REMEMBER: Cupa Mondială 1950, din Brazilia. România, absentă de la întrecere

cupa mondiala 1950 (9)

Shakira și Carlos Santana vor cânta la ceremonia de închidere a CM

Carlos Santana

VIDEO Algeria - Rusia 1-1. Slimani a egalat și "vulpile deșertului" sunt în premieră în optimile CM

calificare Algeria

VIDEO Coreea de Sud - Belgia 0-1. Vertonghen a marcat golul victoriei

vertonghen.

Un număr 1 și alte 10 numere

niculescu 1

VIDEO Olanda - Chile 2-0. Fer și Depay au marcat golurile victoriei batave, după pauză

gol fer

VIDEO Uruguay - Anglia 2-1. Golurile lui Suarez îi lasă pe englezi fără niciun punct după primele două meciuri

suarez gol 2

VIDEO Camerun-Croația 0-4. Îmblânzitorii de lei ai lui Kovac, la cea mai categorică victorie din istoria țării lor

perisic

Uber alles?

niculescu 1

VIDEO Ghana - SUA 1-2. Două goluri în trei minute! După ce au tras 21 de șuturi, africanii au egalat degeaba

sarbatoare sua dempsey

VIDEO Iran - Nigeria 0-0. Prima remiză de la CM 2014, în a doua întâlnire din istorie a celor două reprezentative

iran nigeria 3

Squadra marilor speranţe

Ribery îl critică pe medicul naționalei: “Nu am vrut să-mi facă injecții cu cortizon”

ribery-2

Presa internațională a luat foc după primul meci al CM: “Brazilia fură de rupe!”

penalty

VIDEO Cinci internaționali englezi au vizitat o favelă din Rio. Welbeck și Sturridge au dansat capoeira

anglia dans

S-au vândut 95% dintre biletele la CM! Câte mai sunt disponibile și la ce meciuri

stadion cupa mondiala bilete

Topul FIFA, blestem pentru Campionatul Mondial. Niciun lider nu a cucerit vreodată prețiosul trofeu

trofeu CM 2014

Degringoladă în Brazilia. Terenul de antrenament al Bosniei arată deplorabil

bosnia teren de antrenament

După Falcao, și Rossi primește o veste bună: șanse mari să fie prezent la CM

rossi

FIFA schimbă echipamentele tradiționale ale echipelor participante la Cupa Mondială

echipamente

Jucătorul care l-a "rupt" pe Falcao a primit amenințări cu moartea din Columbia

falcao accidentare monaco

Meciurile amicale pe care Anglia le va juca înainte de Cupa Mondială din Brazilia