handbal romania

Video România, ajutor nesperat de la Italia! Meciul decisiv pentru play-off-ul CM este la Digi Sport

Video Dunărea Brăila - CSM Bucureşti 17-28. Un nou succes categoric al campioanei

Video România - Ucraina 26-26. "Tricolorii" merg în barajul de calificare la Mondial

CSM Bucuresti

13.01.2018, 20:19
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

CSM Bucureşti şi-a luat revanşa cu singura echipă care a învins-o în sezonul trecut.

Campioana României s-a impus fără emoţii, în deplasare, cu Dunărea Brăila. Meciul jucat într-o sală arhiplină a avut un moment tensionat. Nemulţumit de o decizie a arbitrilor, Florentin Pera nu şi-a mai stăpânit nervii.

"Nu am folosit cuvinte neortodoxe, sigur că am protestat, poate am fost puţin mai vehement", a spus Pera.

Ajuns în tribună, antrenorul Dunării i-a dat indicaţii prin telefon Alinei Vătu.

Brăilencele au ratat patru aruncări de la şapte metri în prima repriză şi au fost conduse cu 13-6 la pauză. Scorul a continuat să capete proporţii, dar golul meciului a fost înscris chiar de Alina Vătu.

CSM Bucureşti s-a impus în cele din urmă cu 28-17. Neagu şi Gullden au marcat de câte cinci ori pentru liderul detaşat din Liga Florilor.

sursa foto: Facebook CSM Bucuresti

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Ce-i drept, miza era mare. Premiile totalizează 182 de milioane de dolari.

Video CSM Bucureşti, spectacol total înaintea meciului cu Gyor. "Tigroaicele" au câştigat cu 35-13

HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-AHCM SLOBOZIA, LIGA FLORILOR (21.01.2018)

Revoltă fără precedent a poliţiştilor

Video CSM Bucureşti, victorie la o diferență de 14 puncte. Mehmedovic a primit flori