Ultimele stiri

Video Gest incredibil de protest al lui Budescu, făcut chiar în timpul meciului. Şumudică l-a felicitat

capt crv

Constantin Budescu a fost protagonistul unui gest nemaivăzut pe stadioanele din România.

Cum ar putea arăta FCSB cu CFR! Revenire importantă în primul 11 al lui Reghe

collage steaua echipa

FCSB va întâlni luni, 17 aprilie, CFR, în prima etapă a reutrului din play-off. În săptămâna dinaintea jocului, antrenorul roș-albaștrilor, Laurențiu Reghecampf, a primit o veste bună

Cel mai răsunător transfer! Alibec, înlocuitorul perfect pentru Mbappe la Monaco. Anunțul făcut de străini

alibec re

Transferul la FCSB l-a adus pe Denis Alibec în prim-plan, mai ales că în primele 10 meciuri în tricoul roș-albastru a marcat de 7 ori. Atacantul a ajuns în atenția cluburilor din Europa, iar patronul Gigi Becali a dezvăluit că a refuzat o ofertă de 10 milioane de euro pe numele acestuia, iar la negocieri a cerut 15 milioane. După echipele din Anglia, pe urmele lui Alibec a apărut și un alt nume mare: AS Monaco.

Exclusiv Atac la Alibec! "Un diamant care de fapt nu e diamant"

alibec-9

A venit rândul celor de la CS U Craiova să ofere un răspuns prin președintele Marcel Popescu, care l-a ironizat pe Denis Alibec atacantul celor de la FCSB

Video Poziția lui Mulțescu după ce jucătorii schimbați în prima repriză au plecat direct la vestiare

multescu-5

După ce campioana României a obținut prima victorie din play-off, Gigi Mulțescu a susținut că aceasta a fost facilitată de erorile jucătorilor săi.

Video Atletico - Osasuna 3-0. Rojiblancos şi-au consolidat locul pe podium

atletico

Victorie clară pentru Atletico Madrid în faţa lui Osasuna. Echipa pregătită de Diego Simeone s-a impus cu 3-0, într-un meci în care a ratat şi două penalty-uri.

Video Sassuolo - Sampdoria 2-1. Echipa lui Di Francesco a întors scorul în 7 minute

sassuolo

Sassuolo este aproape salvată de la retrogradare după prima victorie din ultimele şapte etape. ÎN DIRECT la Digi Sport, formația lui Di Francesco s-a impus cu 2-1 în fața Sampdoriei.

6 penalty-uri contra Astrei, în play-off! ”A fost ca la baschet!” Cum au protestat jucătorii

astra jucatori

VIDEO Craiova - Astra 1-3. Marius Șumudică și-a ieșit din minți la finalul meciului de la Pitești, unul în care au fost acordate două penalty-uri împotriva campioanei.

CSM, în Final Four-ul Ligii! Cine va fi adversara din semifinale!? Analiza oponentelor

collage csm

CSM Bucureşti s-a calificat, sâmbătă, în direct pe Digi Sport 1, în Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin, după ce a învins formaţia maghiară Ferecnvaros cu scorul de 27-26 (14-15), la Budapesta, în manşa secundă a sferturilor de finală.

Video Șumudică: ”Am contractul pe masă. Depinde numai de mine dacă rămân”

sumi-4

VIDEO Craiova - Astra 1-3. Echipa lui Marius Șumudică a obținut prima victorie din acest play-off și a întrerupt o serie de patru înfrângeri.

Video Real Madrid, echipa finalurilor de meci. Cifre incredibile pentru ”galactici”

real-1

VIDEO Sporting Gijon - Real Madrid 2-3. Isco a adus victoria ”galacticilor”, după golul înscris în minutul 90, dar faptul că liderul înscrie goluri decisive pe final de meci nu mai miră pe nimeni.

Monica Niculescu s-a calificat în finala de dublu a turneului de la Biel

niculescu-3

Perechea formată din Monica Niculescu şi taiwaneza Su-Wei Hsieh s-a calificat în finala probei de dublu din cadrul turneului WTA de la Biel Bienne

Video Reacția lui Ionuț Popa, după ce a sărit să-l ia la bătaie pe Pedro Henrique

ionut popa-1

Antrenorul bănățenilor a recunoscut apoi că nu l-a schimbat pe Pedro Henrique pentru că acesta ar fi evoluat slab.

Video Barcelona - Real Sociedad 3-2. Seară aproape perfectă pentru Messi

messi

test dificil pentru barcelona, inainte de returul cu Juventus din Champions League

Video Paula Ungureanu, luată în colimator de fanii maghiari! Au aruncat cu bere şi monede în direcția ei

paula moneda

Scene care nu au legătură cu sportul s-au petrecut în meciul retur din sferturile Ligii Campionilor, dintre Ferencvaros și CSM București, câștigat de campioana Europei, cu 27-26.

Neagu, din nou magistrală. 9 goluri și o nouă calificare în Final Four

neagu

Buducnost Podgorica s-a calificat în Final Four-ul Ligii Campionilor, sâmbătă, după ce a învins, în deplasare, formaţia Larvik HK, scor 35-30 (15-15).

Exclusiv Mateiu la FCSB? Ce spune Craiova

mateiu

Alexandru Mateiu, mijlocaşul de 27 de ani al Craiovei, a reintrat din nou în atenţia Stelei. Preşedintele CS U, Marcel Popescu, a comentat în direct la Digi Sport Special interesul vicecampioanei pentru fotbalistul oltenilor.

”Am fost o echipă, am stat una lângă alta!”. CSM și-a arătat din nou clasa, acolo unde a câștigat Liga, în 2016

bazaliu

Performanță pentru CSM București, în fața a 5.000 de fani maghiari! Campioana Europei a obținut pentru al doilea an consecutiv calificarea printre cele mai bune patru echipe din Liga Campionilor.

Video Vettel s-a impus în MP al Bahrainului. A doua victorie a sezonului pentru neamț. Hamilton a terminat pe doi

vettel

Valtteri Bottas (Finlanda) a obţinut primul pole-position din carieră în Marele Premiu de F

Oana Manea: ”Le-am făcut o bucurie românilor de Paște”. Cât a contat noul antrenor

oana manea

CSM București a obținut pentru a doua oară consecutiv calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor, după o dublă victorie cu Ferencvaros.

Video Alertă la Torino! Dybala a fost scos din joc de Muntari, în meciul de la Pescara

dybala-5

În debutul reprizei a doua a meciului de la Torino, Paulo Dybala a părăsit terenul accidentat, după o intrare a fostului jucător al lui Milan și Inter, Sulley Muntari.

Video Aproape de un nou episod "Golofca". Ionuţ Popa a sărit să îşi bată un jucător chiar în timpul meciului

collage popa

La mai puţin de două luni de la episodul Golofca - Leo Grozavu, Liga 1 a fost aproape de un nou eveniment neplăcut. De această dată Popa şi Pedro Henrique

Video Pescara - Juventus 0-2. Dubla lui Higuain îi apropie pe torinezi de un nou Scudetto

higuain pescara

Cu moralul la cote maxime după victoria contra Barcelonei, Juventus a trecut fără emoții de Pescara, pe care a învins-o cu 2-0.

Verstappen a dominat ultima sesiune de antrenamente libere dinaintea MP al Bahrainului

max

april love

Plecată în vacanță în Maldive, modelul April Love Geary a fost ocupată să posteze mai multe imagini pe contul ei de Instagram, prin care le-a urat urmăritorilor ei ”Paște fericit!”.

Explozibilul folosit în atacul de la Dortmund ar putea proveni de la armata germană

dortmund-2

Explozibilul folosit în atacul din apropierea autocarului echipei Borussia Dortmund ar putea proveni din stocurile aparţinând forţelor armate germane, a anunţat un cotidian germa

Video Ieri, Zidane a făcut acest anunţ despre Isco! Două goluri superbe marcate de spaniol la Gijon!

zidane-isco

Condusă încă din minutul 14, echipa lui Zinedine Zidane a reușit să egaleze după doar trei minute, prin Isco, cel care a marcat un gol senzațional.

Becali trebuie să plătească 20 de milioane € pentru ultima sa ţintă:) "E număr , atât face!"

becali1

Aşa cum Digi Sport te-a anunţat încă de acum două săptămâni, Ovidiu Moruţan este în atenţia FCSB. Potrivit lui Şfaiţer, însă, lui Becali îi va fi imposibil să îl ia pe tânărul care încă nu a împlinit 18 ani. "Dacă pe Screciu s-au cerut 10 milioane, Moruţan este de 20 de milioane", spune preşedintele Botoşaniului.

Roș-albaștrii au recunoscut că au câștigat cu noroc derby-ul cu Dinamo!

patric fault

Oficialii roș-albaștrilor au vorbit iar despre problemele de arbitraj, înaintea partidei de la Cluj

Video Deportivo - Malaga 2-0. Florin Andone a jucat doar 31 de minute

deportivo

Cu Florin Andone pe banca de rezerve, Deportivo La Coruna a avut prima ocazie a partidei cu Malaga în minutul 32 prin Carles Gil.

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1