fifa al khelaifi

O grijă în plus pentru Al-Khelaifi. Preşedintele lui PSG e vizat şi de o anchetă FIFA

Video Lyon - Monaco 3-2. Execuția superbă a lui Fekir a adus victoria echipei lui Genesio

000 TE1C1

Video Dijon - PSG 1-2. Gazdele au marcat golul sezonului, dar au pierdut în prelungiri

fekir

14.10.2017, 00:01

Lyon a bifat prima victorie după patru etape în Ligue 1. Nabil Fekir a făcut diferenţa în derby-ul cu Monaco, câştigat de OL cu 3-2.

Francezul de 24 de ani a pasat mai întâi decisiv la golul lui Mariano Diaz. Monegascii au egalat după un contraatac finalizat de Rony Lopes.

Fekir a readus-o în avantaj pe Lyon la mijlocul primei reprize, dar. până la pauză, s-a mai marcat o dată. Adama Traore a prins un şut fabulos, care l-a lăsat fără replică pe Lopes.

În repriza a doua, cele două echipe au evoluat mai prudent. Meciul se îndrepta spre o remiză, însă Fekir a făcut diferenţa cu un şut perfect, din lovitură liberă.

S-a terminat 3-2 pentru Lyon, care a urcat, cel puțin pentru moment, pe podium, la șase puncte în urma lui PSG și la trei, în spatele lui Monaco.

Echipele:

Lyon: Lopes - Tete, Yanga-Mbiwa, M. Diakhaby, F. Mendy (Marcal, 84) - Ndombele (Maolida, 80), Fekir, Tousart - B. Traore (Depay, 60), Mariano, Aouar.
Antrenor: Bruno Genesio.

Monaco: Subasic - A. Traore, Glik, Jemerson, Kongolo - S. Meite, Moutinho - R. Lopes, A. Traore (Tielemans, 79), Lemar (Boschilia, 89) - K. Balde (G. Carillo, 90+2).
Antrenor: Leonardo Jardim.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

Impactul l-a doborât la pământ pe bărbat, dar a scăpat doar cu răni uşoare, iar copilul este...

Marseille - Monaco 2-2. Spectacol pe Velodrome. Gazdele au egalat-o pe Lyon în clasament

Marseille Monaco

Vremea se schimbă radical. Temperaturi de -20 de grade, în ultimul weekend de iarnă calendaristică

Video Neymar, din nou absent. Mbappe şi-a spart capul acum 2 zile, dar a vrut să joace

poza psg bun

Video Lyon - PSG 2-1. Liderul pierde al doilea meci al sezonului. Alves, eliminat. Mbappe, accidentat