Vestea pe care o aștepta Simona Halep. ”Au semnat managerul, avocatul și Darren Cahill”
Tennis Nitto ATP Finals - DJOKOVIC vs RUNE
Legendarul Boris Becker a lăudat revenirea pe teren a Simonei Halep: ”Mă bucur că a revenit!”
Screenshot 2024-01-25 at 18.32.24
Gică Hagi a numit cele trei "arme" care au dus la scorul Farul - CFR Cluj 5-1: "Aici i-am bătut!"
LIVE Digi Sport Special

Video Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6, 6-2, 6-2. Românca se califică în semifinale la Dubai după o revenire superbă

20.02.2020, 20:40

Simona Halep a învins-o pe Aryna Sabalenka în sferturile turneului de la Dubai, scor 3-6, 6-2, 6-2. Meciul a fost transmis în direct pe Digi Sport 2.

Dubai Duty Free Tennis - Day Three
Simona Halep, la turneul de la Dubai / Foto: Getty Images
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

Meciul dintre Simona Halep și Aryna Sabalenka a început sub semnul echilibrului. Cele două jucătoare au mers cap la cap până în game-ul cu numărul 6, când Sabalenka a reușit primul break al partidei. A urmat rebreak-ul Simonei, dar sportiva aflată pe locul 13 WTA a răspuns apoi cu un nou break. Halep n-a avut puterea să mai revină în set, astfel că Sabalenka și-a făcut serviciul și a dus scorul la 6-3 după numai 27 de minute.

Simona s-a mobilizat în setul secund și nu i-a dat prea multe șanse adversarei din Belarus. După 35 de minute, românca a dus scorul la 6-2 și a împins partida în decisiv. În al treilea set, Halep a reușit rapid break-ul, în al patrulea game, iar Sabalenka nu a mai avut forța să revină în joc. Halep s-a impus cu 6-2 în decisiv și merge în semifinalele turneului de la Dubai, unde se va duela cu Jennifer Brady.

Pe cealaltă parte de tabel se vor duela Petra Martic și Elena Rybakina.

• Meciurile de la turneul din Dubai pot fi urmărite pe canalele Digi Sport, dar și pe aplicația Digi Online.

UPDATE 20:40: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6, 6-2, 6-2. FINAL! Simona termină meciul cu un break și merge în semifinale.

UPDATE 20:40: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6, 6-2, 5-2. Game alb pentru Simona, care e acum la un singur game distanță de calificarea în semifinale. Va servi Sabalenka.

UPDATE 20:36: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6, 6-2, 4-2. Sabalenka își face serviciul, dar Halep va servi pentru 5-2.

UPDATE 20:32: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6, 6-2, 4-1. Simona câștigă cu emoții game-ul și e la numai două game-uri de semifinale.

UPDATE 20:25: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6, 6-2, 3-1. Break! Simona se desprinde în decisiv și va servi pentru 4-1.

UPDATE 20:20: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6, 6-2, 1-1. Setul decisiv începe sub semnul echilibrului.

UPDATE 20:08: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6, 6-2. SET! Simona trimite meciul în decisiv. Jocul româncei s-a schimbat clar în setul secund, după un început modest.

UPDATE 20:05: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6, 5-2. Simona, la un pas de câștigarea setului secund.

UPDATE 20:02: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6, 4-2. Sabalenka evită un nou break și duce scorul la 4-2 în setul secund. Halep va servi pentru 5-2.

UPDATE 19:58: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6, 4-1. Simona își face serviciul și meciul pare că se îndreaptă spre setul decisiv.

UPDATE 19:53: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6, 3-1. Break! Halep nu renunță! Chiar dacă a ratat șansa de a face 3-0 pe propriul serviciu, numărul 2 mondial semnează un nou break pe serviciul adversarei și se poate desprinde acum la 4-1 în setul secund.

UPDATE 19:48: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6, 2-1. Rebreak! Simona nu reușește să ducă scorul la 3-0, iar Aryna revine în set după primul ei break reușit în setul secund.

UPDATE 19:45: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6, 2-0. Break! Simona apasă pedala de accelerație în setul de secund, dar Sabalenka răspunde pe măsură și reușește să anuleze aproape fiecare lovitură a româncei. Românca reușește în cele din urmă să-și adjudece cel mai disputat game al partidei și va servi pentru 3-0.

UPDATE 19:38: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6, 1-0. Simona începe cu dreptul setul secund și își face serviciul.

UPDATE 19:33: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-6. SET! Sabalenka a câștigat primul set, în 27 de minute, iar Halep pare destul de iritată. Jocul Simonei a fost destul de timid, fără vlagă pe alocuri, iar Sabalenka se află acum la un pas de semifinale.

UPDATE 19:30: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-5. Break! Sabalenka nu renunță și reface avantajul de două game-uri. Aryna va servi pentru a câștiga primul set.

UPDATE 19:25: Simona Halep - Aryna Sabalenka 3-4. Rebreak! Halep nu cedează și anulează break-ul făcut de Sabalenka. Românca va servi pentru 4-4.

UPDATE 19:22: Simona Halep - Aryna Sabalenka 2-4. Break! Probleme pentru Simona, care nu a reușit să-și mai facă serviciul. Sabalenka a jucat foarte agresiv în acest game și a semnat primul break al partidei. Simona e obligată acum să facă rebreak.

UPDATE 19:18: Simona Halep - Aryna Sabalenka 2-3. Simona Halep - Aryna Sabalenka 2-4. Break! Probleme pentru Simona, care nu a reușit să-și mai facă serviciul. Sabalenka a jucat foarte agresiv în acest game și a semnat primul break al partidei. Simona e obligată acum să facă rebreak.

UPDATE 19:16: Simona Halep - Aryna Sabalenka 2-2. Cele două jucătoare merg cap la cap. Nu s-a înregistrat nicio minge de break până acum.

UPDATE 19:14: Simona Halep - Aryna Sabalenka 1-2. Sabalenka trece din nou la conducere, Halep reușind să câștige un singur punct pe serviciul adversarei. Urmează Simona la serviciu.

UPDATE 19:11: Simona Halep - Aryna Sabalenka 1-1. Românca oferă un răspuns pe măsură și servește impecabil. Egalitate în startul duelului de la Dubai.

UPDATE 19:08: Simona Halep - Aryna Sabalenka 0-1. Sabalenka își face serviciul și câștigă primul game al partidei.

UPDATE 19:00: Meciul dintre Simona Halep și Aryna Sabalenka va începe în câteva momente. Învingătoare dintre cele două se va duela cu Jennifer Brady în semifinalele turneului de la Dubai.

Simona Halep s-a calificat în sferturile turneului de la Dubai, după ce a trecut de Jabeur cu 1-6, 6-2, 7-6 (9-7).

Simona Halep se simte pregătită pentru duelul cu Sabalenka și susține că nu va mai repeta greșelile din meciul de la Adelaide, când sportiva noastră a fost eliminată de jucătoarea din Belarus.

LIVE VIDEO Halep - Sabalenka | Simona e gata de meci: ”Sunt all-in!”

A fost un meci interesant la Adelaide, dar nu am jucat cel mai bun tenis al meu. Ea a avut niște meciuri în plus și asta a ajutat-o. Mâine va fi altceva, sper să joc mai bine decât la Adelaide și să câștig. Sunt all-in”, a anunțat Halep, într-un interviu exclusiv pentru corespondentul Digi Sport la Dubai, Gabriel Morariu.

În timpul meciului cu Jabeur, Halep a avut și ceva probleme medicale la spate și a cerut intervenția fizioterapeutului.

LIVE VIDEO Halep - Sabalenka | Cristian Tudor Popescu știe ce atu are Aryna Sabalenka

Cristian Tudor Popescu a vorbit și el despre duelul pe care-l va avea Halep în sferturi și a avertizat-o pe Simona, înaintea confruntării cu Sabalenka.

Sabalenka și joacă bine, nu numai că a bătut-o pe Simona la Adelaide. A început să își mai modereze jocul, nu se mai bazează pe loviturile de măciucă riscante, la linie, a început să joace și momente tactice”, a declarat Cristian Tudor Popescu la Fotbal Club, de la Digi Sport.

Partida dintre Simona Halep și Aryna Sabalenka se va disputa joi, de la ora 19:00, și va fi transmisă în direct pe Digi Sport 2, dar și pe digisport.ro, pentru abonații RCS-RDS. Meciul va putea fi urmărit și în aplicația Digi Online.

Etichete: simona halep , halep dubai , cristian tudor popescu , halep sabalenka , live video halep sabalenka

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Ilie Năstase a văzut "bijuteria" de 2,7 milioane € a lui Ion Țiriac și a făcut gluma zilei
Tennis - ATP/WTA World Tour 2017 Mutua Madrid Open 2017 Day Seven La Caja Magica, Madrid, Spain - 12 May 2017
"Am intrat în biroul lui Ancelotti și a început să plângă!" Transferul care i-a "rupt" sufletul italianului
profimedia-0861141500
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58

Foto S-a decis! Barcelona știe când va juca primul meci pe ”bijuteria” de 1,6 miliarde de euro
camp-nou1
Francisc Dican a descris în patru cuvinte umilința suferită de CFR Cluj pe terenul Farului
dican
Ce a spus Ionuț Cojocaru, după ce a marcat două goluri cu CFR Cluj
Ion Țiriac a spus clar ce se va întâmpla cu Simona Halep: ”Sunt mulți care vorbesc degeaba”
ion-tiriac
Când își va afla Simona Halep adversara din primul tur de la Madrid Open
Mutua Madrid Open - Day Seven
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Telefonul lui Gigi Becali i-a stabilit viitorul lui Vlad Chiricheș. Ce implicare a avut Mihai Stoica
Adrian Mititelu îi dă un răspuns lui Ionel Ganea care îl va înfuria teribil! Ironia patronului despre fiul „Ganezului”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
Scene penibile la semimaratonul de la Beijing: alergătorii africani au încetinit pentru ca un chinez să treacă primul linia de sosire VIDEO
Anunțul făcut de americani în cazul Simonei Halep cu aproape o lună înainte de Roland Garros