bilbao getafe

Video Athletic Bilbao - Getafe 0-0. Bascii au ratat victoria la meciul 100 în La Liga al lui Ziganda

Video Debut dezastruos pentru Toșca în noul sezon de La Liga. Autogol prin care a deschis scorul pe Camp Nou

messi-1

Video Messi, ghinionistul serii. Starul Barcelonei a lovit de 3 ori bara în meciul cu Betis

messi tosca

20.08.2017, 22:27
  • La Liga, etapa a 20-a: Betis - Barcelona (azi, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (azi, 21:45, Digi Sport 2)

Barcelona - Betis 2-0. Debut dezastruos în noul sezon de La Liga pentru Alin Toșca. Internaționalul român a debutat cu Barcelona, dar din păcate pentru el a înscris în propria poartă, în prima repriză a meciului.

Toșca a fost titular la Betis în meciul cu Barcelona, de pe Nou Camp, iar în minutul 36 al jocului a marcat un autogol. Messi a luat o acțiune pe cont propriu, i-a pasat lui Deulofeu, acesta a recentrat pentru starul argentinian, însă mingea nu a mai ajuns la acesta, fiind deviată în propria poartă de către fostul jucător al celor de la FCSB.

VIDEO cu autogolul lui Toșca

Alin Toșca a ajuns la Betis în iarna acestui an, când a fost cumpărat de la FCSB pentru suma de 1 milion de euro. Internaționalul român a avut evoluții apreciate în sezonul precedent pentru Betis.

17 meciuri are Toșca în tricoul celor de la Betis în sezonu precedent.

2 milioane de euro este cota de piață a lui Toșca, conform transfermarkt.com.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

Tânăra are câteva zeci de mii de fani pe YouTube și Instagram, așa că i-a făcut o propunere...

Live Video&Text Betis - Barcelona, de la ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 1. Echipele probabile