ulster

Ulster - Clermont Auvergne 39-32. Meci cu 5 răsturnări de scor şi 9 eseuri marcate

Video Timişoara Saracens a suferit a treia înfrângere în Challenge Cup

rugby brazi

Video "Stejarii" au intrat în spiritul Crăciunului şi au vândut brazi la un târg din Bucureşti

rugbz timisoara

10.12.2016, 21:35
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (azi, 21:45, Digi Sport 2)
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (azi, ora 20:45, Digi Sport 1)

Timişoara Saracens a pierdut fără drept de apel partida cu finalista ediţiei trecute din Challenge Cup, Harlequins London, scor 3-42.

Campioana României începuse bine, cu o lovitură de penalitate transformată de Calafeteanu, dar englezii s-au dezlănţuit după o eliminare în tabăra timişorenilor.

Ward, Merrick și Morris au reușit trei eseuri în 12 minute și au rezolvat jocul chiar înainte de pauză.

S-a terminat 42-3 în favoarea britanicilor, a treia înfrângere din tot atâtea meciuri ale bănăţenilor în grupa a cincea din Challenge Cup.

"Am fost sub presiune, de asta au apărut şi greşeli, dar am avut momente în care am arătat că suntem capabili de mult mai multe. La asta trebuie să lucrăm, să menţinem un ritm ridicat timp de 80 de minute", a declarat antrenorul timişorenilor, Grainger Heikell.

"Ne aşteptam, e normal, o echipă britanică. Nu ne-au surpins cu nimic - fizici, organizaţi. Acum nu putem face decât să ne recuperăm pentru că urmează o deplasare în Anglia", a completat Stelian Burcea.

Lupta strânsă se dă în continuare cu daneza Caroline Wozniacki, dar vine tare din urmă și Garbine...

Video Higuain, accidentare gravă cu Torino! A urmărit restul partidei cu ochii în lacrimi

Higuain

Drama unei foste mari campioane de tenis

Dinamo - FCSB! Cine va câștiga Derby de România? Asta au votat fanii

FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FCSB, PLAY OFF LIGA 1 ORANGE (1.05.2017)

Video Golul lui Bancu a fost din nou prevăzut de Mitriță! Cum s-a bucurat înainte de reuşită