HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-TEAM ESBJERG, LIGA CAMPIONILOR (7.05.2023)
Tatăl Cristinei Neagu a murit. CSM București: ”Strângem rândurile alături de căpitanul nostru!”
Liverpool FC v Real Madrid: Round of 16 Leg One - UEFA Champions League
Rodrygo rămâne încrezător după ”thrillerul” Real Madrid - Man. City 3-3: ”Trebuie să câștigăm acolo!”
Screenshot 2024-04-18 at 20.00.17
Video Exclusiv Cum a numit-o Marcel Răducanu pe FCSB, în direct la TV

Video Esbjerg - CSM București 27-27. "Tigroaicele" se opresc în sferturile de finală din Liga Campionilor

08.05.2022, 18:30

CSM București a remizat pe terenul celor de la Esbjerg, scor 27-27 în meciul retur din sferturile de finală din EHF Champions League, însă a ratat calificarea în penultimul act al Ligii Campionilor.

neagu
Esbjerg - CSM București / Foto: Captură Digi Sport
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

CSM București a început bine meciul și s-a aflat la conducerea partidei în prima repriză. Elevele lui Adi Vasile au intrat în avantaj la pauză, scor 14-12, însă actul secund le-a aparținut gazdelor.

În partea a doua, Esbjerg a arătat mult mai bine, iar danezele nu le-au dat nicio șansă româncelor, care au ratat astfel calificarea în Final Four. De un singur gol aveau nevoie Cristina Neagu&co pentru a merge mai departe.

În partida tur, Esbjerg s-a impus cu 26-25 în Sala Polivalentă din Capitală. A fost o partidă dramatică în care danezele au înscris golul victoriei în ultimele secunde.

Esbjerg - CSM București 27-27

Min. 60. Esbjerg - CSM București 27-27. Româncele egalează, însă ratează calificarea după rezultatul din partida tur.

Min. 56. Esbjerg - CSM București 27-24. Danezele se desprind la trei goluri, cu mai puțin de patru minute înainte de final.

Min. 52. Esbjerg - CSM București 25-23. Româncele marchează și se apropie la două goluri de daneze.

Min. 51. Esbjerg - CSM București 24-21. Gazdele se desprind pe tabela de marcaj, cu mai puțin de 10 minute rămase din acest meci.

Min. 49. Esbjerg - CSM București 22-21. Româncele sunt în superioritate numerică, iar Dembele înscrie.

Min. 47. Esbjerg - CSM București 21-20. Cristina Neagu reușește al șaselea gol al său din această partidă.

Min. 45. Esbjerg - CSM București 20-19. Gazdele trec în avantaj și se cere primul time-out al reprizei.

Min. 43. Esbjerg - CSM București 19-19. Gazdele egalează pentru prima dată în repriza secundă.

Min. 42. Esbjerg - CSM București 18-19. Danezele înscriu printr-o lovitură de la 7 metri.

Min. 40. Esbjerg - CSM București 17-18. Gol superb al gazdelor, care se apropie din nou la un gol de elevele lui Adi Vasile.

Min. 36. Esbjerg - CSM București 16-17. Cristina Neagu marchează un nou gol în poarta danezelor.

Min. 35. Esbjerg - CSM București 15-16. Cristina Neagu înscrie din nou, iar CSM trece în avantaj.

Min. 34. Esbjerg - CSM București 14-15. Meci echilibrat în startul actului secund.

Min. 31. Esbjerg - CSM București 13-14. Danezele dau primul gol al reprizei.

UPDATE. Pauză în Danemarca! Esbjerg - CSM București 12-14.

Min 27. Esbjerg - CSM București 11-13. Duel extrem de disputat, cu faze importante la ambele porți.

Min. 22. Esbjerg - CSM București 8-10. Fază superbă a româncelor, după o aruncare de la 9 metri.

Min. 17. Esbjerg - CSM București 6-8. Dembele marchează în urma unui contraatac.

Min. 15. Esbjerg - CSM București 5-6. Cristina Neagu marchează din nou, iar bucureștencele conduc pe tabelă.

Min. 12: Esbjerg - CSM București 4-5. Româncele preiau conducerea pe tabela de marcaj.

Min. 11: Esbjerg - CSM București 4-3. Cristina Neagu înscrie primul său gol din acest meci.

Min. 6: Esbjerg - CSM București 3-2. Gazdele continuă să fie în avantaj, deși au avut două eliminări în primele minute.

Min. 5: Esbjerg - CSM București 2-1. Danezele trec în avantaj.

Min 3: Esbjerg - CSM București 0-1. CSM București deshide scorul în Danemarca!

Min. 2: Cristina Neagu ratează de la 7 metri.

UPDATE: A început meciul.

Meciul Esbjerg – CSM București e în direct pe Digi Sport 1, de la ora 17:00.

CSM București, eșec la limită în meciul tur cu Esbjerg

Esbjerg este neînvinsă în Liga Campionilor din 18 septembrie 2021. În plus, echipa daneză n-a mai pierdut cu CSM București din 6 februarie 2021.

În meciul tur, Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare, cu 9 goluri. De la Esbjerg s-au remarcat Kristine Breistol (7 goluri), Henny Reistad (6) și Silje Solberg (5).

Cele două echipe s-au mai întâlnit și în faza grupelor din acest sezon, iar meciurile au fost dramatice. Danezele, antrenate de Jesper Jensen, au câștigat atunci la un singur gol diferență, 22-21, iar la București a fost egal, 29-29.

S-au calificat deja în Final4 din EHF Champions League: Gyor (Ungaria), Vipers (Norvegia) și Metz (Franța).

CSM Bucureşti s-a calificat de trei ori la Turneul Final4, iar prima dată a şi câştigat trofeul (2016), performanţă urmată de două medalii de bronz (2017 şi 2018).

Deţinătoarea Ligii Campionilor este campioana Ungariei, Gyor, echipă pentru care joacă pivotul naţionalei României, Crina Pintea.

Etichete: liga campionilor , csm bucuresti , ehf champions league , esbjerg

Un cuplu care a cumpărat un conac vechi de 400 de ani a descoperit sub podeaua din bucătărie o comoară

În timp ce-și renovau bucătăria din casa lor veche, doi soți din Dorset, Anglia, au descoperit o...

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu
Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!
Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Au rămas mască! Ce a purtat la Disneyland, înconjurată de mii de copii, după ce a riscat închisoarea din cauza ținutei
bianca-censori

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu Ștefan Târnovanu și a reacționat: ”Să vezi ce-i rup eu urechile”
Dorinel Munteanu, după calificarea Oțelului în finala Cupei României: ”Mă trezesc în fiecare dimineață cu speranța că vor veni”
Screenshot 2024-04-18 at 23.09.58
”Ai mai văzut așa ceva?”. Emi Martinez a primit două galbene, unul la loviturile de departajare, dar nu a fost eliminat
martinez
Soția l-a dat de gol pe starul lui Real Madrid: ”Dacă ne calificăm, urci o poză cu mine”
WhatsApp Image 2024-04-18 at 14.40.21
Reese Witherspoon, în șort de sport, necoafată și nemachiată, într-o zi oarecare. Bucuroasă ca un copil după o întâlnire specială
LPF explică de ce FCSB nu are voie să petreacă după derby-ul cu Rapid: „Ar fi lipsă de respect"
Ovidiu Burcă a analizat în detaliu plecarea lui Florinel Coman de la FCSB! Ce pierde și ce câștigă Gigi Becali după ce îl vinde
Zendaya, adevărul despre scenele intime din filmul „Challengers”: „Trebuia să ne simțim bine unul cu celălalt”
Shania Twain, „tot mai puțin inhibată” pe măsură ce trec anii. Artista și-a etalat picioarele lungi, într-un body, pe tocuri
Șotronul lui Șucu: culisele unei situații explozive pe care trebuie să o gestioneze la Rapid
50 de mașini electrice, testate pe autostradă. Doar 17 au autonomie peste 300 km. Cine e campioană?
Singurul județ cu două autostrăzi și un aeroport din România. Salvat de infrastructură și investiții masive
"Este ireal!" Partidă memorabilă la Stuttgart: jucătoarea care a salvat cinci mingi de meci
Video Vinicius ”a turbat” de bucurie! Ce a făcut, după ce Real Madrid s-a calificat în semifinalele UCL