Caba capt

Video Probleme la CSM București înainte de debutul european: ”Am foarte puține informații despre adversari”

Dunărea Călărași - Potaissa Turda 25-24. Revenire spectaculoasă a gazdelor

handbal flensburg

Video Flensburg - PSG 33-29, în cel mai spectaculos meci al etapei a treia din Liga Campionilor

Calarasi handbal

29.09.2017, 21:39

Dunărea Călărași avea nevoie de victorie pe teren propriu în meciul cu Potaissa Turda, după două partide pierdute la rând în Liga Zimbrilor. În cele din urmă, Dunărea s-a impus cu 25-24.

Oaspeții au început perfect, au condus cu 8-4, iar la pauză au intrat cu avans minim, 14-13. În repriza secundă, ardelenii s-a distanțat chiar și la 5 goluri, 19-14, iar jocul părea rezolvat.

Gazdele au revenit însă uimitor și, în minutul 48, conduceau cu 23-21. Potaissa a mai întors o dată rezultatul și, cu cinci minute înainte de final, era în avantaj: 24-23.

N-a fost suficient pentru ca Potaissa să-și asigure victoria. Dunărea a marcat de două ori și s-a impus cu 25-24.

După cinci etape, ambele echipe au câte nouă puncte și sunt clasate imediat sub podium, pe locurile 4 și 5.

O actriță de 31 de ani din Republica Moldova a fost ucisă cu sânge rece de propriul ei soț, care...

a:1:{i:0;s:5:"Video";} HCM Baia Mare - Dunărea Brăila 26-22. Gazdele și-au consolidat locul 2 în Liga Națională