monaco

Video Monaco - Strasbourg 3-0. Campioana n-a avut probleme cu nou-promovata din Alsacia

Nantes - Caen 1-0. Încă o partidă fără gol primit pentru Tătăruşanu

radamel falcao

Falcao, cel mai eficient atacant din top 5 ligi europene

tatarusanu nantes caen

17.09.2017, 00:02
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (azi, 21:45, Digi Sport 2)
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (azi, ora 20:45, Digi Sport 1)

Ciprian Tătăruşanu a ajuns la patru meciuri consecutive fără gol primit pentru Nantes în Ligue 1, după ce gruparea canarilor a învins-o pe Caen cu 1-0.

Portarul român a avut o primă intervenţie bună în minutul 15, când a prins şutul slovenului Repas. Peste un sfert de oră, Tătăruşanu a avut şansă la mingea trimisă de Rodelin puţin pe lângă vinclu.

Nantes a dat lovitura în minutul 73, când brazilianul Andrei Girotto a prins un şut de senzaţie din afara careului şi l-a învins pe Vercoutre.

Cu două minute înainte de final, gazdele îşi puteau majora avantajul, însă Vercoutre a respins şutul lui Dubois. După succesul cu 1-0, Nantes are zece puncte în Ligue 1, după primele şase etape, cu numai trei goluri înscrise şi patru primite.

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

Video Monaco - Djon 4-0. Trupa lui Jardim rămâne neînvinsă în Ligue 1, în 2018

as monaco

Elena Udrea: „Am gemeni. Deci, dacă tot e băiat, să fie doi”

Video Nantes - Lille 2-2. Tătărușanu, integralist, n-a avut nicio șansă la golurile oaspeților

tatarusanu nantes

Video Toulouse - PSG 0-1. Portarul gazdelor a fost omul meciului. Gol de 3 puncte marcat de Neymar