FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (30.09.2022)
Sorin Cârțu, reacție tranșantă după Maribor - Universitatea Craiova 2-0: ”Eu sunt dezamăgit”
ID219965_INQUAM_Photos_Octav_Ganea
Exclusiv Gigi Becali și-a anunțat decizia, imediat după FCSB - Oțelul 0-2: ”M-am enervat”

CFR Cluj - Randers 1-1. Ardelenii obțin un punct, dar rămân pe ultimul loc. Petrila, salvatorul lui Petrescu

30.09.2021, 21:30

CFR Cluj și Randers au remizat, scor 1-1, în runda secundă din grupa D a Conference League.

FOTBAL:CFR CLUJ-RANDERS, GRUPELE CONFERENCE LEAGUE(30.09.2021)
CFR Cluj - Randers / Foto: Sport Pictures
  • SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1

Partida de pe "Dr. Constantin Rădulescu" a început cu câteva ocazii mari ale celor de la Randers. Bundgaard, Kamara și Odey l-au pus la încercare pe Figueiredo, care a reușit să-și mențină poarta intactă până aproape de finalul primei reprize. CFR a avut prima șansă de a înscrie abia în minutul 40, când Păun a încercat poarta de la distanță.

La doar câteva secunde după șansa lui Păun, Randers a deschis scorul. După un corner executat de Mistrati, Kamara a scăpat de marcajul lui Boateng și a trimis cu capul în poarta lui Boateng.

La pauză, Dan Petrescu l-a trimis pe Bordeianu în locul lui Rodriguez, dar tot Randers a fost echipa mai periculoasă. Kamara le-a pus mari probleme fundașilor lui CFR, iar Kehinde a avut o șansă majoră de a înscrie în minutul 65, atunci când l-a lobat pe Figueiredo, dar mingea a căzut pe transversală.

În minutul 68, CFR Cluj a reușit egalarea. La cinci minute după ce a intrat pe teren alături de Alibec, Claudiu Petrila a marcat în poarta danezilor, când a profitat de viteza sa extraordinară, s-a demarcat în careul lui Randers și a primit o pasă excelentă de la Ciprian Deac.

După egalare, CFR a părut echipa mai periculoasă. Cestor a avut o șansă importantă de a înscrie, dar a trimis peste poartă din careul mic, în timp ce Florin Ștefan a fost aproape de un gol norocos, în minutul 83, când mingea centrată din flancul stâng a căzut pe transversală.

În celălalt meci al grupei, AZ Alkmaar a învins Jablonec, scor 1-0, astfel că olandezii sunt pe primul loc în grupa D, cu patru puncte. CFR Cluj este ultima, cu un singur punct, iar în runda următoare va primi vizita lui Alkmaar.

CFR Cluj - Randers 1-1, ACUM, în Conference League

Min. 90+5: Final! CFR Cluj - Randers 1-1.

Min. 90+4: Schimbare la CFR Cluj: iese Păun, intră Gîdea.

Min. 90: Cinci minute suplimentare.

Min. 83: Ocazie CFR Cluj! Florin Ștefan centrează înșelător din flancul stâng, iar portarul lui Randers șterge mingea care ajunge pe transversală.

Min. 82: Boateng nu mai poate continua și este înlocuit de Culio.

Min. 74: Ocazie CFR Cluj! Cestor trimite cu capul peste poartă din interiorul careului mic.

Min. 68: GOL CFR Cluj! Claudiu Petrila înscrie pentru ardeleni, după ce se demarcă excelent în careul danezilor și primește o pasă perfectă de la Deac.

Min. 65: Bară Randers! Kehinde îi ia fața lui Manea și încearcă să-l lobeze pe Figueiredo, dar mingea aterizează pe transversală.

Min. 63: Două schimbări la CFR Cluj: Debeljuh și Costache sunt înlocuiți de Alibec și Petrila.

Min. 61: Bordeianu șutează periculos de la distanță, iar portarul Carlgren respinge în corner.

Min. 55: Ocazie Randers! Kopplin centrează în careul lui CFR Cluj, iar Kamara trimite peste poartă de lângă Burcă.

Min. 53: Boateng încearcă un șut de la mare distanță, dar trimite mult peste poarta danezilor.

Min. 46: Începe repriza secundă! La pauză, Dan Petrescu l-a înlocuit pe Jonathan Rodriguez cu Mihai Bordeianu.

Min. 45+1: Pauză! CFR Cluj - Randers 0-1, după o repriză controlată de formația daneză.

Min. 41: GOL Randers! După un corner executat de Hammershoy-Mistrati, Alhaji Kamara se înalță, scapă de marcajul lui Boateng și trimite cu capul în poarta lui Figueiredo.

Min. 40: Ocazie CFR! Păun scapă pe contraatac și șutează puternic de la marginea careului, dar portarul lui Randers respinge. Debeljuh, aflat în fața porții, nu reușește să șuteze.

Min. 37: Andrei Burcă rămâne nemarcat la un corner, dar trimite mult peste poartă cu capul, din careul mic.

Min. 34: Ocazie Randers! Kehinde pătrunde în careu și pasează pentru Odey, care șutează la colțul lung din întoarcere. Cristi Manea se află pe linia porții și reușește să respingă.

Min. 23: Kamara câștigă un duel cu Burcă, scoate la marginea careului pentru Ankersen, iar apoi reprimește într-o poziție periculoasă. Șutul atacantului din Sierra Leone este slab, iar CFR scapă din nou.

Min. 20: Kamara trimite cu capul pe lângă poarta lui CFR Cluj, dar arbitrul acordă lovitură liberă pentru ardeleni pentru un fault comis de atacantul lui Randers asupra lui Manea.

Min. 3: Ocazie Randers! Ankersen pasează excelent în careu pentru Bundgaard, care șutează în forță, dar Figueiredo reușește să respingă.

Min. 1: Începe meciul!

Echipele de start:

• CFR Cluj: Figueiredo - Manea, Burcă, Cestor, Ștefan - Boateng, Rodriguez, Deac - Păun, Debeljuh, Costache
    Rezerve: Bălgrădean, Hindrich, Graovac, Ciobotariu, Culio, Petrila, Bouhenna, Bordeianu, Gîdea, Alibec, Fica, Haiduc
    Antrenor: Dan Petrescu
  • Randers: Carlgren - Kopplin, Pieseinger, Jensen, Bundgaard - Ankersen, Johnsen, Hammershoj-Mistrati, Kehinde - Odey, Kamara
    Rezerve: Sondergaard, Dakir, Marxen, Tibbling, Lauenborg, Lauridsen, Klysner, Onovo, Bundgaard, Brock-Madsen, Egho
    Antrenor: Thomas Thomasberg

Meciul CFR Cluj - Randers va putea fi urmărit în format live text pe siteul digisport.ro. În prima etapă, campioana României a pierdut pe terenul lui Jablonec, scor 0-1.

CFR Cluj se poate baza în această seară pe atacanții Gabriel Debeljuh și Billel Omrani, care au revenit la antrementele echipei.

CFR Cluj - Randers, LIVE TEXT, de la 19:45, în Conference League. Echipele probabile

• CFR Cluj: Bălgrădean - Manea, Burcă, Cestor, Fl. Ștefan - Culio, Bordeianu, Păun - Deac, Omrani, Costache
  • Randers: Carlgren - Kallesoe, Piesinger, Marxen, Kopplin - Kehinde, Johnsen, Lauenborg, Ankersen - Mistrati, Kamara

Meciul din această seară va fi condus la centru de arbitrul italian Davide Massa.

CFR Cluj - Randers, LIVE TEXT, de la 19:45, în Conference League. Clasament Grupa D

• Jablonec - 3 pct.
  • AZ Alkmaar - 1 pct.
  • Randers - 1 pct.
  • CFR Cluj - 0 pct.

CFR Cluj - Randers, LIVE TEXT, de la 19:45, în Conference League. Dan Petrescu: "Mă îngrijorează când văd că Randers domină o echipă ca Midtjylland"

Petrescu le-a făcut o descriere și danezilor de la Randers, formație care a terminat în sezonul trecut de campionat pe locul 6 și care a început cu o remiză grupa din Conference League, 2-2 contra lui AZ Alkmaar.

"N-am reușit să văd câte meciuri mi-aș fi dorit ale lor. Mi-e greu să zic că-i cunosc foarte bine. Un adversar care, dacă termină în primele 5 din Danemarca, nu are cum să fie decât unul bun, disciplinat. Au mulți jucători cu talie, dar nu se bazează numai pe fazele fixe. Au jucători de viteză, patru jucători din Nigeria în atac. Au și jucători din Germania și Suedia, care sunt mai puternici. Per total e o echipă cu de toate.

Antrenorul lor, care e de trei ani la echipă, este cel mai dorit antrenor din Danemarca. Se spune că e cel mai valoros. Din ce am auzit eu, e un antrenor foarte bun și cred că se vede în felul cum joacă. În ultimul lor meci, cu Midtjylland, au pierdut cu 1-0, dar posesia și ocaziile au fost la Randers. Pe mine mă îngrijorează foarte mult când văd că Randers domină o echipă ca Midtjylland, care un buget de 40-50 de milioane.

Noi nu suntem într-o formă foarte bună. Sunt în continuare multe probleme, dar cu ajutorul publicului, cu spiritul, toți jucătorii să se autodepășească, eu să reușesc să îi motivez la maxim și să scoatem un rezultat pozitiv pentru că avem mare nevoie să scoatem ceva în meciurile din Europa", a spus Dan Petrescu.

Etichete: randers , meciuri cfr cluj , cfr cluj randers , live text cfr cluj randers , cfr cluj in conference league

Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”

Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...

Răsturnare de situație în cazul lui Gică Hagi. Ce s-a întâmplat la întâlnirea cu Răzvan Burleanu

Naționala României a rămas fără selecționer, după ce Edi Iordănescu (46 de ani) a decis să plece.

Laurențiu Reghecampf, victorie în fața Anamariei Prodan: suma pe care trebuie să o plătească impresara
regheprodanca
Ilie Dumitrescu l-a văzut 54 de minute și i-a fost de ajuns: "Copilul ăsta e de primele 3 echipe din România!"
ilie dumitrescu
A semnat! Pariul de 150.000.000€ al lui MM Stoica la FCSB, prezentat la noua echipă
Lovitură! Decizia luată de Brighton, după ce noul antrenor l-a cerut expres pe Andrei Rațiu
Romania v Netherlands - UEFA Euro 2024 - Round of 16 - Munich Football Arena

Exclusiv Gigi Becali, ofertă uriașă pentru Louis Munteanu: a dezvăluit suma la miezul nopții, în direct la TV
FOTBAL:PREZENTARE SERGIU BUS LA FCSB (14.07.2020)
Vlad Chiricheș a aflat în direct că Gigi Becali tocmai îl făcuse praf la TV! Reacția căpitanului de la FCSB
chiri
Video Ce s-a scandat în Ghencea, după golul de 2-0 al Oțelului în fața FCSB-ului
FOTBAL:FCSB-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (26.07.2024)
Exclusiv Ilie Dumitrescu nu are emoții: ”Se va califica”
ilie dumitrescu (1)
Exclusiv Sorin Cârțu nu s-a ferit de cuvinte după eșecul dureros din Slovenia al Universității Craiova: ”Rușinos”
cartu
Zendaya, cea mai bine îmbrăcată vedetă de la petrecerea LV ținută înainte de Jocurile Olimpice. În top se află și Charlize Theron
Marius Șumudică e noua soluție a lui Răzvan Burleanu pentru postul de selecționer! Care sunt condițiile
Gigi Becali contraatacă după anunțul că UEFA o va „deposeda” pe FCSB de Cupa Campionilor Europeni
Un zâmbet care fură inimi și picioare interminabile care cuceresc privirile. Charlize Theron, fermecătoare într-o rochie mini, la Paris
Roxana Nemeș, răsfăț în Mykonos. S-a pozat într-un costum de baie alb, în piscina cu vedere la mare
FCSB, cu gândul la Maccabi: campioana recurge la o strategie menită să mărească șansele de calificare
Amendă de 30.000 de lei pentru o lucrare în gospodărie. Mulți nu știu că e ilegal
Umilința unei românce în Italia: De 2 ani nimeni nu vrea să îi închirieze o locuință, explicația
Fantastic! Nadia Comăneci, în careul de ași la deschiderea Jocurilor Olimpice. Românca a purtat flacăra pe Sena. Cine a aprins-o VIDEO
Cel mai bun jucător de la Maribor în meciul cu Universitatea Craiova a explicat cum i-a bătut pe olteni
Second qualifying round of UEFA Champions League 2019/20, NK Maribor (SLO) vs FC Sheriff (MDA)

Ce se poate întâmpla dacă iei mai mult paracetamol decât e recomandat. Ce să nu faci cu niciun chip dacă iei această pastilă obișnuită
Momentul când o turistă este mușcată de calul Gărzii Regale Britanice. Femeia a leșinat în mijlocul mulțimii