Video Florin Maxim, discurs de mare campion după ce Corvinul s-a calificat în finala Cupei României
articol scris de Digi Sport17.04.2024, 21:52
Corvinul Hunedoara s-a impus cu 3-1 în fața celor de la FC Voluntari și s-a calificat în finala Cupei României.
![florin maxim](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDQl/MkYxNyUyRjE5NTU3MTNfMTk1NTcxM19m/bG9yaW4tbWF4aW0uanBnJnc9MTA2MCZo/PTYzNiZoYXNoPThkZTNlMGNmZDUwZWRhODYwMDQ2OTdhMDRkMThjNWE3.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
”Minunea” continuă în Cupă. Manolache, Neacșa și Coman au marcat pentru Corvinul, iar gruparea din Liga 2 va evolua cu trofeul pe masă la Sibiu. Florea a înscris golul de onoare al ilfovenilor.
Florin Maxim: ”Am muncit pentru a atinge acest obiectiv. Pentru unii poate a fost nerealist!”
La finalul calificării istorice în finala Cupei României, Florin Maxim a fost în culmea fericirii. Antrenorul nu vrea ca echipa sa să facă ”act de prezență” în ultimul act de la Sibiu și a transmis că hunedorenii vor da totul pentru a cuceri trofeul.
”Am muncit pentru a atinge acest obiectiv. Pentru unii poate a fost nerealist. Nu a fost simplu. Băieții au depus un efort fantastic. A fost un consum mare mental. Băieții își dădeau seama în ce moment se află. Și-au atins obiectivele prin muncă.
Noi suntem o echipă care a promovat din Liga 3 în Liga 2. Ei sunt jucători legitimați la FC Voluntari. Să dea Dumnezeu să marcăm și în finală. În fotbal se poate întâmpla orice. Nu s-a mai ținut cont la noi de fundaș lateral.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Ne-am meritat locul în finală. Mai avem o lună. E important pentru mine și pentru jucători. Mai avem de jucat într-o finală. Finalele nu se joacă, se câștigă!”, a declarat Florin Maxim, la finalul meciului.
În cealaltă semifinală se vor întâlni joi, de la ora 20:30, în direct la Digi Sport 1, Oțelul Galați și Universitatea Cluj.
VIDEO cu rezumatul meciului Corvinul - Voluntari 3-1
Etichete: cupa romaniei , florin maxim , fc voluntari , corvinul hunedoara
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...