Halep, lăudată și pe pagina oficială Wimbledon: "Pare că joacă fără să depună efort"

VIDEO Halep se simte excelent la Wimbledon și are planuri mari: "Vreau să ajung cât mai departe"

captura halep sicnron

VIDEO Imediat după victoria cu Pereira, Simona Halep s-a fotografiat cu fanii

halep autografe

VIDEO Simona Halep s-a calificat în turul doi la Wimbledon! Victorie fără emoții cu Teliana Pereira

halep campioana

VIDEO Pavel, reporter Digi Sport la Wimbledon! Detalii inedite despre Andreea Mitu și Simona Halep

reporter andrei pavel la wimbledon

VIDEO Simona Halep este avertizată: "La Wimbledon vor fi mai multe surprize decât la Roland Garros"

halep finala roland garros

Halep are vise mărețe înainte de Wimbledon: "Vreau să urc pe locul 2 sau chiar pe 1"

simona halep nr 3

Halep o poate întâlni pe Cîrstea la Wimbledon. Posibilul traseu al favoritei numărul 3 la Londra

simona halep trandafiri

Halep - Pereira, în primul tur la Wimbledon. Adversarii românilor la simplu

halep wimbledon-1

Halep își liniștește fanii, după ce s-a accidentat: "Nu e grav, voi fi aptă pentru Wimbledon"

simona halep accidentare

VIDEO Halep a abandonat la `s-Hertogenbosch după ce a câștigat primul set!

simona halep hertogenbosch

Simona Halep, cap de serie numărul 3 la Wimbledon. Turneul e transmis de luni, ÎN DIRECT la Digi Sport

halep wimbledon

VIDEO Halep s-a calificat în turul II la 's-Hertogenbosch. Următorul meci: ACUM, pe Digi Sport 2

simona olanda

Simona Halep se menţine pe locul 3 în topul WTA

halep locul 3

Simona Halep și-a aflat adversara din turul I de la 's-Hertogenbosch. Aceasta ocupă locul 109 WTA

Olga Govortsova

VIDEO Sorana o laudă pe Halep: "Ea e un exemplu, a reușit în viață. Îmi doresc și eu astfel de performanțe"

sorana-cirstea-simona-halep

Simona Halep, principala favorită a turneului WTA de la s-Hertogenbosch

halep shertogenbosch

Simona Halep a fost aleasă de fani jucătoarea lunii mai pe site-ul oficial al WTA

simona

Simona Halep are șanse mari să urce pe locul 2 în WTA Race înainte de Wimbledon

halep na li wimbledon

Simona Halep, după ce a urcat pe locul trei WTA: “E uimitor! Anul trecut nu mă așteptam la asta!”

simona uimitor

Simona Halep, pe locul doi în clasamentul "all time" al premiilor din tenis obţinute de sportivii români

Niciun sportiv român în primii 100 din lume. Hănescu a coborât 19 locuri în topul ATP

OFICIAL Simona Halep, pe locul 3 în topul WTA

halep nr 3

VIDEO Halep a fost primită pe covorul roșu la București. Le-a prezentat fanilor trofeul

sosire halep

VIDEO Stere Halep, tatăl sportivei: ”Nu pot exprima în cuvinte realizările Simonei!”

STERE HALEP

VIDEO Halep a strâns în jurul ei românii din întreaga lume: ”Moral, am câștigat noi”

halep romania

VIDEO Halep a vorbit după finala de la Roland Garros: "Tristă nu pot să fiu, a fost cel mai mare meci al meu"

sosire halep 2

Momentul decisiv al finalei de la Roland Garros, la 4-4 în decisiv. Halep: ”Nu mi-am putut controla nervii!”

Halep arbitru

Cifrele care au decis finala. Halep a fost sclipitoare în setul doi, dar în decisiv a avut doar 3 lovituri câștigătoare

halep trofeu finala

Halep privește spre viitor: "A fost prima mea finală, sper să nu fie ultima!" Mesajul ei

halep sharapova discurs

Simona Halep a câştigat 7 titluri WTA din cele 12 obţinute de românce în ultimii şase ani

simona halep victorie

Prezentarea finalistelor de la Roland Garros! Simona e mai odihnită, a jucat cu trei ore mai puțin ca Sharapova

halep bun poza 1

Halep va juca a 12-a finală WTA! A câștigat 7 dintre ele, dar a pierdut-o pe ultima

simona trofeu finala

Halep: "Antrenorul îmi dă încredere, îmi spune lucruri pozitive mereu"

halep antrenament

În urmărirea idolului. Dacă va câștiga finala, Halep va egala două recorduri realizate de Justine Henin

halep - henin

Halep, la un meci de locul 1 în topul WTA Race. Cine va câştiga la Roland Garros o va detrona pe Na Li

halep fericita roland garros

Halep, despre finala cu Sharapova: "Abia aștept! Voi da tot ce pot și sper să fie suficient pentru a câștiga"

Pentru finala de la Paris, Halep are asigurat cel mai mare premiu câștigat vreodată de o româncă

bani simona halep

VIDEO Cosac recunoaște: "FRT a avut un aport minim în dezvoltarea Simonei"

jorj cosac

Halep o va depăși pe Serena în topul WTA Race. Titlul la RG o poate duce pe locul 1

serena halep wimbledon

VIDEO Simona Halep, după victoria din sferturi: "Acesta era visul meu din copilărie"

simona halep fericita

Halep, vedeta BRD Bucharest Open! Primul turneu WTA din România, ÎN DIRECT la Digi Sport, în perioada 5-13 iulie

halep.zgura

Halep a învins-o pe Kuznetsova și e în semifinale la Paris! Cea mai bună performanță a carierei

halep kuznetsova roland garros

Prezentarea următoarei adversare pentru Halep. Kuznetsova: "Cred că Simona va urca și mai mult!"

halep kuznetsova

VIDEO Ilie Năstase: ”Simona trebuie să joace mai bine ca să câștige la Roland Garros!”

ilie nastase

Simona Halep a învins-o pe Stephens și este calificată pentru prima dată în "sferturi" la Roland Garros

halep stephens roland garros

Sharapova și Halep au pierdut cele mai puține game-uri la Roland Garros în 2014

halep sharapova-1

Halep, după încă un meci perfect: "Sunt fericită când intru pe teren!" Mulțumiri pentru Țiriac și Năstase

halep tenis ap

Halep va urca pe locul 3 WTA dacă va juca finala de la Paris

halep roland garros

Simona Halep a învins-o pe Torro-Flor și s-a calificat în optimi la Roland Garros. Urmează Sloane Stephens

halep torro flor

Sharapova, o amenințare pentru Halep. A învins cu 6-0, 6-0 și s-a calificat în optimi