Năstase pune presiune pe Halep: “Acum îi trebuie un titlu de Grand Slam“

VIDEO Halep a explicat de ce a renunțat la antrenor și ce planuri are pentru anul viitor

Simona Halep a fost premiată de WTA! Românca e jucătoarea cu cel mai mare progres în 2013

Simona Halep a renunţat la colaborarea cu Adrian Marcu: "Vreau să rămân singură"

VIDEO Halep, favorită la titlul de "Cel mai bun sportiv român al anului"

helep trofeu

Simona Halep poate pătrunde în TOP 10 WTA în primele două luni din 2014

halep

VIDEO Reperele unui sezon de vis pentru Halep. 53 de victorii şi 6 turnee câştigate

halep.simona

VIDEO EXCLUSIV Halep știe cum a învins-o pe Stosur. "Am stat foarte bine psihic"

captura halep

Halep a urcat pe locul 11 WTA şi a depăşit suma de două milioane $ câştigată din tenis

halep locul 11

Cosac, impresionat de Halep: "A jucat într-un picior, părea cam descumpănită"

halep la sofia

VIDEO Trofeu la Sofia! Halep a învins-o pe Stosur (2-6, 6-2, 6-2). Declarațiile campioanei

halep interviu

Halep, înaintea celei de-a 6-a finale a anului: ”Vreau s-o bat iar pe Samantha Stosur!”

Primele reacții ale lui Halep, după calificarea ÎN FINALĂ la Sofia: "Am vrut să câștig pentru fanii din România!"

Simona Halep a câștigat și ultimul meci și a încheiat prima în clasamentul grupei

simona halep-4

Halep, prima româncă ce câştigă 1.000.000 $ într-un an! După Sofia urcă pe cea mai bună poziție din carieră

halep simonica

Halep, după victoria cu Cornet:"Sunt obosită mental"

simona halep sofia

Halep A CÂȘTIGAT al doilea meci de la Sofia! Este calificată în semifinale!

simona halep-3

Simona Halep i-a cucerit pe bulgari. "A demonstrat că poate câștiga turneul"

halep bulgaria

Debut de vis pentru Simona Halep la Sofia! A câștigat clar primul meci

simonica halep-semifinale

Halep are parte de adversare puternice la Sofia! Un altfel de turneu al campioanelor

Simona Halep rămâne pe locul 14 WTA! E sportiva noastră clasată cel mai bine în acest TOP

simona halep wta

Simona Halep este cea mai eficientă jucătoare pe retur în circuitul WTA

simona halep-2

Halep are o motivație în plus la Sofia! Dacă ia titlul, primește un milion de dolari

Virginia Ruzici: „Simona e jucătoare de Top 5 mondial”

virginia ruzici

Halep: "Sper să câştig cât mai multe turnee şi să o ajung pe Virginia Ruzici"

halep bun

Ilie Năstase știe ce-i trebuie Simonei Halep să ajungă între primele 5 jucătoare ale lumii

simona halep-1

Primele reacții ale Simonei Halep, după succesul de la Moscova: "Un an incredibil!"

halepa

Simona Halep, depășită doar de Virginia Ruzici în istoria tenisului feminin din România

captura halep trofeu

VIDEO Într-o formă de zile mari, Halep a câștigat finala de la Moscova!

halep moscova

Simona Halep a câștigat aproape un milion de dolari din tenis în 2013

VIDEO Halep s-a calificat în finala de la Moscova! La un meci de al 5-lea titlu din 2013

halep-3

VIDEO Simona Halep s-a calificat în stil de mare campioană în semifinale la Moscova

jankovic mlencea

VIDEO Pauză forţată pentru Simona Halep. S-a retras de la Linz: "Nu e nimic grav"

mangusta halep

Simona Halep a renunțat la turneul de la Linz, din cauza durerilor la umăr

halep

Zile nefaste pentru Simona Halep. A pierdut și în China, în fața locului 40 mondial

Venus o laudă pe Halep: "Nu știu cum am reușit să câștig. Simona a jucat minunat"

halep-1

Simona Halep s-a oprit în turul 3 la Tokyo. A fost eliminată de Venus Williams

halep

Seria de aur continuă. Halep s-a calificat în turul III la Tokyo. Misiune dificilă în meciul următor

halep 2013

Sorana Cîrstea a început cu dreptul: s-a calificat în turul doi al turneului de la Tokyo

sorana crstea

VIDEO Halep: "Ploaia a fost un dezavantaj în meciul cu Pennetta, m-a scos din ritm"

ploaie halep

După ce a eliminat-o pe Halep, Pennetta a ajuns în semifinale la US Open!