Sorin Cârţu s-a temut de deja-vu la Iaşi: "Mă uitasem la Amiens - PSG şi mi-am amintit de un blestem!"
15.02.2020, 23:23Poli Iaşi - Universitatea Craiova 2-5 | Sorin Cârţu a avut emoţii la meci deşi echipa din Bănie a condus cu 3-0 la Iaşi. Preşedintele Universităţii urmărise mai devreme meciul dintre Amiens şi PSG şi nu vroia să creadă că va fi martor la un deja vu. Amiens a condus cu 3-0 după 40 de minute, iar în cele din urmă parizienii au întors rezultatul şi meciul s-a încheiat cu scorul de 4-4.
![Sorin Cartu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTkl/MkYwMyUyRjMxJTJGMTA1ODg0NV8xMDU4/ODQ1X2NhcHR1cmEtY2FydHUuanBnJnc9/MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTM4NTJkZGNmMDBiYjRmMDVmM2JiNTM4OTY0NzRkMDE4.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
"La 3-0 au crezut că meciul e tranşat, a intervenit superficialitatea. La 2-3 m-am gândit la Amiens - PSG, orice era posibil. Rednic s-a gândit la Istanbul, dar prea mult, să ajungem noi să conducem cu 3-0 într-o finală de ChampionsLeague.
Aşa ne-a blestemat Cornel Stroe după semifinala cu Benfica. Plângeam toţi la vestiar şi a intrat şi ne-a zis: Băi, vă blestem să ajungeţi să aveţi acelaşi necaz şi anul viitor şi peste 2 ani, ce plângeţi atâta!," a dezvăluit Sorin Cârţu la emisiunea Digi Sport Special.
Universitatea Craiova are derby cu liderul CFR Cluj
Preşedintele grupării oltene aşteaptă acum derby-ul de clasament cu CFR Cluj. Craiova s-a apropiat la 3 puncte de liderul Ligii 1.
"CFR o va avea grea cu noi duminică, va fi o atmosferă super, 30 de mii de suporteri. Dacă nici acum nu le convine fanilor...Nu văd ce ar putea avea de reproşat, 9 puncte din 3 meciuri, 10 goluri marcate. Nu ne gândeam la finalul turului că vom avea şansa să fim la egalitate cu CFR. Trebuie gândită bine partida, nu cu heirup," a fost părerea legendei craiovene.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Cârţu aşteaptă acum ca şi Andrei Ivan să confirme investiţia făcută în vară. Atacantul a fost repatriat pentru suma de 1,5 milioane de euro.
"Ivan are nevoie de un puseu de încredere. Are calităţi, nu făcea nimeni o cheltuială de genul ăsta dacă nu credeam că e punct ochit punct lovit, mai are timp...," a mai spus Sorin Cârţu.
Etichete: sorin cartu , andrei ivan , craiova cfr cluj , poli iasi universitatea craiova
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...