Marin Dună, revoltat după calificarea lui FC Voluntari în ”sferturile” Cupei: ”Numai cu un joc de fotbal nu a semănat!”
articol scris de Digi Sport05.12.2023, 22:03
FC Voluntari s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după remiza cu UTA Arad, scor 0-0.
![FOTBAL: FCSB - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (22.10.2023)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTEl/MkYwNSUyRjE4MzI4OTdfMTgzMjg5N19G/Q1NCLUZDLVZPTFVOVEFSSS1TVVBFUkxJ/R0EtU1VQRVJCRVQtMjJfMTBfMjAyMy5q/cGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9MGE1/NjRjNzc3OWQ5ZTMyNzUyMmIyNGVmMGQ3MjdkZTU=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Marin Dună s-a arătat revoltat la finalul partidei din cauza felului în care s-a prezentat suprafața de joc, însă a ținut să își felicite elevii pentru calificare, dar mai ales pentru faptul că au reușit să nu se accidenteze din cauza terenului impracticabil.
Marin Dună: ”Numai cu un meci de fotbal nu a semănat!”
Dună a transmis că pentru Voluntari, Cupa României este un obiectiv important și își dorește ca echipa sa să ajungă în fazele superioare ale competiției.
”Ne bucurăm că ne-am calificat. Numai cu un joc de fotbal nu a semănat, având în vedere starea terenului, dar s-au adaptat. Au alergat, s-au bătut, trebuie felicitați că au ieși sănătoși de pe teren. Mergem în continuare, e important să îi recuperăm.
Ne bucurăm acum, mâine mergem la București. Sper să o ținem pe drumul bun. M-aș fi bucurat să mergem împreună, dar ne bucurăm pentru noi, pentru că am muncit pentru această calificare.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
E o tradiție, Voluntari a ajuns an de an în fazele superioare, sperăm că vom reuși și anul acesta”, a spus Marin Dună la finalul meciului.
VIDEO Rezumatul partidei UTA Arad - FC Voluntari 0-0
Etichete: cupa romaniei , uta arad , fc voluntari
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...