VIDEO Corona – Csikszereda 4-3. Brașovenii, la doar o victorie de titlu!

VIDEO Miercurea Ciuc- Corona 3-1. Harghitenii egalează situația la general

cupa hochei

VIDEO Corona Brașov, la primul titlu de campioană, după un final dramatic

captura hochei ciuc

09.04.2014, 22:58

Sport Club Miercurea Ciuc a câștigat jocul 6 al finalei Ligii Naționale de hochei, 3-1 contra Coronei Brașov, a egalat situația la general și a împins seria în meciul decisiv.

Harghitenii au început perfect meciul - gol Becze în minutul 2. Brașovenii puteau egala în finalul reprizei secunde, însă reușita americanului Wehrs nu a fost validată de către arbitrii austrieci. Tabela a mai fost modificată abia în ultimele două minute ale duelului de la Miercurea Ciuc. Moldovan a punctat în poarta goală pentru 2-0, dar Corona a replicat imediat prin Fodor. S-a terminat, totuși, 3-1 pentru Sport Club, după un alt gol marcat în poarta goală - autor Szocs.

Meciul 7 al finalei va avea loc joi, 10 aprilie, la Brașov, și va fi transmis la Digi Sport 3, de la ora 19:00.

Impactul l-a doborât la pământ pe bărbat, dar a scăpat doar cu răni uşoare, iar copilul este...

Execuție de trei puncte! Fred a reușit golul serii în Champions League

AA

Vremea se schimbă radical. Temperaturi de -20 de grade, în ultimul weekend de iarnă calendaristică

Video CSM Bucureşti - Corona Braşov 37-21. Victorie clară, în ultimul test înainte de marele meci cu Gyor

csm bucuresti corona brasov

Video La Coruna e în dificultate, dar Andone rămâne apreciat. Ce premiu a primit atacantul român