montpellier nice

Video Montpellier - Nice 2-0. Al doilea eşec consecutiv pentru trupa de pe Coasta de Azur

Video Strasbourg - Marseille 3-3. OM a egalat în minutul 88, însă a căzut de pe podium

neymar-cavani

E gata! Ruptură totală între Cavani şi Neymar. Uruguayanul vrea să plece la "cea mai ofensivă echipă din lume"

strasbourg marseille

16.10.2017, 00:23

Olympique Marseille a salvat in extremis un punct pe terenul nou-promovatei Strasbourg după un meci în care a fost egalată de două ori de alsacieni.

Starul echipei lui Rudi Garcia, Dimitri Payet, a deschis scorul pentru OM în minutul 5, însă gazdele au restabilit egalitatea înaintea pauzei, prin Aholou (min.31).

Morgan Sanson a readus-o pe OM în avantaj imediat după pauză (min.48), însă gazdele au replicat din nou, prin Bakary Kone (min.60).

Strasbourg părea să fi dat lovitura după reuşita lui Lienard, din minutul 74, însă Marseille a salvat un punct graţie primei reuşite în tricoul fostei campioane a Europei a grecului Mitroglou (min.88).

Strasbourg - Marseille s-a încheiat 3-3, iar gruparea de pe Stade Velodrome se află pe locul 4 în clasament, cu 17 puncte, două mai puţin decât a doua clasată, Monaco. Strasbourg e pe poziţia a 18-a, cu numai şase puncte după nouă runde.

ECHIPELE

Strasbourg: Kamara - Lala, Salmier, B. Kone, Seka - Goncalves (min.81 Grimm), Aholou, Lienard (min.89 Sacko) - Nuno Da Costa (min.69 Bahoken), J. Martin, Terrier.

Marseille: Mandanda - Sakai (min.85 M. Lopez), Rami, Rolando, Amavi - Zambo-Anguissa, Sanson - Thauvin (min.77 Germain), Payet, N'Jie (min.46 B. Sarr) - Mitroglou.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Simona Halep a fost nevoită să se retragă din turneul de la Doha, după ce a ajuns în semifinală...