FC Voluntari - Rapid / Foto: Sport Pictures

Video FC Voluntari - Rapid 0-0. Giuleștenii, la a șasea partidă fără victorie în Liga 1

08.02.2022, 21:50
  • Media: Fotbal Club, vineri, 19:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - Rapid, vineri, 20:30, DGS 1

Partida dintre FC Voluntari și Rapid, din etapa cu numărul 25 din Liga 1, s-a încheiat cu o remiză albă, astfel că giuleștenii au ajuns la a șasea partidă fără victorie în primul eșalon al României.

În clasamentul din Liga 1, FC Voluntari este echipa de pe locul trei, cu un total de 43 de puncte, în timp ce Rapid se află pe locul șapte, cu 35 de puncte, la egalitate cu echipa de pe locul șase, Farul Constanța.

Cele mai tari faze video şi desfăşurarea evenimentelor pot fi văzute AICI

FC Voluntari - Rapid 0-0. Giuleștenii, la a șasea partidă fără victorie în Liga 1

Rapid a avut prima ocazie importantă a partidei, în minutul 11, când Sefer a executat foarte bine o lovitură liberă. Popa a intervenit spectaculos și a respins în stâlpul lateral.

Același Sefer putea înscrie în minutul 23, tot din lovitură liberă. Atunci, Popa a avut dificultăți în a vedea balonul, dar a reușit să respingă.

Vojtus i-a pasat foarte bine în fața porții lui Sefer, în minutul 29, iar acesta a șutat la poartă, dar Popa a intervenit din nou impecabil.

Portarul ilfovenilor a avut o intervenție bună și la șutul lui Vojtus din minutul 36.

Dacă prima repriză le-a aparținut giuleștenilor, în repriza a doua, elevii lui Liviu Ciubotariu au fost mult mai periculoși.

În minutul 55, Ricardinho a șutat din prima de la marginea careului, în minutul 55, dar Horațiu Moldovan a reușit să respingă.

În minutul 58, Ricardinho a centrat foarte bine, Vadim Rață s-a înălțat și a trimis periculos la poarta lui Moldovan, dar portarul de la Rapid a reușit să intervină.

Moldovan s-a făcut remarcat și în minutul 64, la șutul din unghi al lui Rață. Portarul de la Rapid a respins balonul care a ajuns în cele din urmă la Ion Gheorghe. Acesta a șutat impecabil cu stângul din afara careului, dar Moldovan a avut o nouă intervenție splendidă.

VIDEO Rezumatul partidei FC Voluntari - Rapid 0-0

Înainte de duelul de pe Stadionul Anghel Iordănescu, FC Voluntari este în continuare pe podiumul campionatului. Ilfovenii se află pe locul 3 în Liga 1, cu 42 de puncte și doar unul mai mult decât FC Botoșani, echipă care a început recent să micșoreze distanța.

Trupa lui Liviu Ciobotariu (50 de ani) vine după un meci foarte slab pe terenul lui CS Mioveni, în care nu a înregistrat niciun șut pe poartă, iar tabela a rămas nemodificată, scor 0-0

FC Voluntari - Rapid, Live Video, Digi Sport 1, ora 19:55. Giuleștenii, 5 meciuri consecutive fără victorie

Lucrurile stau și mai rău în tabăra adversă. Giuleștenii vin după o serie de 5 meciuri consecutive fără victorie în primul eșalon românesc. Echipa lui Mihai Iosif (47 de ani) se află în cădere liberă în campionat. Rapid a picat până pe locul 7 în Liga 1, cu 34 de puncte adunate.

Ultimul rezultat obținut de alb-vișinii în campionat este tot un egal în deplasare, pe terenul lui Gaz Metan, scor 1-1

Etichete: fc voluntari - rapid , liga 1 etapa 25

Ucis pentru că a refuzat să fie evacuat din calea „orașului viitorului”. Sate întregi au fost rase de pe hartă pentru proiectul NEOM

Autoritățile saudite au permis utilizarea forței letale pentru a face loc unui oraș al viitorului pe care Arabia Saudită îl construiește în deșert cu ajutorul a zeci de companii din Occident, potrivit unui fost ofițer al serviciilor de informații citat de BBC.

Video Scandal uriaș după Real Madrid - Bayern: nemții au egalat în minutul 90+13, dar degeaba! Eroare gravă de arbitraj

Alegerea făcută de UEFA, după ce Real Madrid - Bayern s-a lăsat cu o controversă uriașă de arbitraj

Foto A fost sau n-a fost ofsaid? Tehnologia a intervenit, în cazul fazei decisive care a declanșat scandalul din Real - Bayern

Specialistul a explicat tot, după faza decisivă care a declanșat un scandal uriaș la Real - Bayern + Momentul, cadru cu cadru

News Alert Reacția lui Marius Șumudică, după ce Dan Șucu l-a sunat să-i comunice decizia luată

Martin O’Neill, răspuns misterios în momentul în care a fost întrebat dacă negociază cu Dan Șucu

Cristiano Ronaldo, pe lista ”echipei minune” din Europa. Antrenorul insistă pentru el

Surpriza pregătită de Carlo Ancelotti pentru Borussia Dortmund în finala Champions League

Foto Vedeta care spunea acum trei ani ”Da, sunt grasă!” s-a transformat total! Imaginile care spun totul

"Gata, totul are o limită!" Becali scoate artileria grea: "Ştiţi ce făcea Anamaria prin cantonamente? Se văitau nevestele fotbaliştilor"

Jigniri fără precedent şi ameninţări după ce Gigi Becali a dezvăluit "ce făcea Anamaria Prodan prin cantonamente"

PEROZAlina Pușcău, toată o sclipire, într-o rochie decoltată și paietată, la o petrecere ținută după Met Gala. E senzualitatea în persoană

FILM NOWElizabeth Hurley, fabuloasă în prag de 59 de ani, într-o rochie decupată în zona bustului. Și crăpătura de pe picior a fost de mare efect

Bogdan Lobonț, ofertat de echipa care e la un singur pas de cupele europene! Clubul a confirmat: „Vă spun în premieră” citeşte ştirea pe Prosport.ro

CTP, impresionat de efortul jucătoarelor noastre: "A fost ziua României la Roma" citeşte ştirea pe ziare.com

Până la 10 ani fără permis și, în situații extreme, închisoare pe viață. Singurele măsuri care ar putea face ordine printre șoferii români citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Beyonce, în cei mai scurți blugi și o ținută în culorile drapelului SUA. A pozat într-un hangar și a arătat cât e de sigură pe ea