Real Madrid players Ronaldo and Gonzalez pose with tennis player Nadal inside the dressing room during the Madrid Open tennis tournament

Nadal a comentat plecarea lui Iniesta de la Barcelona. Ce a spus cel mai mare suporter al lui Real

Bilbao - Levante 1-3. Florin Andone şi La Coruna, tot mai aproape de liga a doua

miguel angel ramirez

Mandat de căutare și reținere pentru președintele lui Las Palmas, a doua echipă retrogadată din La Liga

bilbao levante

24.04.2018, 00:01
  • Tenis, finala Roma: Simona Halep - Elina Svitolina (azi, 14:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, play-off, azi, 20:45: FCSB - Astra (Digi Sport 1), CFR Cluj - Viitorul (Digi Sport 2) și CSM Poli Iași - CS U Craiova (Digi Sport 3)

Levante a întors scorul pe terenul lui Athletic Bilbao, unde s-a impus cu 3-1, rezultat în urma căruia echipa la care evoluează Florin Andone, Deportivo La Coruna, este tot mai aproape de liga a doua.

Goluri spectaculoase în prima repriză a meciului din Ţara Bascilor, extrem de important pentru oaspeţii aflaţi pe primul loc salvator.

Raul Garcia a deschis scorul încă din minutul 8 pentru gazde, însă la pauză s-a intrat cu avantaj pentru Levante. Enis Bardhi a întors de unul singur soarta partidei, cu o dublă de efect din lovitură liberă, în doar trei minute.

Au fost primele goluri marcate de macedoneanul de 22 de ani, după o pauză de 6 luni.

Pe final, oaspeţii au mai înscris o dată, prin Jose Luis Morales, în minutul 90, iar Bilbao - Levante s-a terminat 1-3, rezultat care aproape îl trimite pe Florin Andone în liga secundă.

Deportivo la Coruna este acum la 9 puncte de Levante, cu 4 etape rămase de disputat în La Liga.

ECHIPELE

Bilbao: Kepa - De marcos, Unai Nunez, Inigo Martinez, Balenziaga (Mikel Rico 83) - San Jose, Iturraspe (Muniain 63) - Susaeta (Merino 75), Raul Garcia, Inigo Cordoba - Inaki Williams

Antrenor: Jose Angel Ziganda

Levante: Oier - Pedro Lopez (Jason 79), Sergio Postigo, Chema, Luna - Coke, Lerma, Campana, Bardhi (Lukic 71) - Boateng (Roger Marti 84), Jose Luis Morales

Antrenor: Paco Lopez

Cristiano Ronaldo face senzație în Liga Campionilor, dar se află la cel mai slab sezon în La Liga!

ronaldo

Messi a pus mâna pe telefon şi l-a sunat. Ce i-a transmis vârfului world class. Ar putea deveni transferul verii

Messi iniesta

Răsturnare de situație în cazul copilului care a murit după ce ar fi mâncat shaorma. Ce spun primele analize

Florentino Perez vrea sa deturneze un fundas de clasa din Primera din drumul catre FC Barcelona - presa

Video Celta Vigo - Levante 4-2. Iago Aspas a încheiat sezonul cu o dublă