corona ferencvaros

Video Corona - Ferencvaros 4-3. Braşovenii au urcat pe podium în Liga MOL

Video Dunărea Galaţi - Sport Club Miercurea Ciuc 6-5. Gălățenii câștigă a doua Cupă a României

corona brasov hochei caputra

Video Corona Braşov - HK Belgrad 6-2. Recital ofensiv al gazdelor în a doua perioadă

GALATI CIUC

23.12.2016, 23:09
  • Cupa României, finala: Craiova - Hermannstadt (duminică, 27 mai, 21:00, Digi Sport 1)

• Tenis, turneul de la Strasbourg: Mihaela BUZĂRNESCU - Elena RYBAKINA, marţi, ora 12:00

Dunărea Galaţi a câştigat dramatic a doua Cupă a României din istoria clubului. Condusă cu 3 la 0 de deţinătoarea trofeului, Miercurea Ciuc, campioana a revenit în ultima repriză şi a câştigat în prelungiri cu 6-5.

Dunarea a cucerit Cupa României după o finală spectaculoasă cu Sport Club Miercurea Ciuc. Ciucanii au deschis scorul cu puţin timp înainte de prima pauză prin Janos Imre.

A fost o lovitură pentru moralul gălăţenilor, care nu au reuşit să aibă nicio ocazie importantă nici în repriza a doua. Mai mult, Michal Korenko a marcat pentru 2 la 0, iar în finalul actului secund echipa antrenată de Leo Gudas a mai punctat o dată prin Tamas Farkas.

Campioana României din ultimele două sezoane a început perfect repriza a treia - Flinta a redus din diferenţă, iar gălăţenii au început să creadă într-un miracol. Levente Lorincz a marcat şi el pentru Dunărea, iar Rusnak a reuşit să egaleze.

Ciucanii au revenit în avantaj datorită lui Nathan Cambell, dar cehul Kraici a restabilit egalitatea cu zece minute înainte de final. Ambele echipe au mai marcat câte un gol, iar după cele trei reprize scorul era 5 la 5. În prelungiri, Dunărea a înscris golul de aur şi a câştigat a doua cupă din istoria clubului.

Dunărea Galaţi a câștigat toate cele patru finale jucate în istoria clubului -două în Cupă și două în campionat.

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Viktor Orban

Victorie dramatică pentru Dunărea Galați, care a câștigat al doilea titlu de campioană la rând

hochei dunarea galati campionat

Doi bicicliști, atacați de o puma. Animalul l-a ucis pe unul dintre ei și i-a târât trupul în bârlog

Prima oferta pentru Hagi: Iata ce echipa il vrea pe Rege

VIDEO Dunărea Galați a câștigat primul titlu de campioană din istorie! A învins Steaua în finală, cu 4-1

captura hochei

VIDEO Dunărea Galaţi - Steaua 7-0. Gălăţenii sunt la un singur pas de primul titlu

dunarea steaua

VIDEO Geru a promis că se retrage dacă ajunge în finală! Steaua-Dunărea Galaţi e vineri, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

captura geru galati

A marcat o generatie, insa faima l-a distrus. Cum arata acum Screech din "Salvati de clopotel"