CSM Bucuresti - Ebsjerg / Foto: captura Digi Sport

Video CSM București – Ebsjerg 31-33. Adio, Final Four! "Tigroaicele", eliminate din sferturile Ligii Campionilor

07.05.2023, 18:30
  • Liga 2: CS Mioveni - Csikszereda, joi, 17:00, DGS 1

• Premier League: Chelsea - Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

CSM București a cedat în fața celor de la Ebsjerg, scor 31-33, în manșa retur din cadrul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

După eșecul de săptămâna trecută din Danemarca, scor 32-28, elevele lui Adi Vasile au sperat că vor întoarce rezultatul din tur și vor obține calificarea. În prima repriză, CSM București a reușit să stea aproape de Ebsjerg și chiar a intrat în avantaj la cabine, scor 18-16.

În partea a doua însă, "Tigroaicele" au fost depășite pe tabelă, mai ales după eliminările lui Emilie Arntzen și Crina Pintea. În fața unei săli arhipline, jucătoarele de la CSM București s-au văzut învinse și în retur, scor 31-33, și au ratat astfel șansa de a ajunge între cele mai puternice echipe din Liga Campionilor.

CSM București - Esbjerg 31-33

UPDATE CSM București - Esbjerg 31-33: Final în partida de la Sala Polivalentă. Elevele lui Adi Vasile nu au reușit să mențină ritmul din prima repriză și au fost devansate pe tabelă de adversare, astfel că au ratat calificarea în Final Four.

UPDATE CSM București - Esbjerg 24-27: Danezele se distanțează pe tabelă, cu aproximativ 7 minute înainte de final.

UPDATE CSM București - Esbjerg 23-25: Emilie Arntzen și Crina Pintea au fost eliminate în actul secund.

UPDATE CSM București - Esbjerg 20-20: Egalitate între cele două echipe, după un start de repriză secundă la fel de intens ca în prima parte.

UPDATE CSM București - Esbjerg 18-15: Pauză la Sala Polivalentă. CSM București este în avantaj de 3 goluri diferență, la capătul unei reprize excelente.

UPDATE CSM București - Esbjerg 14-14: CSM București se ridică la nivelul partidei și reușește să o egaleze pe Esbjerg.

UPDATE CSM București - Esbjerg 7-9: "Tigroacele" se apropie de adversare și par decise să obțină calificarea.

UPDATE CSM București - Esbjerg 2-4: Început disputat la București, în care elevele lui Adi Vasile speră să încline soarta calificării în favoarea lor.

UPDATE: A început partida de la București.

”Tigroaicele” speră la o minune astăzi pentru a se califica în Final Four-ul competiției.

În turul din Danemarca, Esbjerg a reușit să o învingă pe CSM București, scor 32-28, iar Adi Vasile a numit partida de la București ”meciul sezonului”.

”Este un meci decisiv, deci putem spune că este meciul sezonului. Diferența de patru goluri poate fi refăcută, mai ales dacă vom opune mai multă opoziție în apărare și nu vom lua goluri ușoare”, a declarat Adrian Vasile.

Cristina Neagu: ”Este unul dintre cele mai importante meciuri”

Cristina Neagu a prefațat și ea partida contra danezelor. Cea mai valoroasă jucătoare a bucureștencelor a recunoscut că meciul va fi unul decisiv și foarte complicat.

"Cred că acesta este unul dintre cele mai importante meciuri din Liga Campionilor, deoarece am câștigat deja Superupa României și Campionatul Național, suntem încă în cursă și pentru Cupa României, dar Liga Campionilor și calificarea în Final Four rămâne una dintre cele mai importante obiective ale echipei noastre.

Aș dori să le mulțumesc tuturor fanilor noștri și știu că va fi o arenă plină duminică și cred că, prin ajutorul suporterilor noștri putem reuși revenirea și să obținem calificarea mult dorită!", a declarat înaintea partidei Cristina Neagu.

Etichete: csm bucuresti , cristina neagu , esbjerg , adi vasile

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat din Cehia la o terasă din România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și de petrecerea cu spumă. Nu a lipsit nici mâncarea tradițională, gazdele au pregătit un adevărat festin pentru turiștii veniți din toate colțurile țării și chiar de peste hotare.

Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid

Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe nume, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2

Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A

Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat

Nemaiîntâlnit în SuperLigă: 1.000.000 € dacă merge cu FCSB în Champions League! Anunțul lui Gigi Becali

Chelsea e gata să facă transferul verii! Îl vrea pe starul de 117.500.000€

Exclusiv Baiaram e OUT! Țara surpriză în care e trimis la tratament fotbalistul Craiovei

"Pleci de la FCSB?" Ce răspuns a dat Risto Radunovic în presa din Muntenegru

Video CSM București - Metz 24-27. ”Tigroaicele” nu le-au făcut față franțuzoaicelor! Vor încerca ”remontada” în retur

Video CSM București se pregătește de ”meciul sezonului”! Adi Vasile a tras semnalul de alarmă înainte de partida cu Metz

CSM Bucureşti a cucerit Cupa României, după finala cu HC Dunărea Brăila. Cristina Neagu a jucat deși este în doliu

FILM NOWPierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”

Dat afară de Gică Hagi, Constantin Budescu s-a refugiat în vila de peste 500.000 de euro pe care o are la Ploiești citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ronnie O'Sullivan, eliminat! Surprize mari la Campionatul Mondial de snooker, n-a mai rămas niciun jucător din Top 10 citeşte ştirea pe ziare.com

S-a schimbat legea RCA pentru toți șoferii din România, o lovitură fără precedent pentru români citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place