Surpriză la FCSB! Elias Charalambous a anunțat o nouă absență pentru meciul cu Sepsi: ”Va fi OUT”
Video&Foto Jucătorii lui FC Botoșani ”au plătit greu” victoria cu Dinamo. Ce ”cadouri” au primit din partea rivalilor
Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”
U Craiova 1948 U Craiova 1948
0 - 0
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
Sb 14.08.2021 20:00

U Craiova 1948 - Chindia 0-0. Trupa lui Mutu a scăpat fără gol luat și rămâne cu două victorii în acest sezon

14.08.2021, 20:50

• SuperLiga: Farul - Rapid, miercuri, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, miercuri, 21:45, DGS 1

U Craiova 1948 și Chindia Târgoviște au remizat alb în etapa a cincea din Liga 1, însă echipa lui Mutu a scăpat ieftin, pentru că târgoviștenii au ratat câteva șanse mari.

U Craiova 1948 - Chindia 0-0

Meciul a început cu ambele echipe destul de precaute, iar primii care au ratat au fost craiovenii, prin Machado, în minutul 19. Până la pauză, șuturile lui Baeten și Sidibe, din aceeași fază, au fost blocate, iar ultima ocazie a primei reprize le-a aparținut târgoviștenilor.

În repriza a doua, Chindia a construit mai multe acțiuni, iar Florea a trimis direct în brațele portarului. Același Florea a fost apoi la originea ocaziei lui Matiș, dar voleul său a ocolit poarta.

Tot echipa lui Săndoi a irosit ultima ocazie a meciului, prin același Florea, care s-a trezit singur cu portarul, însă a tras aiurea.

VIDEO cu rezumatul meciului U Craiova 1948 - Chindia Târgoviște 0-0:

FC U Craiova 1948 și Chindia Târgoviște se înfruntă astăzi, de la ora 19:00, în direct la Digi Sport 1 și în format live video pe digisport.ro.

Ambele echipe au reușit să câștige în etapa cu numărul 4. Oltenii au învins Academica Clinceni în deplasare, scor 2-1, în timp ce Chindia a răpus Dinamo, scor 1-0.

LIVE VIDEO U Craiova 1948 - Chindia, ora 19:00, în direct la Digi Sport 1. Mutu caută a doua victorie consecutivă

Elevii lui Mutu au la activ două victorii și două eșecuri în primele patru etape, în timp ce Chindia a obținut în etapa trecută primul succes din noul sezon.

Meciul FC U Craiova 1948 - Chindia va fi condus la centru de Andrei Antonie. Asistenți vor fi Bogdan Gheorghe și Andrei Constantinescu, toți din București.

LIVE VIDEO U Craiova 1948 - Chindia, ora 19:00, în direct la Digi Sport 1. Echipele probabile

• U Craiova 1948: Mogoșanu - Negru, Machado, Kovacic, Huyghebaert - Asamoah, Albu, V. Pop - Sidibe, C. Bălan, Baeten
  • Chindia: Moldovan - Căpușă, Celea, Baxevanos, C. Dinu - Matiș, Iacob, Dulca, Popadiuc - Cherchez, D. Florea
  • 90+5 fr2

Final de meci. U Craiova 1948 - Chindia Târgoviște se termină 0-0.

• 90+3 cg cg

Negru primește cartonaș galben.

• 87 cg cg

Machado primește cartonaș galben.

• 81 oc oc

Ocazie Chindia. Căpușă îi pasează lui Florea, care trece mingea printre picioarele lui Kovacic, însă șutează pe lângă poartă, deși era singur cu portarul.

• 73 s s

Bălan intră în locul lui Hugo Viera.

• 69 s s

Șerban intră în locul lui Matiș.

• 62 oc oc

Ocazie Chindia. Florea centrează pentru Matiș, care preia spectaculos și șutează din întoarcere, dar mingea trece pe lângă poartă.