Rednic şi-a făcut praf jucătorii, după eliminarea umilitoare din Cupă: "E ruşinos. Şi-au bătut joc şi vor plăti"
01.11.2018, 22:37Csikszereda – Dinamo 3-3, 6-5 d.l.d. | Criza de la Dinamo se prelungeşte, după eliminarea ruşinoasă din Cupa României, în faţa unei echipe din liga a treia.
![Mircea Rednic eliminare Dinamo Cupa Romaniei](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYxMSUyRjAxJTJGOTk5NzkyXzk5OTc5/Ml9NaXJjZWEtUmVkbmljLWVsaW1pbmFy/ZS1EaW5hbW8tQ3VwYS1Sb21hbmllaS5q/cGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9OTNm/MDM1YTNkNTkxMTk2MTMwNWQ5NDVmMDdmOGNmNzY=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
La finalul partidei de la Miercurea Ciuc, antrenorul alb-roşiilor, Mircea Rednic, şi-a criticat dur jucătorii şi a lăsat de înţeles că va renunţa la unii dintre ei în perioada următoare.
"Până nu mori, tot înveţi", şi-a început discursul Rednic, zâmbind amar. Apoi s-a dezlănţuit: "E ruşinos ce s-a întâmplat azi. Când iei fotbalul la mişto plăteşti. Îmi cer scuze faţă de suporterii care au venit şi care au fost alături de noi. Nu poţi să-ţi baţi joc de echipă, să ţi se dea o altă şansă şi să nu dai gol din două penalty-uri. În primul rând trebuie să-i felicit pe adversari. Cu jucători tineri şi necunoscuţi, dar cu ambiţie şi cu dorinţă de a câştiga ne-au dat o lecţie. Mi-e ruşine de felul în care s-au comportat jucătorii. Ei încă nu au înţeles mesajul primit din partea mea şi a conducerii. Şi-au bătut joc de toată lumea şi vor plăti. Ştim ce trebuie să facem, pentru că altfel nu va fi bine pentru Dinamo".
Singurul care a scăpat de furia tehnicianului de 56 de ani a fost portarul Vlad Muțiu. Tânărul de 23 de ani a apărat nu mai puţin de patru lovituri de la 11 metri, dar efortul său nu a putut împiedica producerea unei surprize uriaşe.
"Îl felicit pe Muţiu, a fost un test pentru el, trebuia să-l văd. Cred că trebuia să-l pun pe el să bată, pentru că sunt sigur că era mult mai serios şi dădea şi gol", a spus Rednic.
Etichete: dinamo , cupa romaniei , mircea rednic , csikszereda dinamo cupa romaniei , rednic csikszereda dinamo
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...