marquez

Video Marquez, pole position în Australia. Rossi și Lorenzo au dezamăgit în calificări

Video Victorie pentru Crutchlow în Australia. Plecat de pe locul 15, Rossi a terminat pe doi

dovizioso

Grand Prix-ul de la Sepang. Dovizioso pleacă din pole position pentru a doua oară în acest sezon

cal crutcholow

23.10.2016, 10:06
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

ÎN DIRECT la Digi Sport, Marc Marquez nu a valorificat plecarea din pole position la prima cursă după ce a câştigat al 3-lea titlu de campion mondial la clasa regină. Victoria în Australia i-a revenit lui Cal Crutchlow, podiumul fiind completat de Valentino Rossi și Maverick Vinales.

Întrecerea din Australia l-a găsit pe Pol Espargaro la conducere, însă Marquez a recuperat şi avea şansa să câştige pentru a doua oară consecutiv Grand Prix-ul Australiei, dar a pierdut controlul motocicletei Honda. A profitat Cal Crutchlow care a câştigat pentru a doua oară în carieră la MotoGP.

Valentino Rossi a recuperat formidabil, după plecarea de pe locul 15 a terminat pe 2, poziție pe care o ocupă şi la general înainte de ultimele două curse stagionale. Podiumul cursei australiene a fost completat de spaniolul Vinales cu Suzuki. Jorge Lorenzo a terminat abia pe locul 6.

La clasa Moto 3 victoria i-a revenit lui Brad Binder, câștigător deja al titlului mondial. Plecat din pole position, Binder a terminat cu un avans de aproape 6 secunde față de Andrea Locatelli. Podiumul a fost completat de Aron Canet.

La clasa intermediară victoria i-a revenit lui Thomas Luthi. Plecat ca și Binder din pole position, Luthi i-a depășit pe Morbidelli și Cortese.

Următoarea etapă este programată la Sepang pe 30 Octombrie și va fi transmisă ÎN DIRECT de Digi Sport.

Site-ul Ministerului Justiţiei, care a picat încă de aseară, nu funcţionează nici acum. Între timp...

Marc Marquez, campion mondial la MotoGP pentru a patra oară în carieră

marc marquez

În ce condiţii au dreptul poliţiştii să intre cu forţa într-o locuinţă

Marc Marquez s-a impus în MP din San Marino și l-a egalat la puncte pe liderul Doviziozo