Marius Șumudică a numit jucătorul ”fără post” de la FCSB
articol scris de Digi Sport23.04.2024, 14:12
FCSB este foarte aproape de a câștiga titlul de campioană în SuperLiga, după o pauză de 9 ani.
![profimedia-0807526376](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDQl/MkYxOSUyRjE5NTcxNzJfMTk1NzE3Ml9w/cm9maW1lZGlhLTA4MDc1MjYzNzYuanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTI1NDkz/MzczYmJkODJhNjE1ZjczNjA4NWQxNzhlMjhm.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Astfel, în acest context, bucureștenii se pregătesc pentru preliminariile Champions League și pentru a atinge obiectivul trasat de Gigi Becali (65 de ani), calificarea în grupele celei mai importante competiții inter-cluburi.
Înainte de a începe sezonul european, Marius Șumudică (53 de ani), antrenor liber de contract care se află ”în cărți” pentru a prelua banca tehnică a Rapidului, a analizat lotul celor de la FCSB și a rostit, printre altele, numele jucătorului care nu are un post definit la formația ”roș-albastră”.
Marius Șumudică: ”Miculescu este jucătorul fără post, nu poate să joace în atac niciodată”
Marius Șumudică a realizat o radiografie a lotului celor de la FCSB și susținut că David Miculescu este un jucător care nu este pregătit pentru a juca în competițiile europene și care nu are un post definit în primul 11 al ”roș-albaștrilor”.
”Miculescu, roşu (n.r. nu este pregătit pentru cupele europene), nu poate să joace niciodată. Miculescu, pentru mine, e jucătorul fără post, nu poate să joace în atac niciodată”, a spus Șumudică, la Fanatik.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
De când îmbracă tricoul celor de la FCSB (din vara anului 2022), David Miculescu a fost ”plimbat” pe mai multe poziții în teren și nu a reușit să se impună ca titular la formația bucureșteană. De altfel, acest lucru i-au afectat și evoluțiile fostului jucător al celor de la UTA Arad.
În actualul sezon, atacantul a marcat 4 goluri și a oferit un assist, în 36 de meciuri jucate în toate competițiile. De când a ajuns la FCSB, Miculescu a înscris de 7 ori și a oferit 4 pase decisive.
- 800.000 de euro este cota de piață a lui Miculescu, potrivit Transfermarkt
- până în vara anului 2027 mai are Miculescu contract cu FCSB
Etichete: marius sumudica , fcsb , david miculescu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...