Ladislau Boloni, înfrângere la scor după un meci ”nebun” în Ligue 1

30.03.2024, 20:01
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

Metz, echipa antrenată de Ladislau Boloni (71 de ani), a pierdut, pe teren propriu, scor 2-5, în fața celor de la AS Monaco, în etapa a 27-a din Ligue 1.

Aceasta a fost a doua înfrângere consecutivă din campionat pentru trupa antrenorului român, după cea din etapa precedentă cu Reims, scor 1-2.

Ladislau Boloni, înfrângere în fața lui AS Monaco după un meci ”nebun” cu 7 goluri

Metz a început slab partida cu AS Monaco și a încasat nu mai puțin de 3 goluri în primele 16 minute ale duelului de pe Stade Saint-Symphorien. Astfel, în poarta lui Alexandre Oukidja (35 de ani), goalkeeperul gazdelor, au înscris, pe rând, Takumi Minamino (minutul 4), Maghnes Akliouche (minutul 10) și Vanderson (minutul 16).

Însă, monegascii nu s-au oprit nici în a doua repriză și au înscris pentru 4-0 în minutul 76 prin Folarin Balogun. La două minute distanță de la acest gol, Metz a reușit să puncteze și ea în poarta oaspeților prin Pape Diallo (minutul 78). Ulterior, trupa lui Ladislau Boloni a dat semne de viață și a marcat din nou în minutul 84 prin Ibou Sane.

Însă, tabela de marcaj a fost închisă tot de AS Monaco, care a înscris golul de 5-2 în minutul 87 prin Balogun (care a realizat ”dubla”).

În urma acestui rezultat, Metz se află pe locul al 17-lea în clasamentul Ligue 1 (penultimul, direct retrogradabil), cu 23 de puncte acumulate după 27 de etape.

Pentru Metz urmează partida, din deplasare, cu Brest, din etapa a 28-a din Ligue 1.

Numit la conducerea tehnică a lui FC Metz în iunie 2022, Boloni a reuşit să-i readucă pe "Les Grenats" în prima ligă, la finalul sezonului trecut.

Etichete: ligue 1 , as monaco , ladislau boloni , metz

Bărbatul omorât în bătaie de doi tineri de 16 și 20 de ani lângă Parcul Crângași a încercat să apere două fete

Bărbatul de 46 de ani care a fost omorât de doi tineri, de 16 și 20 de ani, lângă Parcul Crângași din București, a încercat să apere două fete, fiicele iubitei lui, care îl însoțeau.

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City

Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri

Presa din Grecia, tranșantă după ce PAOK-ul lui Lucescu a ajuns să aibă titlul la mâna ei: "La gunoi!"

Exclusiv Mircea Lucescu a spus lucrurilor pe nume, după ce Dan Șucu ar fi ales noul antrenor al Rapidului

Cristiano Ronaldo a cerut, arabii trec la treabă: transfer de peste 100.000.000€ la Al-Nassr!

Posibilii adversari ai Corvinului în preliminariile Europa League, după câștigarea Cupei României

Ladislau Boloni, OUT de la Metz? Câți bani trebuie să-i dea clubul

Prima reacție a lui Luis Enrique, după ce Kylian Mbappe și-a anunțat oficial plecarea de la PSG

PEROZKim Kardashian, cu părul blond și îmbrăcată într-o rochie mulată, un look în stilul Pamela Anderson, anii '90: „Babewatch”

FILM NOWCum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes

Prima reacție milionarului Dorin Mateiu, bărbatul de 57 de ani care s-ar iubi cu Simona Halep! Ce zice de relație citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

Adevărul despre aflarea locației unui contact din WhatsApp, fără să știe citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fosta iubită a lui Dorian Popa, super distracție în Dubai. Bruneta de 41 de ani și-a luat la ea numai ținute scurte, decupate și mulate