ROU: Romania V Andorra: Group I - UEFA EURO 2024 European Qualifiers, Bucharest - 15 Oct 2023
Exclusiv De ce Anghel Iordănescu nu îl sfătuiește pe Edi privind prelungirea contractului cu FRF

Ungaria Ungaria
Grecia Grecia
    Fluier final. Ungaria - Grecia 0-0
  • 89 | OcaziiUngaria
    Ocazie pentru Grecia! Katsouranis a șutat din prima, din marginea careului, după o nouă pătrundere a lui Torosidis, dar prea slab pentru a-i pune probleme lui Kiraly, care a fost atent și a prins cu siguranță
  • 88 | OcaziiUngaria
    Ratare pentru maghiari! Nikolic a primit în careul mic o recentrare după un nou corner de pe stânga, a preluat și s-a întors, dar șutul său s-a dus cu mult peste poartă
  • 87 | OcaziiUngaria
    Ocazie mare pentru Ungaria! Pinter a prins în afara careului o minge respinsă deloc ideal de eleni. A preluat bine și a șutat de la peste de metri, dar portarul a reușit să respingă cu greu în corner, de sub bară
  • 85 | Faze meciUngaria
    Juhasz trimite puternic cu capul, la capătul unei centrări din corner, dar mingea se duce cu mult peste poartă
  • 80 | Faze meciUngaria
    Dzsudzsak preia frumos în stânga, pătrunde în centru și șutează cu dreptul, dar Katsouranis intervine și deviază în corner
  • 67 | Schimbări
    Prima schimbare a partidei este efectuată de Ungaria: iese Szalai și intră Nikolic
  • 67 | Faze meciUngaria
    Fetfatzidis reușește un dribling frumos în dreapta, pătrunde în careu pe linia de fund și pasează pe jos, în 6 metri, dar maghiarii reușesc să îndepărteze pericolul
  • 65 | Faze meciUngaria
    La prima ieșire convingătoare din propria jumătate, Ungaria a obținut o lovitură de colț. Apărarea elenă a respins centrarea lui Dzsudzsak, apoi a rezistat la încă o încercare periculoasă din partea gazdelor
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Panagiotis Kone, după un fault comis asupra lui Gera, care se pregătea să declanșeze un contraatac
  • 63 | Faze meciUngaria
    Ploaie de centrări în careul maghiar, cele mai multe venind de pe dreapta, din partea lui Torosidis, care e deschis de fiecare dată foarte bine în flanc
  • 60 | Faze meciUngaria
    Grecia a dominat copios primul sfert de oră al reprizei secunde. Maghiarii au ieșit doar rar și întâmplător din propria jumătate, în timp ce elenii presează insistent în preajma careului gazdelor
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Elek, care va fi suspendat în etapa viitoare
  • 51 | OcaziiUngaria
    Ocazie pentru Grecia! Fetfatzidis s-a descurcat bine între 3 adversari și a șutat puternic cu stângul, dar la mică distanță de stâlpul stâng al porții lui Kiraly
  • 50 | Faze meciUngaria
    Torosidis centrează de pe dreapta, în fața porții, dar Athanasiadis trece pe lângă minge, în careul de 6 metri
  • 49 | Faze meciUngaria
    Kone reia din nou capul, de această dată slab și trimite în brațele portarului maghiar
  • 48 | OcaziiUngaria
    Ocazie pentru Grecia! Panagiotis Kone a reluat peste poartă cu o lovitură de cap din 6 metri, la capătul unei centrări de pe stânga
    Începutul reprizei secunde
    Pauză la Budapesta, acolo unde Ungaria și Grecia se află la egalitate, scor 0-0
  • 44 | OcaziiUngaria
    Portarul Karnezis este incomodat de Juhasz la o centrare a lui Dzsudzsak, dintr-o lovitură liberă și este aproape să scape mingea în poartă. Arbitrul a fluierat fault în atac, în cele din urmă
  • 38 | Faze meciUngaria
    Samaris șutează de la distanță, dar chiar pe direcția portarului Kiraly, care prinde fără probleme
  • 38 | OcaziiUngaria
    Ocazie pentru Ungaria! Elek a primit o minge în dreapta, și-a făcut mingea în interior și a tras cu stângul, cu efect, dar portarul Karnezis a prins cu siguranță, deși mingea fusese și puțin deviată
  • 31 | Faze meciUngaria
    Momente bune pentru greci, care trimit multe mingi în careul maghiar, însă fără a reuși să pună pericol până la capăt
  • 28 | Faze meciUngaria
    Leandro încearcă un șut de la mare distanță, dar nu îi iese execuția și trimite pe lângă poartă
  • 23 | OcaziiUngaria
    Ocazie și pentru Ungaria! La faza imediat următoare, Szalai a urcat pe dreapta și a reușit o centrare pe jos, pentru Gera, care a preluat și și-a făcut mingea pe șut, dar a trimis mult prea înalt
    Șansă de gol pentru Grecia! Oaspeții au pătruns furtunos în careu, iar centrarea a ajuns la 11 metri, pentru voleul lui Athanasiadis, blocat de un apărător al Ungariei. Bună ocazie pentru eleni
  • 20 | OcaziiUngaria
    Ocazie pentru Ungaria! Dzsudzsak a pătruns în careu pe stânga și a șutat pe jos, la colțul scurt, dar portarul Karnezis a respins foarte bine în lateral. Primul șut pe poartă în partida de la Budapesta
  • 13 | Faze meciUngaria
    Szalai a reluat și el peste poartă, cu o lovitură de cap de la bara a doua, la capătul unei centrări a lui Dzsudzsak, dintr-o lovitură liberă de la mare distanță
  • 11 | Faze meciUngaria
    Torosidis trimite peste poartă cu o reluare de cap la capătul unei centrări din lovitura liberă care a rezultat la faza anterioară
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Leandro încasează primul cartonaș galben al partidei, după un fault comis asupra lui Fetfatzidis, în jumătatea de teren a Ungariei
  • 8 | Faze meciUngaria
    Joc fragmentat în aceste prime minute la Budapesta. Elek primește un ultim avertisment verbal din partea arbitrului, după o intrare tare asupra lui Torosidis
  • 4 | Faze meciUngaria
    Șut pe lângă poartă trimis de Torosidis, după o lovitură liberă obținută de Papadopoulos
    Fluier de start al meciului dintre Ungaria și Grecia, din etapa a cincea a Grupei F din preliminariile Campionatului European din 2016