Ce concluzie a tras Gică Hagi, după 1-4 cu Sepsi: ”Gol pe centru ca la copii”. Precizarea făcută de ”Rege”
hagi
Alertă la Farul! Gică Hagi are 3 jucători accidentați înainte de meciurile decisive pentru locul 2
CFR Cluj V FCU 1948 Craiova - SuperLiga, Cluj-Napoca, Romania - 01 Oct 2023
Tachtsidis, ironizat după scandalul provocat la CFR Cluj. ”L-am ofertat! Bea bine, cântă grecește perfect”
Sferturi Handbal: Metz-CSM Bucuresti
EHF Feminin Champions League
FC Voluntari FC Voluntari
4 - 2
Farul Farul
Sb 25.11.2023 17:30

Voluntari - Farul 4-2. Ilfovenii au făcut spectacol! Trupa lui Hagi, de nerecunoscut

25.11.2023, 19:21

• SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

Farul Constanța a pierdut pe terenul celor de la FC Voluntari, scor 2-4, în etapa a 17-a din SuperLiga României.

Constănțenii sunt pe locul șapte în clasament cu 22 de puncte, în timp ce FC Voluntari ocupă a 11-a poziție în ierarhie, cu 20 de puncte.

Voluntari - Farul 4-2. Trupa lui Hagi, de nerecunoscut

Farul Constanța a arătat foarte rău în prima repriză pe terenul celor de la FC Voluntari. Ilfovenii au deschis scorul încă din minutul 10, după un contraatac necruțător. Dumiter i-a pasat lui Popescu, care l-a învins pe Aioani cu un șut din careu.

Trupa lui Hagi a încercat să egaleze rapid, dar Dussaut a șutat puternic mult peste poartă. Totuși, în minutul 22, ilfovenii au înscris pentru 2-1, prin Dumiter.

În minutul 37, scorul a devenit 3-0, după o recuperare a lui Rață și o finalizare a lui Dumiter.

Constănțenii au început foarte bine a doua repriză, iar Rivaldinho a redus din diferență în minutul 47.

Totuși, câteva minute mai târziu, Sîrbu a trimis în propria poartă, iar diferența de scor a fost refăcută.

Speranțele constănțenilor au revenit în minutul 64, când Rivaldinho a făcut ”dubla”, după o eroare imensă a lui Jesus Fernandez.

Tot Rivaldinho putea marca și câteva minute mai târziu, însă lovitura sa de cap nu a trecut de portarul ilfovenilor.

VIDEO Rezumatul partidei Voluntari - Farul 4-2

Farul nu a mai câștigat în SuperLigă de cinci meciuri, jocuri în care, e adevărat, de patru ori a terminat la egalitate. Dar acum trebuie să câștige dacă nu vrea să piardă contactul cu echipele clasate pe locurile de play-off. Pa lângă faptul că Petrolul și Hermannstadt au cu câte trei puncte mai mult, există posibilitatea ca alte trei formații să sară peste ”Marinari”, anume Oțelul, Sepsi și U Cluj.

Voluntariul lui Ilie Poenaru și Marin Dună respiră mai bine după victoria de la Cluj, cu ”U”, scor 2-1, plus egalul de la Botoșani, scor 3-3, și acum are ocazia perfectă să demonstreze că lucrurile s-au stabilizat, iar antrenorii pot beneficia de încrederea conducerii.

Hagi va vedea meciul din tribună pentru că a fost eliminat la finalul jocului Farul - Hermannstadt, scor 1-1

Întâlnim un adversar foarte experimentat. Toate meciurile noastre cu ei au fost dificile. S-au marcat puține goluri, excepție făcând partida de la noi, dar și atunci s-a înscris pe final . De obicei, sunt partide echilibrate, în care fiecare încearcă să câștige.

Ne dorim victoria, vrem să vină. Venim după patru partide în care am făcut egal acasă. Încercăm să ne deblocăm, să câștigăm. Știm că nu e ușor, am văzut și în Cupă. FC Voluntari e o echipă pragmatică, organizată foarte bine.

A avut rezultate bune în ultimul timp, va fi dificil, dar vrem să fim noi, să jucăm cu convingere și curaj și să încercăm să aducem victoria la Constanța. Cele trei puncte sunt importante în lupta noastră de a ne poziționa sus și de a rămâne acolo. Campionatul e echilibrat, între echipe e distanță mică”, a declarat Gheorghe Hagi, managerul tehnic al Farului.