HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-TEAM ESBJERG, LIGA CAMPIONILOR (7.05.2023)
Tatăl Cristinei Neagu a murit. CSM București: ”Strângem rândurile alături de căpitanul nostru!”
HANDBAL MASCULIN:DINAMO BUCURESTI-SKJERN HANDBOLD, EHF EUROPEAN LEAGUE (23.04.2024)
Video Dinamo - Skjern 28-27. ”Dulăii”, victorie uriașă în sferturile de finală ale EHF European!
Exclusiv Verdict fără dubii dat în direct: OUT de la Rapid! ”Vor fi schimbări mari”

Video Perla Lublin - CSM București 19-28. "Tigroaicele" s-au calificat în grupele principale ale Ligii Campionilor

03.11.2019, 20:28

CSM București a învins-o la o diferență de nouă goluri, 28-19, pe Perla Lublin și este calificată matematic în grupele principale ale Ligii Campionilor.

CSM Bucuresti
Perla Lublin - CSM București, la Digi Sport
  • SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Cristina Neagu a jucat primele minute după accidentarea suferită în luna decembrie, la naționala României.

După aproape 11 luni de asteptare, Cristina Neagu a revenit pe semicerc. Interul stânga a trecut peste operația la genunchi și a ajutat-o pe CSM București să își mențină invincibilitatea în acest sezon din Liga Campionilor.

Intrată în minutul 18 al meciului din deplasare, cu Perla Lublin, Neagu s-a făcut imediat remarcată. Până la pauză a înscris trei goluri și a oferit două pase decisive pentru Grbic.

Fără punct în grupa B, polonezele n-au avut nicio șansă și au fost conduse la o diferență de șapte goluri după prima jumătate de oră.

Vicecampioana României a dominat autoritar pe toată durata meciului și a câștigat fără să forțeze, cu 28-19.

Crina Pintea, cu șapte goluri din tot atâtea aruncări, a fost cea mai bună marcatoare a meciului. Pe primul loc în grupă, CSM București nu are timp de pauză. Duminica viitoare joacă împotriva lui Team Esbjerg, de la ora 14:30, în direct la Digi Sport 1.

Final: Perla Lublin - CSM București 19-28. Elizabeth Omoregie a înscris ultimul gol al partidei, câștigată categoric de CSM București, la nouă goluri diferență.

Min.46: Perla - CSM București 14-22. Încă un gol al Cristinei Neagu, iar diferența se mărește.

Min.43: Perla - CSM București 12-19. Iulia Curea a înscris golul care duce din nou pe bucureștence la șapte goluri în fața adversarelor.

Min.31: A început repriza a doua a partidei de la Lublin.

Pauză: Perla - CSM București 10-17. Avantaj confortabil luat încă din prima repriză de CSM București în Polonia.

Min.23: Perla - CSM București 9-14. Gol superb al Cristinei Neagu. Mingea a lovit bara înainte de a intra în poartă.

Min.22: Perla - CSM București 9-13. Primul gol pentru Neagu după revenire, marcat dintr-o aruncare de la șapte metri.

Min.20: Perla - CSM București 8-12. Pasă de gol a Cristinei Neagu pentru Itana Grbic. E primul assist al Cristinei după revenire.

Min.18: Cristina Neagu a intrat în teren. Sunt primele sale minute pe teren după aproape un an.

Min.11: Perla - CSM București 3-6. Itana Grbic a distanțat la trei goluri echipa lui Adrian Vasile.

Min.4: Perla Lublin - CSM București 1-2. Crina Pintea a adus în premieră în avantaj vicecampioana României.

UPDATE 19:00 A început partida dintre Perla Lublin și CSM București.

Bucureștencele au primit o veste excelentă chiar înainte de meciul cu formația din Polonia! Cristina Neagu (31 de ani), de patru ori cea mai bună hanbalistă a lumii, va bifa prima prezență pentru CSM în acest sezon.

"Cristina se simte foarte bine, e un lucru care ne bucură foarte mult, mai bine de atât nu se poate. Genunchiul ei arată bine, reacționează foarte bine și este într-o pasă foarte bună, pe care cu toții ne-o doream", a spus Adrian Vasile, antrenorul lui CSM București.

Cristina Neagu a anunțat că va bifa primul meci din acest sezon

Cristina Neagu a făcut deplasarea în Polonia și a confirmat că poate evolua în meciul de diseară

”Am ajuns în Polonia! Mâine, Perla Lublin - CSM București, iar pentru mine reprezintă primul meci din Liga Campionilor în acest sezon!”, a scris Cristina Neagu, pe Facebook.

Etichete: handbal feminin , csm bucuresti , perla lublin , perla lublin csm bucurești

Doi angajați de la o bancă din București au văzut că un client avea o sumă mare în cont și i-au furat 140.000 €

Doi funcţionari bancari sunt urmăriţi penal de procurori, după ce ar fi sustras din contul unei...

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions
Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Dennis Man, OUT din lotul Parmei. Ce se întâmplă cu internaționalul român în Italia
Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g
Dinamo ar urma să-și schimbe sigla din sezonul viitor! Cum arată noua emblemă
Screenshot 2024-03-27 at 20.36.16
A renunțat la sportul profesionist și a devenit ”cea mai frumoasă actriță de la Hollywood”
Screenshot 2024-04-26 at 18.36.18
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”
adrian mutu

Când își va afla Manchester City pedeapsa pentru cele 115 capete de acuzare, dacă e găsită vinovată
Manchester, UK, May 2022: The flag of Manchester City Football Club waving in the wind on a clear day. Manchester F.C. is a professional football club
Gigi Becali, numit ”antrenorul anului”
gigi becali
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare
HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-SG BBM BIETIGHEIM, LIGA CAMPIONILOR (11.02.2024)
Plină de viață și cu zâmbetul ei inconfundabil, Meg Ryan a fermecat publicul din Barcelona. Actrița, spectaculoasă într-o rochie șic
Transferul lui Florinel Coman în Qatar, în impas! Gigi Becali dezvăluie cum poate cădea mutarea: „Sunt idiot? Nu sunt!"
Detalii despre ultimul acționar de la Farul Constanța: ”S-ar bate financiar de la egal la egal cu Gigi Becali!”
Logodnica lui Jason Statham, imagini în costum de baie la câteva zile dupa ce a împlinit 37 de ani. „Ești magnifică!”
Anna Lesko și-a arătat picioarele superbe într-o rochie extrem de scurtă, dar a furat toate privirile cu un detaliu inedit
Nike și Adidas, bătute de niște fete fâșnețe: invenția unei companii elvețiene fascinează lumea FOTO
Cum era să-și piardă Sergiu Nicolaescu un picior în „Mihai Viteazul"? „A fost la minute de amputare"
Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie
Adversară de speriat pentru Jaqueline Cristian la Madrid: "Danimal" spulberă tot în ultima vreme
CSM București - Rapid 27-23. Campioana va juca finala Cupei cu învingătoarea meciului Dunărea Brăila - Gloria Bistrița