Liverpool v Crystal Palace - Premier League - Anfield
Jurgen Klopp, întrebat direct despre oferta de 200.000.000€ pentru Mohamed Salah
Liverpool v Atalanta, UEFA Europa League, Quarter Final, First Leg, Football, Anfield, Liverpool, UK - 11 Apr 2024
Liverpool, sfătuită să accepte 200.000.000€ pentru Mohamed Salah
Foto Românul căpitan de la Real Madrid a fost convocat la naționala Spaniei și a luat decizia
LIVE Digi Sport Special

Video Liverpool - Leicester 2-1. N-a marcat niciun jucător al "cormoranilor". Faes, două autogoluri. West Ham - Brentford 0-2

30.12.2022, 23:30

Liverpool a câștigat cu 2-1 meciul cu Leicester, din etapa 18-a, însă "cormoranii" n-au marcat niciun gol, pentru că Faes a "reușit" două autogoluri în 7 minute. În celălalt joc al zilei, West Ham - Brentford 0-2.

profimedia-0747027579
Darwin Nunez se bucură după al doilea autogol al lui Wout Faes, în meciul Liverpool - Leicester / Foto: Profimedia
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

Liverpool - Leicester 2-1. Faes, două autogoluri în 7 minute

Partida a fost superbă și a început în formă, cu golul lui Leicester, din minutul 4, reușit de Dewsbury Hall. Salah a ratat apoi o ocazie mare, iar apoi a marcat peste câteva minute, dar golul a fost anulat pentru offside.

În minutul 38, "a ieșit la rampă" Faes. A marcat primul autogol, iar după 7 minute l-a "reușit" pe al doilea. Repriza secundă a fost și mai spectaculoasă. Henderson a trimis la câțiva centimetri de poartă, iar Salah nu a nimerit nici el ținta.

Leicester a dat replica prin Barnes, dar Alisson a deviat providențial. Pe final, "cormoranii" au irosit trei ocazii mari, prin Salah, de două ori, respectiv Darwin Nunez. Astfel, Liverpool bifează 4 victorii la rând și rămâne pe locul 6.

VIDEO cu rezumatul meciului Liverpool - Leicester 2-1:

West Ham - Brentford 0-2. "Ciocănarii", fără victorie de la meciul cu FCSB, din 3 noiembrie

În celălalt meci al zilei, fosta adversară a lui FCSB, West Ham, a pierdut "acasă" cu Brentford, scor 0-2. "Ciocănarii" au avut o bară în minutul 6, prin Declan Rice, însă cei care au deschis scorul au fost oaspeții, prin Toney.

După o ocazie mare a lui Emerson, a urmat al doilea gol al lui Brentford, reușit de Dasilva în minutul 43. Până la final, Ghoddos nu a reușit să-l învingă pe portarul lui West Ham, iar la cealaltă poartă, Dawson l-a înstins serios pe Raya.

Astfel, West Ham - Brentford s-a terminat 0-2 și "ciocănarii" rămân fără victorii în ultimele 5 meciuri oficiale, de la acel 3-0 cu FCSB.

VIDEO cu rezumatul meciului West Ham - Brentford 0-2:

LIVE VIDEO Liverpool - Leicester 2-1

Min. 90+3: Final de meci. Liverpool - Leicester se termină 2-1.

Min. 82: Ocazie Liverpool. Faes mai greșește o dată, Darwin Nunez îi subtilizează mingea și pasează la Salah, care pierde timp, dar reușește să pivoteze și să șuteze, însă portarul respinge.

Min. 78: Ocazie Liverpool. Darwin Nunez primește o pasă perfectă, rămâne singur cu portarul, dar trimite peste poartă.

Min. 72: Ocazie Liverpool. Van Dijk pasează cu capul pentru Salah, care șutează bine, dar portarul respinge cu piciorul.

Min. 54: Ocazie Leicester. Barnes face o cursă ps stânga, șutează în diagonală, dar mingea e deviată de Alisson și apoi van Dijk degajează din fața porții.

Min. 53: Ocazie Liverpool. Nunez pasează perfect la Salah, care scapă spre poartă, dar trimite pe lângă bară.

Min. 51: Ocazie Liverpool. Alexander Arnold aruncă de la margine la Henderson, care șutează din prima, la colțul lung, dar mingea trece la câțiva centimetri de bară.

Min. 46: Începe repriza secundă.

Min. 45+3: La pauză, Liverpool - Leicester 2-1.

Min. 45: Gol Liverpool (autogol). Darwin îl lobează pe portar și nimerește bara, iar același nefericit Faes o bagă în propria poartă.

Min. 38: Gol Liverpool (autogol). Alexander Arnold centrează de pe dreapta în cața porții, de unde Faes încearcă să respingă, dar "reușește" un autogol "de toată frumusețea", cu o minge lobată peste portar, dintr-o poziție foarte dificilă.

Min. 26: Gol anulat Liverpool, marcat de Salah, pentru că Oxlade Chamberlain era în offside.

Min. 23: Ocazie Liverpool. Darwin Nunez e lansat pe stânga, centrează în careu, de unde Salah reia pe lângă poartă.

Min. 4: Gol Leicester. Barnes trimite la Daka, acesta deviză pentru Dewsbury Hall, care avansează spre poartă și deschide scorul.

Min. 1: Începe meciul.

Liverpool: Alisson - Alexander Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Elliott, Henderson, Thiago - Salah, Nunez, Oxlade Chamberlain
Antrenor: Jurgen Klopp

Leicester: Ward - Castagne, Amartey, Faes, Thomas - Soumare - Perez, Ndidi, Dewsbury Hall, Barnes - Daka
Antrenor: Brendan Rodgers

Liverpool - Leicester, LIVE VIDEO, 22:00, Digi Sport 2. Noua achiziție a "Cormoranilor", Cody Gakpo, nu are drept de joc

Liverpool vine după victoria cu Aston Villa, scor 3-1. Leicester încearcă să-și revină după eșecul cu Newcastle, scor 0-3.

Liverpool are trei victorii la rând în campionat și ocupă locul 6 în clasament, cu 25 de puncte. Leicester ocupă locul 13, cu 17 puncte.

Antrenorul german Jurgen Klopp a declarat că Liverpool "trebuie să fie junghiul din coastele tuturor”, iar recordul “Cormoranilor” în luna decembrie este impresionant. Liverpool a pierdut doar un singur meci de campionat în luna decembrie din 2016 încoace (28-8-1).

Liverpool l-a transferat recent pe atacantul olandez Cody Gakpo (23 de ani), de la PSV, dar acesta nu are drept de joc până în ianuarie 2023.

Leicester are un sezon modest, cele nouă înfrângeri după 16 meciuri (5-2-9) fiind mai multe decât în orice alt sezon de la revenirea lor în prima ligă, în sezonul 2014/2015.

Mohamed Salah este doar al doilea jucător al “Cormoranilor” care a marcat și a pasat decisiv la peste 50 de goluri în Premier League.

• Liverpool este neînvinsă în ultimele 12 confruntări de pe teren propriu cu Leicester, în toate competițiile.

Liverpool nu poate miza pe Artur, Luis Diaz, Diogo Jota, Roberto Firmino, Curtis Jones și James Milner.

De la Leicester absentează James Justin, Ricardo Pereira, Ryan Bertrand, Dennis Praet, James Maddison, Jonny Evans.

Liverpool - Leicester, LIVE VIDEO, 22:00, Digi Sport 2. Echipele probabile

• Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Thiago – Salah, Nunez, Oxlade-Chamberlain.
  • Leicester: Ward – Castagne, Amartey, Faes, Thomas – Tielemans, Ndidi – Perez, Dewsbury-Hall, Iheanacho – Vardy.

Etichete: liverpool , premier league , leicester , liverpool leicester

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Au rămas mască! Ce a purtat la Disneyland, înconjurată de mii de copii, după ce a riscat închisoarea din cauza ținutei
bianca-censori
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58

Întrebarea care l-a făcut pe Mircea Lucescu să plece din timpul interviului: ”Vedeți-vă de treabă, mă”
lucescu
Oficial "Cutremur" la echipa unui jucător român! A ajuns pe -1 după depunctare și a retrogradat după 35 de ani
Netherlands: Fortuna Sittard vs Vitesse
Video Hermannstadt - Botoșani 1-1. Sibienii au obținut o remiză în inferioritate numerică
hermannstadt
Liverpool, tot mai aproape să numească succesorul lui Jurgen Klopp: ”A cumpărat un apartament în oraș”
Atalanta v Liverpool FC: Quarter-Final Second Leg - UEFA Europa League 2023/24, Bergamo, Italy - 18 Apr 2024
Mesajul lui Jurgen Klopp, la ultimul meci european ca antrenor al lui Liverpool: ”Este o nebunie!”
Atalanta BC v Liverpool FC - UEFA Europa League Jurgen Klopp, head coach of Liverpool FC, gestures towards fans of Atala
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Adrian Mutu, ofertă pe bani grei din străinătate! A cerut un salariu uriaș!
Ionel Ganea îl mitraliază pe Adrian Mititelu, înainte de FCU Craiova - Dinamo! Atac tare: „Vrea să îl copieze pe Becali”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
EXCLUSIV. Se face loc pentru un nou președinte la Rapid. Va fi Dani Coman?