Ultimele stiri

Foto Rivaldo s-a dus după meci în vestiarul "câinilor" pentru a celebra reuşita fiului său

buc dinamo1

Dinamo a remizat pe teren propriu cu Bilbao, scor 1-1, în prima manșă a turului 3 preliminar din Europa League, iar bucurie ”câinilor” a fost enormă

Milan era la Severin, oficialii pregătesc transferul verii! Întâlnirea a fost confirmată oficial

fassone

Marco Fassone, administratorul delegat al lui Milan, a recunoscut aseară că s-a întâlnit cu Jorge Mendes, agentul lui Costa. Presa din Vest este de părere că mutarea are mari

Şapte zile infernale pentru Craiova. Oltenii cred în "împosibil"

RPS4802

Craiova a fost învinsă dintr-o fază fixă de AC Milan, la Severin, în prima manşă pentru calificarea în playoff-ul Europa League. Marele test pentru olteni vine joia viitoare, în returul de pe San Siro.

Coregrafia dinamoviştilor a impresionat din nou, dar steliştii îi acuză de "plagiat"

coregrafie piratata

Dinamo a revenit în Europa după o pauză de cinci ani, iar fanii alb-roşiilor nu au ratat ocazia de a se remarca încă o dată printr-o coregrafie spectaculoasă, la meciul de pe teren propriu cu Athletic Bilbao (1-1).

Lot valoros doar pe hârtie! Lacunele din sistemul de joc al FCSB pot distruge ”Dream Team-ul” visat de Becali

stelisti-1

FCSB a început bine campionatul, cu două victorii

Mesajul lui Bonucci pentru rossoneri, după victoria de la Severin

bonucci-11

VIDEO Craiova - Milan 0-1. Leonardo Bonucci nu a fost încă inclus pe lista UEFA de rossoneri, dar a urmărit cu sufletul la gură meciul ”diavolilor” de la Severin.

Foto Presa spaniolă, la picioarele lui Rivaldinho: ”Așa tată, așa fiu”! / ”A onorat numele”

colaj rivaldinho

Dinamo - Athletic Bilbao 1-1. Golul superb înscris de Rivaldinho a făcut înconjurul lumii, iar presa din Spania nu a contenit în a-l lăuda pe fiul lui Rivaldo, starul care a scris istorie în tricoul Barcelonei.

Video Mangia: "Am pierdut nemeritat, dintr-o lovitură liberă care probabil nu a fost"

mangia reactii

Devis Mangia crede că CS U Craiova a pierdut nemeritat în faţa celor de la AC Milan şi acuză arbitrajul, considerând că victoria cu 1-0 a italienilor a venit după o lovitură liberă care nu ar fi trebuit acordată.

Dinamoviștii se simt nedreptățiți! Susțin că golul lui Nemec a fost valabil și că a fost fault la reușita bascilor

faza gol nemec

Dinamo a terminat nedecis cu Athletic Bilbao, scor 1-1, dar roș-albii au evoluat

Video Băluță promite că oltenii vor încerca imposibilul! ”Au câștigat doar cu 1-0. Puteam să egalăm cu ușurință”

baluta craiova milan

Oltenii au pierdut prima manșă cu italienii, disputată la Severin, dar elevii lui Devis Mangia

Video Craiova l-a impresionat pe Montella: "Ne-a pus în dificultate, are jucători rapizi în atac"

montella-3

AC Milan a luat o opţiune importantă pentru calificarea în play-off-ul Europa League, după ce s-a impus cu 1-0 la Severin în faţa celor de la CS U Craiova

Video Rodriguez a risipit speranțele Craiovei, dar recunoaște: ”Am dat tot ce am avut mai bun”

rodriguez

VIDEO Craiova - Milan 0-1. Rossonerii s-au impus la limită împotriva unei echipe a oltenilor care și-a depășit limitele la Severin, în fața a 18.000 de fani, dar s-a recunoscut învinsă după reușita din lovitură liberă semnată de Ricardo Rodriguez.

Rivaldo, mândru de prestația fiul său. ”Partidă decisă de un gol extraordinar!”

mutu rivaldo

Dinamo a încheiat la egalitate primul meci cu Bilbao (1-1)

Video Giurgiuvenii sunt încrezători după remiza cu Oleksandriya: "Vom juca mult mai bine în deplasare"

astra 1

La finalul meciului de la Giurgiu, președintele Dani Coman a recunoscut că jocul prestat de fosta campioana a României nu a fost unul foarte reușit

Contra: ”M-am speriat în primele 20 de minute. Dacă jucăm ca în repriza secundă, avem șanse. Am avut gol valabil”

contra-4

Dinamo - Bilbao 1-1. Cosmin Contra a recunoscut că jucătorii lui au fost copleșiți de emoții în primele 20 de minute ale meciului, dar și că dacă vor juca pe San Mames ca în actul secund, vor avea o șansă la calificare.

Video Debut cu gol pentru Ricardo Rodriguez la Milan. Primul gol al rossonerilor în România

gol milan

"Non c'e due senza tre" spune o expresie foarte folosită de italieni. Din păcate, nu s-a aplicat şi pentru AC Milan.

Mutu: ”Primele 20 de minute au fost slabe, am fost fricoși. Golul lui Rivaldinho ne-a trezit!”

dinamo-5

Dinamo a reușit un rezultat bun contra spaniolilor de la Athletic Bilbao

Rivaldinho a marcat la debutul în cupele europene: ”A fost un gol fantastic”

rivaldinho-3

Dinamo - Bilbao 1-1. Echipa lui Cosmin Contra a făcut două reprize diferite pe Arena Națională. În actul secund, ”câinii roșii” au dominat partida și au și egalat, după eurogolul înscris de Rivaldinho, la doar nouă minute de la intrarea pe teren.

Ce debut putea avea Albin la Dinamo! A fost protagonistul fazei ce putea aduce o victorie uriașă a roș-albilor

captura intra albin

Dinamo a remizat, pe ”Arena Națională”, în fața a 26.783 de spectatori, cu spaniolii de la Athletic Bilbao, scor 1-1

Astra - Oleksandriya 0-0. Ucrainenii au terminat cu un om mai puțin, dar au acum prima șansă la calificare

captura astra

Astra Giurgiu a trecut de azerii de la Zira şi va da piept cu Oleksandria în turul 3 preliminar din Europa League. Fosta campioană are un program infernal.

colaj gol rivaldinho

Dinamo - Bilbao. Marele Rivaldo a avut inspirație să vină pe Arena Națională pentru a-și vedea fiul la lucru, în debutul dinamoviștilor în acest sezon de Europa League.

Video Surpriză la Hamburg. Ferrer a fost eliminat de argentinianul Delbonis

delbonis

Turneul de la Hamburg a continuat cu meciuri spectaculoase, ÎN DIRECT la Digi Sport. Aflat pe locul 81 mondial, argentinianul Federico Delbonis a reușit cea mai mare surpriză.

Video Două ocazii mari în cinci minute. Mitriță și Cutrone au ratat incredibil

captura bara milan

VIDEO Craiova - Milan. Prima repriză a meciului de la Severin a adus două ocazii uriașe în doar cinci minute, câte una de fiecare parte.

Fanii dinamoviști au fost din nou la înălțime, dar n-au reușit să-și depășească rivalii de la FCSB

coregrafie dinamo 1

Dinamo a sperat la un stadion plin cu Athletic Bilbao, mai ales că este primul meci european

OFICIAL Nainggolan a semnat prelungirea contractului cu Roma

radja

Radja Nainggolan este unul dintre mijlocașii la închidere la mare căutare în Europa. Totuși belgianul de 29 de ani a ales să rămână la AS Roma și a semnat prelungirea contractului până în vara lui 2021.

Dybala nu exclude plecarea la Barcelona! ”Dacă va veni o ofertă...”

dybala messi

Paulo Dybala este una dintre speranțele fotbalului european, iar Barcelona sau Real Madrid și-au exprimat în mai multe rânduri interesul pentru argentinianul de 23 de ani.

Exclusiv S-a aflat verdictul în cazul accidentării lui Budescu! Când va reveni mijlocașul pe gazon

budescu-9

FCSB a remizat în primul duel cu Viktoria Plzen, scor 2-2

Video Jucătoarele din China fac legea în turneul WTA de la Nanchang

liu

Chinezoaicele se simt excelent la ele acasă, la turneul WTA de la Nanchang. În sferturi sunt nu mai puţin de 5 reprezentante ale gazdelor.

"Sparge banca" Barcelona pentru Coutinho? Suma uriașă cerută de Liverpool

coutinho-2

Neymar e la un pas de PSG, iar Barcelona face tot posibilul să îl aducă pe Philippe Coutinho pe Camp Nou. Totuși, catalanii au o problemă. Liverpool, care înițial ceruse 100 de milioane de euro pentru brazilian, acum dorește 150 de milioane de euro.

Video Wozniacki, calificare cu emoții în sferturi, la Bastad. Mertens a realizat surpriza zilei

caro

ÎN DIRECT la Digi Sport, Caroline Wozniacki şi Elise Mertens au avut nevoie de câte trei seturi pentru a ajunge în sferturi la Bastad.

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1