tot cu capul.

Repriza secundă s-a reluat cu o întârziere de aproximativ 20 de minute din cauza problemelor cu nocturna, unul dintre stâlpi fiind lovit de un fulger.

În prelungirile partidei, Carlos Fortes, debutant si el in Liga 1, a luat o acțiune pe cont propriu și a marcat cu un șut la colțul lung din afara careului, cu piciorul stâng.

• 90+4 final

FINAL. Gaz Metan a obținut victoria în prelungiri! Portughezul Carlos Fortes, debutant in Liga 1, a luat o acțiune pe cont propriu și a marcat cu un șut la colțul lung din afara careului, cu stângul.

• 90+3 info

Mihai Teja a fost trimis în tribune pentru că s-a bucurat alături de elevii săi la gol!

• 90+3 g g

GOOL GAZ! Fortes prinde un șut cu stângul, cu efect, și-l surprinde pe Caparco, rămas spectator! Portughezul are doar 23 de ani.

• 90

Trei minute de prelungiri s-a arătat de la margine.

• 86 fm fm

Fortes prinde un șut din afara careului, mingea trece alături.

• 84

Chiajna face o schimbare: Batin Paul în locul lui Guessan Ghislain.

• 83 s s

Paul Costea îl înlocuiește pe Nasser Chamed, la gazde.

• 73 s s

Dan Bucsa intră în locul lui Nicolas Gorobsov, la oaspeți.

• 72 fm fm

Carlos Fortes reușește să tragă, dar șutul său ratează ținta.

• 67 s s

Nivaldo iese și intră Ivanovici, prima schimbare la oaspeți.

• 65 fm fm

Șutul lui Carlos Fortes nu nimerește poarta.

• 62 s s

O nouă schimbare la gazde: intră Carlos Fortes în locul lui Alexandru Buziuc.

• 60 cg cg

Guessan, autorul golului egalizator, vede cartonașul galben.

• 57 s s

Iese David Caiado, intră Roberto Romeo, la gazde.

• 53 fm fm

Cristian Alexandru Albu câștigă un duel aerian, însă mingea trimisă de el cu capul, nu-și atinge ținta.

• 47

În cele din urmă s-a dat startul în partea a doua.

• 46

Startul părții secunde este întîrziat de probleme la instalația de nocturnă! Se pare că sunt probleme la unul dintre stâlpi, care a fost lovit de un fulger.

• 45+2 fr1

PAUZĂ. Cele două echipe se află la egalitate, 1-1.

• 45+2 oc oc

OCAZIE GAZ! Marius Constantin pasează în stînga, David Caiado reușește să șuteze, dar mingea este blocată de apărarea ilfoveană.

• 45 fm fm

Lovitură indirectă de la 5-6 metri de poarta Concordiei.

• 39 g g

GOOL CONCORDIA! Matei centrează din dreapta și Guessan debutează cu gol în Liga 1, după o reluare cu capul din șase metri.

• 36 cg cg

Fofana este avertizat cu galben.

• 34 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Pleșca respinge de pe linia porții șutul lui Gorobsov din lovitură liberă. Oaspeții susțin că mingea ar fi trecut linia porții, dar în Liga 1 nu avem tehnologia liniei porții. Reluările le cam dau dreptate

• 28 g g

GOOL GAZ! Gaz Metan deschide scorul prin Chamed cu capul din centrarea lui Crețu!

• 25 fm fm

Chamed prinde un șut din afara careului, mingea trece puțin pe lângă bara din dreapta porții lui Caparco.

• 21 oc oc

BARĂ GAZ! Olaru trimite spre poartă din unghi și mingea cade pe transversală. Este cea mai mare ocazie de până acum.

• 19 fm fm

Se văd și oaspeții în ofensivă pentru prima dată. Centrare din corner și Cristescu reia cu capul, mingea cade pe plasa porții

• 13 fm fm

Chamed centrează în careu dintr-o lovitură liberă, Cristea reia cu capul peste poarta. Plouă în continuare torențial la Mediaș.

• 9 fm fm

Lovitură liberă pentru gazde după un fault comis de Albu. Chamed șutează în zid și mingea revine în posesia Gazului.

• 4

Se joacă pe o ploaie torențială la Mediaș.

Începutul partidei.

• 0

Doar două partide a pierdut Gaz Metan pe teren propriu în 2018 (1-2 cu FCSB şi 2-3 cu Dinamo), în rest are patru succese şi trei rezultate de egalitate.