balotelli nice 2

Video&Foto Dubla lui Balotelli pe terenul lui Monaco i-a adus italianului recordul carierei

Video Gol superb și dublă a lui Di Maria pentru PSG! Formă excelentă pentru fostul jucător de la Real

Tatarusanu Toulouse Nantes

Video Toulouse - Nantes 1-1. Tătăruşanu a primit gol în prelungiri, dintr-un penalty provocat de el

di maria bn

17.01.2018, 22:14
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

PSG - Dijon 8-0. Angel Di Maria (29 de ani) a marcat un gol superb pentru PSG, miercuri, la meciul cu Dijon, din etapa a 21-a din Ligue 1, transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 3 și început la ora 22:00.

Fostul jucător de la Real Madrid a deschis scorul în minutul 4, cu un șut cu stângul, de la 17 metri, ușor lateral stânga, prin care a catapultat mingea la colțul lung al porții oaspeților. Goalkeeper-ul Reynet nu a avut nicio șansă la mingea trimisă perfect de Di Maria și a putut doar să urmărească balonul cum plutea spre plasă.

Sud-americanul și-a trecut în cont dubla în minutul 15, când Neymar i-a pus mingea "pe tavă" pentru un gol ca și făcut.

Angel Di Maria a adus victoria lui PSG în etapa precedentă. A marcat singurul gol al parizienilor pe terenul lui Nantes, acolo unde Tătărușanu a fost integralist (VIDEO&DETALII).

Cu cele două reușite de miercuri, Di Maria a ajuns la 9 goluri în 22 de meciuri în acest sezon în toate competițiile (5/15 în Ligue 1, 2/1 în Cupa Franței, 1/2 în Cupa Ligii Franței, 1/4 în Liga Campionilor).

VIDEO Primul gol al lui Di Maria, cu Dijon

VIDEO Al doilea gol al argentinianului, cu Dijon

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Mexicanul cântărea 595 de kilograme în octombrie 2016. Medicii mexicani speră să ajungă la 100 de...

Foto Unai Emery, atacat de nevestele jucătorilor de la PSG, după ce l-a lăsat pe Di Maria pe bancă

di maria thiago silva

Surpriza avută de o femeie din Constanța după ce s-a întors de la cumpărături

Di Maria, la psiholog. "M-am gândit să renunţ la naţională"

di maria

Video A adormit cu fanionul în mână. Ofsaid cât casa la golul marcat de PSG pe terenul lui Lille