handbal romania

Video România, ajutor nesperat de la Italia! Meciul decisiv pentru play-off-ul CM este la Digi Sport

Video Dunărea Brăila - CSM Bucureşti 17-28. Un nou succes categoric al campioanei

Video România - Ucraina 26-26. "Tricolorii" merg în barajul de calificare la Mondial

CSM Bucuresti

13.01.2018, 20:19
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

CSM Bucureşti şi-a luat revanşa cu singura echipă care a învins-o în sezonul trecut.

Campioana României s-a impus fără emoţii, în deplasare, cu Dunărea Brăila. Meciul jucat într-o sală arhiplină a avut un moment tensionat. Nemulţumit de o decizie a arbitrilor, Florentin Pera nu şi-a mai stăpânit nervii.

"Nu am folosit cuvinte neortodoxe, sigur că am protestat, poate am fost puţin mai vehement", a spus Pera.

Ajuns în tribună, antrenorul Dunării i-a dat indicaţii prin telefon Alinei Vătu.

Brăilencele au ratat patru aruncări de la şapte metri în prima repriză şi au fost conduse cu 13-6 la pauză. Scorul a continuat să capete proporţii, dar golul meciului a fost înscris chiar de Alina Vătu.

CSM Bucureşti s-a impus în cele din urmă cu 28-17. Neagu şi Gullden au marcat de câte cinci ori pentru liderul detaşat din Liga Florilor.

sursa foto: Facebook CSM Bucuresti

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Video Tadici a făcut scandal la meciul cu CSM Bucureşti. "Trei goluri ne-a dat bărbosul ăla de arbitru"

tadici

Avertismentul medicilor: Gripa poate deveni mortală

Cristina Neagu, cea mai valoroasă jucătoare a Europei în 2017, în viziunea fanilor! Românca şi-a depăşit clar rivalele

Cristina Neagu

Video Au rezistat doar trei minute! CSM București, calificare la pas în sferturile Cupei la handbal feminin