Video Udinese - Chievo 1-2. Veronezii au urcat pe locul 5 în Serie A

fiorentina roma

Video Fiorentina - Roma 1-0. Tătărușanu a "închis" poarta grupării viola

udinese chievo

18.09.2016, 17:37
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Chievo s-a impus dramatic pe terenul lui Udinese, în etapa a patra din Serie A. Birsa a avut primele două ocazii pentru oaspeţi, însă atacantul sloven nu a găsit spaţiul porţii.

Gazdele au înscris la primul şut. Duvan Zapata a marcat primul gol din acest sezon. Columbianul putea realiza "dubla", dar Sorrentino s-a opus.

În startul reprizei secunde, Meggiorini a trecut pe lângă gol pentru Chievo, iar Sorrentino s-a opus şi el în două rânduri la reluările lui Zapata.

Cacciatore a semnat o nouă ratare pentru Chievo, care a reuşit egalarea în minutul 82, atunci când Castro a apărut la finalizare.

Oaspeţii au marcat golul victoriei în ultimul minut al prelungirilor, prin Cacciatore, iar Chievo a bifat al doilea succes din acest sezon.

ECHIPELE

Udinese: Karnezis - Wague, Daniel, Felipe, Armero - Badu, Kums, Hallfredsson (66 'Kone) - De Paul (76' Evangelista), Thereau (87 'Perica), Zapata. Antrenor: Giuseppe Iachini.

Chievo: Sorrentino - Hunter, Dainelli, Cesar, Gobbi - Castro, Radovanovic, Hetemaj - Birsa (87 'De Guzman), Meggiorini (68' Floro Flores), Inglese (63 'Pellissier). Antrenor: Rolando Maran.

Actrița Dorina Chiriac a publicat pe pagina sa de Facebook o scrisoare deschisă în care le cere...

Video Adversara FCSB e echipa momentului în Italia. Lazio are al patrulea cel mai prolific atac din Europa

atac lazio

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Balotelli e aproape de un acord cu Juventus. Ar fi al 12-lea jucător care trece pe la toţi granzii Italiei

balotelli juventus

Video Inter - Roma 1-1. Gazdele au egalat pe final şi rămân fără victorie în Serie A în ultimele 6 etape